Профспілка працівників охорони здоров'я України

  Оплата праці

  Права працівників  Преса

  Дайджест

  Приймальня голови молодіжної ради

Резолюція

РЕЗОЛЮЦІЯ

учасників мітингу з приводу значного підвищення ціни на газ для населення

 

     м. Львів                                                                      22 липня 2010 року

 

 

Урядом України в порушення домовленостей соціальних партнерів, що встановлені в Генеральній угоді між Кабінетом Міністрів України, всеукраїнськими об’єднаннями організацій роботодавців і підприємців та всеукраїнськими профспілками і профоб’єднаннями, в односторонньому порядку, без вжиття ефективних заходів соціального захисту населення, прийнято рішення про значне підвищення цін на природний газ.

     Так, Національною комісією регулювання електроенергетики України, в порушення пункту 2 загальних положень та пункту 4.9 розділу ІV Генеральної угоди, прийнято постанову від 13 липня 2010 року №812 щодо підвищення з 1 серпня цього року в 1,5 рази ціни на природний газ, що використовується для потреб населення, а Міністерством юстиції України, всупереч вимогам пункту 13 Положення про державну реєстрацію нормативно-правових актів міністерств, інших органів виконавчої влади, в цей же день зареєстровано зазначену постанову.

Окрім цього, на розгляд Уряду внесено проект розпорядження Кабінету Міністрів України щодо виключення абзацу 4 п.4.9 із Плану заходів по виконанню Генеральної угоди, яким скасовується діючий порядок погодження з профспілками цін на газ.

Такі дії Уряду руйнують продуктивний діалог влади та профспілок і призводять до позбавлення конституційного права на достатній життєвий рівень переважної більшості мешканців України.

Прикро констатувати, що таке важливе рішення, яке зачіпає інтереси кожної української сім’ї, приймається на національному рівні непрозоро і  без врахування громадської думки.

Переважна більшість людей в Україні є малозабезпеченими: у 58% громадян – середній щомісячний сукупний дохід на душу населення нижче прожиткового мінімуму. Майже 29% наших співгромадян знаходяться за межею бідності. В Україні 2 млн.82тис. а у Львівській області – 184,2 тис. працівників отримують заробітну плату нижче прожиткового мінімуму, який становить 888грн.

Значне підвищення ціни на природний газ у зв’язку з низькою купівельною спроможністю громадян, спричинить зниження відсотка проплати за житлово-комунальні послуги, вдарить по кишенях мешканців та призведе до зростання частки громадян, які перебувають за межею бідності і подальшого підвищення цін на товари продовольчої групи та інші соціально - важливі товари і послуги.

Таким чином, при незмінних зарплатах і пенсіях, нам доведеться платити за товари і послуги значно дорожче, а це шлях до нестабільності й можливого соціального вибуху.

Ми не можемо допустити такого соціального загострення в суспільстві та закликаємо всіх спілчан, громадян що проживають на Львівщині стати на захист своїх життєвих інтересів.

Представляючи інтереси понад 420 тис. працюючих підприємств, установ та організацій Львівщини у процесі формування рішень щодо цін і тарифів на соціально - важливі товари та послуги, Об’єднання профспілок Львівщини висловлює рішучий протест та засвідчує своє обурення таким діям Уряду та НКРЕ України і вимагає вжити невідкладних заходів щодо скасування прийнятих рішень про підвищення цін на природний газ для населення України та залишити їх незмінними впродовж всього 2010 року.

Ми, учасники мітингу, заявляємо протест таким діям Уряду і вимагаємо скасування згаданої постанови НКРЕ та вжиття невідкладних заходів щодо:

 

а) повернення соціального діалогу з профспілками в конструктивне русло з такого важливого, соціально чутливого для суспільства питання як підвищення цін на газ;

 

б) негайного проведення переговорів з профспілками;

 

в) проведення активної соціальної політики спрямованої на випереджаюче зростання доходів громадян над підвищенням цін і тарифів;

 

Також заявляємо, що, у разі невиконання наших вимог, ми готові до широкомасштабних акцій протесту в столиці нашої держави –  місті Києві та ініціювання відставки Уряду України.

 

 

За дорученням учасників мітингу,

 

Голова об’єднання                                         Р. Дацько

профспілок Львівщини

 

Актуально

Реформи охорони здоров’я України....

Приймальня

Новини

23.09.21
Стартував перший медсестринський форум
21.09.21
ГАРЯЧА ЛІНІЯ ПРОФСПІЛКИ
усі новини

Календар подій

Попередні September - 2021 Наступні
 Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 
01
02
03
0405
06
07
08
09
10
1112
13
14
15
16171819
20
21
22
23
242526
27282930 

Фотодокументи