|
Приймальня голови молодіжної ради
показати всі / сховати всі
-
Ви можете працювати тільки з 14 років, але за умови, що ваші батьки дадуть на це згоду. Якщо батьки дали таку згоду, то насамперед, треба стати на облік в Державному центрі зайнятості чи скористатися послугами приватних кадрових агенств. Всі ці установи допомагають людям знайти роботу. Але приватні кадрові агентства беруть гроші за свої послуги, а Державні центри зайнятості – ні. Куди для цього звертатись, тобі підкажуть батьки чи твої вчителі у школі.
-
Броня – це спеціальні робочі місця на підприємстві, які тримаються для осіб, що не здатні складати конкуренцію іншим працівникам в залежності від причин, які від них не залежать. Броня встановлюється для таких категорій осіб:
- молодь, яка закінчила або припинила навчання в школах;
- діти(сироти) до 18 років, які залашилися без опіки батьків;
- особи, які були звільнені після відбуття кримінального покарання або примусового лікування за умов, що вони звернулися в Державний центр зайнятості як такі, що шукають роботу, але протягом 1 року після відбуття покарання або примусового лікування;
- особи, яким виповнилось 15 років, і які до досягнення ними 16 років зі згоди одного з батьків приймаються на роботу, але це виняток із загальних правил прийняття на роботу.
Якщо ви прийшли до Державного центру (фонду) зайнятості, що треба робити: Вам треба з'ясувати, хто з робітників тут відповідає за питання працевлаштування. Треба зажадати від нього більш докладну інформацію про те, які подальші дії вам необхідно зроботи.
-
- Паспорт. Якщо його нема, то Свідоцтво про народження.
- Трудову книжку. Її треба придбати самостійно.
- Довідка про стан здоров'я.
- Заповнити анкету, якщо від вас це будуть вимагати – але це необов'язково. Ви маєте право не заповнювати графи про вашу прописку, а також расову, національну приналежність.
- Треба написати заяву про те, що ви просите прийняти вас на роботу.
-
Важкі роботи зі шкідливими і небезпечними умовами праці, а саме:
- Гірник підземний;
- Вибірник породи;
- Машиніст бурової установки;
- Машиніст вантажної машини;
- Нагрівальник металу;
- Обробнк твердосплавних виробів;
- Вишкомонтажник;
- Апаратник обробки рафінадних голів (це на виробництві цукру);
- Апаратник виробництва бульйонних кубиків;
- Машиніст рибопромислових машин та механізмів;
- Укладник-пакувальник.
Підземні роботи – це, наприклад, в шахтах. Нічні, надурочні роботи, тобто праця вночі чи більше того часу, який ви повинні відпрацювати відповідно до вашого віку. Робота у вихідні дні.
|
|
|
|