Профспілка працівників охорони здоров'я України

  Оплата праці

  Права працівників



  Преса

  Дайджест

  Приймальня голови молодіжної ради

Новини управління

Планова робоча колегія ГУОЗ ЛОДА

„Планова робоча колегія ГУОЗ ЛОДА”
22 червня 2010 року

Відбулася планова робоча колегія Головного управління охорони здоров’я Львівської обласної державної адміністрації.На порядок денний колегії було винесено 6 питань.

Із завданнями галузі охорони здоров’я, що поставлені у Посланні Президента України В.Ф. Януковича до Українського народу 3 червня 2010 року в національному палаці мистецтв „Україна”, учасників колегії ознайомив начальник ГУОЗ ЛОДА С.М. Федоренко.

 

Він, зокрема, зазначив, що перед урядом постала низка питань, щодо реформування галузі охорони здоров’я. Гасло, яке запропонував Президент України для цього процесу: „Не люди для реформ, а реформи для людей”. С.М. Федоренко зазначив, що сьогодні принципи державної медицини поки що не забезпечують якісне медичне обслуговування населення. Але будемо сподіватися, що за підтримки уряду, обласної державної адміністрації медики зможуть виправити ситуацію.

Начальника Головного управління охорони здоров’я підтримала заступник губернатора області Л.С. Гримська, яка брала участь у засіданні колегії.

 

Вона відзначила, що довіра до влади у населення наростає і тому всі, а особливо медики, повинні повернутись обличчям до людей, до їх проблем. І у цій справі не повинно бути байдужих.

Наступне питання, що розглядалось на колегії, стосувалось надзвичайно актуальної проблеми – поширення ВІЛ-інфекції. Про надання послуг з добровільного консультування населення на ВІЛ-інфекцію присутнім розповіла головний лікар обласного центру СНІДу М. Служинська.

Два питання розглянутих на колегії стосувались медичного обслуговування дитячого населення. Про стан впровадження комплексної системи управління якістю надання медичної допомоги в ЛОДКЛ „ОХМАТДИТ”, Львівській обласній дитячій спеціалізованій клінічній лікарні та міській дитячій лікарні учасникам колегії доповіла начальник відділу охорони материнства і дитинства ГУОЗ ЛОДА Л. Ю. Кутневич.
З інформацією про стан материнської і дитячої смертності за 5 місяців 2010 року виступила заступник начальника Головного управління охорони здоров’я ЛОДА І.В. Микичак.

Про те, як виконувались у деяких районах області „Заходи щодо підготовки та відзначення 65-ї річниці визволення України від фашистських загарбників і Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945рр.” розповів головний спеціаліст з організації медичної допомоги інвалідам війни та репресованим ГУОЗ ЛОДА І.Я. Рафалюк.

З інформацією про технічний стан рентгенообладнання в лікувальних закладах області та якість його обслуговування виступила головний позаштатний спеціаліст області з рентгенології Л.П. Дубенська.

Чи були готові до епідемії?

Чи були готові до епідемії?


Сьогодні це питання викликає безліч дискусій і суперечок. Проаналізуймо факти на прикладі нашої області. ГУОЗ Львівської ОДА разом із обласною санепідслужбою вжили усіх рекомендованих урядом і профільним міністерством заходів спрямованих на попередження епідемії. З цією метою було затверджено Комплексний план заходів впродовж травня-серпня 2009, було видано п’ять наказів ГУОЗ ОДА, що регламентували діяльність закладів охорони здоров’я області, спрямовану на попередження епідемії.

Ще у травні ГУОЗ і облСЕС визначили і надіслали до МОЗ України обрахунки щодо потреби області в лікарських засобах, витратних матеріалах та деззасобах для попередження захворюваності на свинячий грип , розроблено і введено в дію план перепрофілізації медичних закладів області на випадок його виникнення. Також було створено мінімальний регіональний резерв матеріальних ресурсів на випадок пандемії грипу. У липні область отримала від МОЗ противірусний препарат «Таміфлю» в кількості 2470 упаковок, які було розподілено та передано як регіональний резерв у всі інфекційні відділення ЛПЗ області. Також проведено семінарські заняття і навчання для медичних працівників, введено в дію клінічні протоколи МОЗ України з діагностики та лікування нового грипу.

Слід відзначити, що на проведення всіх цих заходів цільових бюджетних коштів з обласного бюджету не виділяли. Вся підготовка проводилась в межах асигнувань, передбачених на функціонування закладів охорони здоров’я.

Окремої уваги заслуговує і стан мережі закладів інфекційного профілю. В області працює 23 інфекційних стаціонари, в тому числі 2 самостійні лікарні, 6 інфекційних відділень в міських лікарнях і 15 – інфекційних відділень ЦРЛ. Загальна кількість стаціонарних ліжок інфекційного профілю – 1139. Забезпеченість інфекційними ліжками на 10 тис. населення становить 4,5% (5,2% по Україні), у т.ч. дитячого населення 9,1% (14,6% по Україні).

Більшість інфекційних відділень знаходиться у пристосованих приміщеннях. Лише 32,3% інфекційних ліжок є боксованими (норматив – не менше 50%).

Матеріально-технічна база цих закладів потребує удосконалення: необхідне сучасне устаткування, лікувальна, діагностична апаратура, медикаментозне забезпечення. Постановою Кабінету Міністрів України від 10 грудня 2003 року № 1906 передбачалося будівництво обласної дитячої інфекційної лікарні. Однак, за період 2004 – 2009 років ні з обласного, ні з державного бюджетів це будівництво не фінансувалося.

 З чим довелося боротися?

27 жовтня 2009 року головний пульмонолог області доповіла в ГУОЗ про зростання виїздів консультантів-пульмонологів для надання екстреної медичної допомоги в лікарні Стрия, Дрогобича, Червонограда. Терміново, 28 жовтня, в ГУОЗ відбулась нарада за участю спеціалістів облСЕС, інфекціоністів, пульмонологів. Було встановлено, що тяжкі випадки пневмонії не піддавалися лікуванню масивною антибіотикотерапією. Мала місце швидка негативна клініко-рентгенологічна динаміка. Перші хворі з атиповим перебігом пневмонії померли на 1-2 добу госпіталізації в період з 21 по 28 жовтня.

За ініціативою ГУОЗ 29 жовтня було проведено позачергове засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. розпо­рядженням голови Львівської облдержадміністрації з 29 жовтня в області оголошено карантин. Аналогічне роз­порядження було видано міським головою Львова.

 

 

Розпочав роботу обласний медичний штаб за участю медичних служб Західного оперативного командування, Львівської залізниці, МВС, медичного університету. На засіданнях штабу щоденно розв’язувалися всі оперативні питання, координувалися дії усіх галузей і структур, забезпечувався постійний моніторинг і контроль ситуації. Підрозділи ОДА вжили чітких заходів щодо недопущення паніки серед населення, організації своєчасної і якісної медичної допомоги, попередженню поширення інфекційного процесу, залучення матеріальних, медикаментозних ресурсів, постійного інформування населення про поширення епідемії та заходи з профілактики ГРЗ і грипу.

 В перший же день епідемії було негайно розгорнуто резерв ліжкового фонду (700 ліжок) для госпіталізації хворих з проявами грипу. Із збільшенням кількості хворих та їх госпіталізації вже 31 жовтня 3800 ліжок в стаціонарах області були перепрофільовані в інфекційні і забезпечували безвідмовну госпіталізацію хворих на грип та його усклад­нення. В стані готовності знаходився додатковий ресурс, в тому числі військової медицини. Негайно було розгорнуто резервні потужності усіх реанімаційних відділень, створено бригади анестезіологів, пульмонологів та інфекціоністів для роботи в складі виїзних консультативних і реанімаційних бригад обласного центру медицини. До роботи в обласних лікарнях, де перебували найтяжчі хворі, залучали працівників кафедр Львівського НМУ. Було визначено потоки пацієнтів і порядок госпіталізації для дорослих хворих, для вагітних жінок і породіль, для дітей. До обслуговування викликів у м.Львові, Дрогобичі, Стрию було залучено автомобілі підприємств комунальної власності та приватних пере­візників. Західним оперативним командуванням виділено автомобілі швидкої допомоги.

Впродовж всього періоду епідемії здійснювався постійний моніторинг географічного поширення інфекції та динаміки поширення захворюваності. Відпрацьовано систему вертикального збору і надсилання інформації від ФАПів (їх 1015), сільських лікарських амбулаторій (180) та майже 300 лікарень і поліклінік до ГУОЗ.

Під особливим контролем медиків перебували вагітні і діти. Зокрема, було заборонено прийом вагітних в жіночих консультаціях і активізовано їх патронаж на дому, на­лагоджено телефонне опитування вагітних, організовано посилений патронаж дітей дошкільного віку. Також було визначено спеціалізовані ліжка для госпіталізації дітей і вагітних хворих на грип і пневмонію (зокрема з середньо­тяжким і тяжким перебігом). Було створено бригади фахівців для подвірних обходів з метою виявлення хворих, насамперед вагітних.

З моменту оголошення в Україні епідемії пандемічного грипу пацієнтам, госпіталізованим з проявами грипу за показами, визначеними клінічними протоколами МОЗ України, проводиться лікування препаратом «Таміфлю». Нині область забезпечена цим препаратом згідно потреб, здійснюється його предметно-кількісний облік .

Ситуація показала, що особливого захисту потребували і самі медичні працівники – 3564 з них захворіли (1,7% від усіх захворілих), 394 медпрацівники було госпіталізовано (3,5% від усіх госпіталізованих).

Тому ГУОЗ ОДА видав наказ «Про захист медичного персоналу та забезпечення належних умов охорони праці працівників закладів охорони здоров’я Львівської області під час епідемії грипу». Організовано належний облік фактично відпрацьованого медиками робочого часу з метою надання компенсацій за надурочні роботи.

Надзвичайно важливою була і інформаційна ланка роботи. Населення потребувало достовірних даних про перебіг епідемії, тенденції її розвитку, ефективність здійснення протиепідемічних заходів з метою підвищення свідомого ставлення людей до ситуації, що виникла. Щоб забезпечити таку поінформованість, було відкрито багатоканальну «Гарячу телефонну лінію» в обласному центрі здоров’я, де працюють лікарі і психологи, визначено перелік найавторитетніших фахівців для участі в теле– і радіопередачах, в ЛПЗ області поширювали інформаційні бюлетені щодо профілактики грипу.

Для ліквідації епідемії було залучено додаткові матеріальні і фінансові ресурси, виділені обласною, міськими і районними владами.

Як діяти далі?


13 листопада відбулося засідання колегії ОДА, а 24 листопада – сесія обласної ради, де не лише підбивалися підсумки організації та виконання заходів з попередження та подолання епідемії пандемічного грипу у Львівській області (робота управління оцінена задовільно), а й було визначено основні заходи для попередження негативних наслідків наступних хвиль епідемії.

Аналіз перебігу епідемії на теренах Львівської області констатує не лише конкретні факти, а й узагальнюючі виснов­ки, котрі мають стати керівництвом до дії на майбутнє. Так, за період з 19 жовтня по 29 листопада 2009 року на грип та ГРІ захворіло – 206782 мешканців Львівщини (8% населення області), серед захворілих – 40% діти до 18 років. Госпіталізо­вано 5,3% від усіх захворілих, з них 32% – діти до 18 років

На жаль, епідемія (станом на 28.11.09 ) забрала життя 95 мешканців області (0,86% від госпіталізованих), з них 3 дитини віком до 18 років і 3 вагітних жінки. Смертність від грипу та його ускладнень на даний час в області – 0,37 на 100 тисяч населення. Серед тих, хто помер від ускладнень грипу переважають мешканці міст – 56%. Насторожує і те, що серед померлих – 53, 1 % – люди віком 18-40 років,43, 65% – віком 40 – 69 років.

Аналіз летальності засвідчив, що у більшості випадків мав місце стрімкий (іноді блискавичний) перебіг захворювання, тотальне ураження легеневої тканини, що призводило до критичної дихальної недостатності у пацієнтів з розвитком поліорганної недостатності. Основними передумовами несприятливого перебігу захворювання були: недооцінка пацієнтами тяжкості свого стану і, як наслідок, несвоєчасне звернення за медичною допомогою (майже 58% з тих, хто помер, були госпіталізовані після 5-ти діб від початку хвороби, а впродовж доби від госпіталізації померли 33% пацієнтів, що свідчить про тяжкість їх стану); наявність у пацієнтів супутньої соматичної патології, яка обтяжувала перебіг захворювання (60% померлих страждали на супутні хронічні недуги: ендокринна патологія – 41%, патологія серцево-судинної системи – 12,3%, патологія печінки – 8,9%, хронічна патологія органів дихання – 5,6%); резистентність патологічного процесу до призначеної терапії та розвиток незворотніх змін у організмі. У більшості хворих, які померли від грипу, були прояви тяжкого грипозного токсикозу, передусім, загальна інтоксикація, обумовлена цито- і вазопатичною дією віруса. Ураження легень у всіх випадках є двобічним та тотальним. У випадках блискавичного перебігу грипу мав місце токсичний геморагічний набряк легенів. Як засвідчили патанатомічні розтини і гістологічне вивчення зразків тканин, навіть за наявності сучасної дихальної апаратури зміни в легенях були незворотніми.

Таким чином, пізня госпіталізація пацієнтів та наявність хронічної супутньої патології в поєднанні з тяжким токсичним перебігом інфекційної патології стали вирішальними для летального завершення захворювання.

 

Ці та інші висновки мають стати основою подальших тактичних дій в попередженні наступних спалахів епідемії. Зокрема, це проведення вакцинації від грипу декретованих груп населення, організація постійного моніторингу захворю­ваності населення на грип, створення регіонального запасу медикаментів, деззасобів і розхідних матеріалів, проведення комплексної експертизи якості надання медичної допомоги кожному з тих пацієнтів, що померли внаслідок грипу та його ускладнень, підготовка обласної Програми забезпечення закладів охорони здоров’я області рентген обладнанням, забезпечення постійної готовності ліжкового фонду та матеріальних засобів в ЛПЗ області до нової хвилі пандемії грипу, розвиток обласного центру медицини катастроф та служби невідкладної медичної допомоги в сільській місцевості, постійне навчання медичних працівників з питань профілактики і лікування грипу, належне і всебічне інформу­вання пацієнтів стосовно профілактики захворюваності на грип і грамотної поведінки в період можливого загострення ситуації. Ми всі переконалися, що маємо справу з підступним ворогом і що до його зустрічі слід готуватися заздалегідь і відповідально.

Світлана Тернова  "Ваше здоров’я"

Щодо провадження Львівським обласним територіальним відділення Антимонопольного комітету України у справі проти ГУОЗ ЛОДА

07.11.09

Щодо провадження Львівським обласним територіальним відділення Антимонопольного комітету України у справі проти головного управління охорони здоров’я Львівської обласної державної адміністрації

 

 Як зазначалося в повідомленнях окремих електронних ЗМІ з посиланням на прес-службу Львівського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України, останнім відкрито провадження у справі проти головного управління охорони здоров’я Львівської обласної державної адміністрації, яке «не вжило заходів недопущення та усунення дефіциту лікарських засобів та виробів медичного призначення в області».


Головне управління охорони здоров’я Львівської обласної державної адміністрації  вбачає за необхідність повідомити громадськості, що до компетенції управління не входять питання організації та контролю діяльності аптечних закладів, в тому числі і щодо забезпечення  і відпуску останніми населенню лікарських засобів та виробів медичного призначення, визначення цінової політики на медпрепарати тощо.


Головне управління охорони здоров’я облдержадміністрації не наділено не лише   жодними адміністративно-контролюючими важелями впливу на роботу аптечних закладів та забезпечення ними попиту на лікарські засоби, визначення цін, така діяльність виходить за межі передбаченої компетенції управління. Причому, до сфери управління ГУОЗ ЛОДА не відносяться не лише приватні, а й комунальні аптечні підприємства, які є самостійними суб’єктами господарювання.


Згідно Положення про головне управління охорони здоров’я Львівської обласної державної адміністрації, управління  відповідно до покладених на нього завдань здійснює організаційне і методичне керівництво роботою державних та комунальних закладів охорони здоров'я лише з питань надання лікувально-профілактичної допомоги та забезпечення санітарно-епідемічного благополуччя населення.


Як і будь-який інший орган державної влади, головне управління охорони здоров'я Львівської обласної державної адміністрації, діє виключно в межах, визначених повноважень. Виходячи з наведеного, інформація щодо не вжиття управлінням заходів щодо недопущення та усунення дефіциту лікарських засобів та виробів медичного призначення є безпідставною.

                                                                                     Прес-служба ГУОЗ ЛОДА

    Львівська обласна державна дміністрація

ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я

 

Н А К А З

                 31 жовтня  2009                           № 791 

Про захист медичного персоналу та забезпечення належних умов охорони праці працівників закладів охорони здоров'я Львівської області під час епідемії грипу

 

            З метою захисту медичного персоналу та забезпечення належних умов охорони праці працівників лікувально-профілактичних закладів Львівської області, а також запобігання поширення грипу типу А/H1N1/Каліфорнія/04/09 і гострих респіраторних захворювань серед населення, керуючись постановою Кабінету Міністрів України від 30 жовтня 2009 року за № 1152 «Про запобігання поширенню грипу типу А/H1N1/Каліфорнія/04/09 і гострих респіраторних захворювань серед населення», беручи до уваги звернення Президії Львівської обласної організації Професійної спілки працівників охорони здоров’я України від 31 жовтня 2009 року,

 наказую:

 1.   Начальникам управління охорони здоров’я м. Львова, начальникам відділів охорони здоров’я мм.Дрогобича, Стрия, головним лікарям обласних закладів, ЦРЛ, ЦМЛ:

1.1. Забезпечити належний санітарно-епідемічний режим у всіх закладах охорони здоровʼя області відповідно до нормативних документів МОЗ України.

1.2. Вжити конкретних заходів для збереження здоров’я працівників та зниження їх захворюваності.

1.3. Вжити заходів до активного виявлення хворих працівників та недопускати до роботи хворих працівників.

1.4. Організувати надання медичної допомоги працівникам охорони здоров’я із залученням довірених лікарів, в тому числі забезпечення профілактичними та лікувальними лікарськими засобами, які надходять до лікувально-профілактичних закладів, а також засобами дезінфекції.

1.5. Здійснювати постійний облік медичних працівників, які захворіли на грип та ГРЗ.

1.6.Раціонального і рівномірно розподілити навантаження на медичний персонал до надання медичної допомоги хворим, з залученням фахівців вузьких спеціальностей, працівників кафедр медичного університету, науково-дослідних інститутів.

1.7. Організувати належний облік фактично відпрацьованого робочого часу, а також контроль за наданням компенсацій за надурочні роботи у відповідності до вимог актів чинного законодавства України;

1.8. У разі роботи окремих категорій працівників в режимі тривалості робочої зміни 24 години - організувати місця для відпочинку та гаряче харчування, додаткові інструктажі з охорони праці;

1.9. Забезпечити співпрацю з первинними профспілковими організаціями Львівської обласної організації Професійної спілки працівників охорони здоров’я України з метою всебічної реалізації цього наказу, внесення відповідних змін до колективних договорів, спрямованих на посилення соціального захисту працівників охорони здоров’я в умовах епідемії.

1.10.  Здійснювати активну роз'яснювальну роботу серед медичних працівників щодо особистого захисту та профілактики грипу.

1.11.  Вжити заходів до залучення меценатів, спонсорів, громадських організацій до надання фінансової і матеріальної допомоги закладам охорони здоров'я, акцентуючи увагу на захисті медичного персоналу.

2.  Контроль за виконанням наказу залишаю за собою.

В.о.начальника головного управління           О. СЕРЕДА                  

  В.Верес

2751409

Про розподіл обовязків між заступниками начальника головного управління охорони здоров’я Львівської облдержадміністрації

                                                             Н А К А З

                                                                             
30 червня  2009 року                       м.Львів                                     № 450

 

Про розподіл обовязків між заступниками
начальника головного управління охорони
здоров’я Львівської облдержадміністрації

      У відповідності до Регламенту Львівської обласної державної адміністрації, затвердженого розпорядженням голови облдержадміністрації від 29 листопада 2007 року №1267, та Положення про Головне управління охорони здоров'я Львівської обласної державної адміністрації з метою забезпечення ефективної діяльності головного управління охорони здоров’я Львівської обласної державної адміністрації та закладів охорони здоров’я області
наказую:

Затвердити розподіл функціональних обов'язків між начальником головного управління охорони здоров'я Львівської ОДА та заступниками начальником головного управління охорони здоров'я  Львівської ОДА.

Заступникам начальника ГУОЗ ЛОДА О.Середі, І.Микичак, О.Малоїду, А.Голдуну:

Забезпечити виконання функціональних обов’язків та взаємну заміну у відповідності до розподілу обов’язків

Подати на затвердження начальника ГУОЗ ЛОДА посадові інструкції у відповідності до розподілу обов’язків.

Начальникам відділів ГУОЗ ЛОДА В.Вересу, В.Семеряк, Л.Кутневич, О.Карчемній, М.Степану, Н.Макух, начальникам УОЗ м.Дьвова, Дрогобича, Стрия, головним лікарям закладів охорони здоров’я області:

3.1 Забезпечити виконання доручень і завдань начальника і заступників начальника ГУОЗ ЛОДА у відповідності до розподілу посадових обов’язків

Начальнику відділу організаційного, кадрового і юридичного забезпечення ГУОЗ ЛОДА В.Вересу, головному лікарю ЛОЦЗ Ю.Островерсі довести цей наказ до відома працівників ГУОЗ ЛОДА, керівників закладів охорони здоров’я області  наказу та розмістити на сайті ГУОЗ ЛОДА.

 Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.

Начальник головного управління                          Віктор КІМАКОВИЧ

 

 

Колегія: досвід, проблеми, перспективи

Відбулася колегія головного управління охорони здоров’я Львівської облдержадміністрації. Розглядались питання про стан виконання Закону України «Про психіатричну допомогу» в ЛПЗ Львівської області (доповідач Закаль Юрій Петрович – головний позаштатний спеціаліст ГУОЗ ЛОДА з психіатрії; співдоповідачі: Люсак Марія Петрівна – головний позаштатний спеціаліст ГУОЗ ЛОДА з дитячої психіатрії, Гульчій Богдан Михайлович – головний позаштатний спеціаліст ГУОЗ ЛОДА з судово-психіатричної експертизи); про стан фізіотерапевтичної служби на прикладі Сколівського, Буського та Кам’янка-Бузького районів у розрізі: ФАП, АСМ, ЦРЛ (доповідач Тимофеєва Світлана Миколаївна – головний позаштатний спеціаліст ГУОЗ ЛОДА з фізіотерапії); про роботу із зверненнями громадян, що надійшли до головного управління охорони здоров’я ЛОДА та ЛПЗ області у І-му півріччі 2009 р. (доповідач Верес В’ячеслав Миколайович – завідувач відділу організаційного, кадрового та юридичного забезпечення). Про стан дитячої смертності у Львівській області за 5 місяців 2009 року інформувала Кутневич Любомира Юріївна– завідувач відділу охорони материнства і дитинства.
Інформація про стан фізіотерапевтичної служби


За останні роки в зв’язку з досягненнями в області фармакотерапії, в медичній практиці застосовується велика кількість медикаментозних засобів. Проте медикаментозна терапія має чимало недоліків: зросла кількість випадків побічної дії препаратів. У світі збільшилась увага до природних та преформованих лікувальних факторів. Порівняно з першими роботами з фізіотерапії у 18 столітті, які носили механістичний характер, фізіотерапія (далі ФТ) наших днів значно просунулась уперед, прогрес науки і техніки дав поштовх розвитку нових розділів фізіотерапії і на сучасному рівні лікарі враховують вже синдромно- патогенетичні механізми з призначенням ФТЛ на всіх етапах захворювання. Не дивлячись на те, що в лікуванні більшості захворювань використовують комплекс лікарських речовин і фізичних факторів, переваги фізіотерапії на сучасному етапі розглядають як альтернативу фармакотерапії, оскільки:

– не виникає алергії і медикаментозної хвороби та залежності від медикаментів (токсикоманічна безпечність фізіотерапії);

– переважно відсутня побічна дія на внутрішні органи;

– використовуються не інвазивні методи лікувального впливу;

– потенціюється дія більшості лікувальних речовин безпосередньо в патологічній ділянці;

– при курсовому лікуванні відзначається подовжений період ремісії в перебігу хронічних захворювань і скорочуються терміни лікування.


В період реконвалесценції у хронічних хворих після соматичного стаціонару простежується дистрофія уражених органів та імунодефіцити різного ступеню, що обумовлюють зниження неспецифічної резистентності організму. Для таких осіб характерний патогенетичний зв’язок зі змінами гострої фази соматичного захворювання і ураження, з феноменом «обтяження» основного захворювання супутньою патологією та перенасиченістю медикаментами.


Частка фізичних факторів у корекції функціонального стану реконвалісцентів на цьому етапі повинна збільшуватись до 45-65%, тому необхідна послідовність і завершеність курсового фізіотерапевтичного лікування (стаціонар – поліклініка – ЛА). Згідно з наказом ГУОЗ ЛОДА від 23.06.09 року №437 була проведена перевірка фізіотерапевтичної служби Сколівського, Буського, Кам’янка-Бузького районів області у розрізі ФАП, АСМ, ЦРЛ.
Під час виїзду в райони зверталась увага на матеріально-технічну базу фізіотерапевтичної служби, кадровий потенціал, своєчасність і правильність призначення ФТ- процедур, обслуговування техніками медапаратури, ведення документації .
Основну частину скерованих на фізіотерапевтичне лікування в згаданих районах складають особи працездатного віку 18-60 років. Питома вага фізіотерапії в загальному об’ємі лікувальних заходів госпітального етапу в перевірених районах не перевищує в се¬редньому 10-60%, призначення процедур визначається профілем стаціонару.
Заслухавши та обговоривши доповідь головного позаштатного спеціаліста головного управління з фізіотерапії п. Тимофєєвої, колегія відзначає, що в лікувальних закладах Сколівського району забез¬печений належний рівень функціо¬нування фізіотерапевтичної служби. Однак у лікувальних закладах Буського та Кам’янка-Бузького районів при відсутності лікарів-фізіотерапевтів немає належного контролю заступників головного лікаря з лікувальної роботи за роботою кабінетів фізіотерапії, веденням документації та професійною підготовкою медичних  сестер з фізіотерапії. В роботу кабінетів не вводяться нові прогресивні методики фізіотерапевтичного лікування, лікарі не ознайомлені з методиками і схемами фізіотерапевтичного лікування і недостатньо використовують їх у лікуванні хворих. Обмежено використовується фізіотерапія при лікуванні інвалідів та з профілактичною метою. В амбулаторіях загальної практики сімейної медицини медичні сестри не мають базової підготовки з фізіотерапії, відсутні паспорти фізіо-терапевтичних кабінетів, площі кабінетів не відповідають чинним нормам та правилам ТБ. У лікувальних закладах 87% відсотків фізіотерапевтичних апаратів мають термін експлуатації більше 10 років.
При надходженні нового обладнання належним чином не оформляються акти про монтаж та введення в експлуатацію нової апаратури. Технічний огляд апаратури проводиться не систематично і переважно в ЦРЛ. Підпорядкованість ФАПів селищним радам призводить до неефективного використання або незадіяності апаратури.
Враховуючи викладене вище, колегія вирішила роботу фізіотерапевтичної служби Буського та Кам’янка-Бузького районів вважати недостатньою і вжити низку відповідних заходів.


Інформація про стан психіатричної служби

 

Психіатричну допомогу дорослому населенню Львівської області надають 216 лікарів-психіатрів, що становить 0,9 на 10 тис. дорослого населення (по Україні – 0,8). Всі лікарі-психіатри мають відповідну фахову підготовку та кваліфікаційну категорію.

Надання стаціонарної психіатричної допомоги забезпечують 135 лікарів-психіатрів (62,5% від загальної кількості лікарів-психіатрів). З них: 75,6% – працюють  в Комунальному закладі «Львівська обласна клінічна психіатрична лікарня» (КЗ ЛОКПЛ). 11 лікарів-психіатрів забезпечують надання психіатричної спеціалізованої допомоги в умовах КП ЛСШМД. Амбулаторну психіатричну допомогу надають 70 лікарів-психіатрів, що становить 32,4% від загальної кількості. З них у Старо¬самбірській ЦРЛ, у Перемишлянській ЦРЛ, у Новороздольській МЛ, у Ходорівській МЛ Жидачівського району лікарі-психіатри працюють на 0,25 ст., у Сколівському р-ні – на 0,5 ст., у Миколаївській ЦРЛ – на 0,75 ст.


Всупереч вимогам наказу №33 від 23 лютого 2000 року «Про штатні нормативи та типові штати закладів охорони здоров’я» залишаються недоукомплектованими посади лікарів-психіатрів у Бродівській ЦРЛ на 0,5 ст., у Городоцькій ЦРЛ (1,0 ст.), Дрогобицькій ЦРЛ (1,0 ст.), Жидачівській ЦРЛ (0,75 ст.), Жовківській ЦРЛ (1,5 ст.), Кам’янка-Бузькій ЦРЛ (0,5 ст.), Миколаївській ЦРЛ (1,0 ст.), Мостиській ЦРЛ (0,5 ст.), Перемишлянській ЦРЛ (1,0 ст.), Пустомитівській ЦРЛ (1,0 ст.), Сокальській ЦРЛ (0,5 ст.), Сколівській ЦРЛ (0,5 ст.), Старосамбірській ЦРЛ (1,75 ст.), Новороздольській МЛ (0,5 ст.), Червоноградській МЛ (1,0 ст.). Внаслідок недовком¬плекто¬ваності амбулаторної психіатричної служби лікарями-психіатрами показники захворюваності та хворобливості в вищезазначених районах нижчі від середньообласних. Окрім того, лікарі-психіатри пенсійного та передпенсійного віку становлять більше 40% від загальної кількості лікарів-психіатрів амбулаторної служби.


Лікарями-психіатрами психіатричних кабінетів міських та районних лікарень проводиться відповідна робота з раннього виявлення хворих серед населення, забезпечення їх диспансерним спостереженням, призначення відповідно до їх психічного стану амбулаторного лікування.
Амбулаторною психіатричною службою протягом 2008 року в області було виявлено 5280 хворих з розладами психіки та поведінки. Показник захворюваності становив 20,8 на 10 тис. населення (аналогічний показник в Україні в 2007 році становив 24,2). Всього на обліку у дільничних лікарів-психіатрів станом на 01.01.09 р. перебувало 60436 хворих, що становить 237,8 на 10 тис. населення. В Україні в 2007 року цей показник становив – 253,0.


Фахівцями психіатричної служби проводиться значна робота із забезпечення безпеки надання психіатричної допомоги та запобігання небезпечним діям з боку осіб, які страждають на психічні розлади (ст. 8 ЗУ ППД). На виконання Закону України «Про психіатричну допомогу» та спільного наказу МОЗ та МВС України № 346/877 від 19.12.2000 р. щодо призначення відповідній категорії хворих амбулаторної психіатричної допомоги в примусовому порядку за рішенням суду протягом 2008 р. АППД отримували 128 хворих.

 

Інформація про звернення громадян   


За І півріччя 2009 року до головного управління охорони здоров’я Львівської облдержадміністрації надійшло 378 звер¬нень, що на 24,8 % менше порівняно з відповідним періодом 2008 року (за І півріччя 2008 року – 472 звернення).
Зменшилась кількість звернень, що надійшли в ГУОЗ ЛОДА порівняно з відповідним періодом 2008 року з Адміністрації Президента України на 34% (з 78 до 52 звернень за І півріччя 2009 р.), з Секретаріату Верховної Ради у 7,5 разів (з 15 до 2 звернень за І півріччя 2009 р.), з МОЗ України на 16,5% (з 113 до 97 звернень за І півріччя 2009 р.), з Львівської обласної державної адміністрації на 8,8% (з 57 до 52 звернень за І півріччя 2009 р.), з прокура¬тури на 40% (з 14 до 10 звернень за І півріччя 2009 р.), від громадян безпосередньо на 7,01% (з 183 до 155 звернень за І півріччя 2009 р.), від репресованих у 6,5 разів (з 13 до 2 звернень за І півріччя 2009 р.), ветеранів війни та праці в 2,4 раза (з 12 до 5 звернень за І півріччя 2009 р.), від пенсіонерів на 1,1% (з 10 до 9 звернень за І півріччя 2009 р.), від одиноких матерів, багатодітних сімей (з 4 до 1 звернення за І півріччя 2009 р.).

Збільшилась кількість звернень, що надійшли в ГУОЗ ЛОДА порівняно з відповідним періодом 2008 року від інвалідів на 40% (з 28 до 42 звернень за І півріччя 2009 р.).
Залишається сталою тенденція, що у значному відсотку звернень ветеранів війни та праці, пенсіонерів, інвалідів піднімаються питання надання матеріальної допомоги, одночасно зауважень та претензій до надання медичної допомоги у авторів звернень немає.

В розрізі міст та районів області спостерігається зростання кількості звернень за І півріччя 2009 р. порівняно з відповідним періодом 2008 р. від жителів наступних територій: Городоцький район, Золочівський район, Кам’янка-Бузький район, Мостиський район, Сколівський район, м. Борислав, м. Стрий.
Зменшилась кількість звернень у І півріччі 2009 р. порівняно з відповідним періодом 2008 р. від жителів наступних територій: Бродівський район, Жидачівський район, Перемишлянський район, м. Львів, Сокальський район, м. Червоноград, Миколаївський район, Радехівський район, м. Трускавець, Жовківський район, Пустомитівський район, Самбірський район, Старосамбірський район, Стрийський район, Турківський район, м. Дрогобич. Буський район, Дрогобицький район.

На рівні відповідного періоду 2008 року залишилась кількість звернень, що надійшли від мешканців Яворівського району, м. Новий Розділ.
У І півріччі 2009 року не надходило звернень від мешканців м. Моршин.

 

Актуально

Реформи охорони здоров’я України....

Приймальня

Новини

14.03.24
Модернізація медичної освіти та медичної науки в Україні: відбувся «Інформаційний день»
08.03.24
Конференція трудового колективу
усі новини

Календар подій

Попередні March - 2024 Наступні
 Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 010203
04050607
08
0910
111213
14
151617
182021222324
25262728293031

Фотодокументи