Профспілка працівників охорони здоров'я України

  Оплата праці

  Права працівників  Преса

  Дайджест

  Приймальня голови молодіжної ради

Установлення ненормованого робочого дня водію медичного закладу

КОНСУЛЬТУЮТЬ ФАХІВЦІ МІНІСТЕРСТВА ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я

Анжела КУПЛИВАНЧУК, головний спеціаліст Департаменту економіки, фінансів і бухгалтерської звітності Міністерства охорони здоров'я України


Чи необхідно для встановлення водію ме­дичного закладу доплати за ненормований робочий день подання профспілкового комітету за умови, що це зазначено в колективному до­говорі?

(м. Харків)

 Відповідно до п.п. 3.4.4 Умов оплати праці пра­цівників закладів охорони здоров'я та установ со­ціального захисту населення, затверджених спільним наказом Міністерства праці та соціальної політики України, Міністерства охорони здоров'я України від 05.10.2005 р. № 308/519, керівники закладів за погодженням з профспілковими комітетами ожуть установлювати ненормований робочий день для водіїв легкових та санітарних автомобілів, ав­томобілів швидкої медичної допомоги з доплатою 25 % тарифної ставки за відпрацьований час.

Цим документом чітко не визначено, як саме необхідно погоджувати питання встановлення не-нормованого робочого часу водія: через подання профспілкового комітету або достатньо засвідче­ного профспілковим комітетом договору.

Особливості встановлення робочого часу водіїв визначені в спеціальному документі Положенні про робочий час і час відпочинку водіїв автотран­спортних засобів, затвердженому наказом Мініс­терства транспорту України від 17.01.2002р. № 18 (далі Положення № 18), дія якого поширюється на підприємства, установи та організації незалежно від організаційно-правових форм та форм влас­ності, на яких працюють за трудовим договором (контрактом) водії.

Як визначено в п. 2.4 Положення № 18, три­валість щоденної роботи (зміни) визначається правилами внутрішнього трудового розпорядку, які затверджуються трудовими колективами за по­данням власника автотранспортного засобу або уповноваженого ним органу і профспілкового органу на'основі типових правил, та графіками змінності, які затверджує власник за погодженням з профспілковим органом або іншим уповнова­женим на представництво трудовим колективом органом (особою), а за їх відсутності після пого­дження з працівником, яке закріплюється укладан­ням трудового договору (контракту) або додатка до нього з додержанням установленої законодавством тривалості робочого тижня.

З цього випливає, що для встановлення ненормованого робочого дня водія подання профспілкового органу потрібне.

Відповідно до п. 2.7 Положення № 18 водіям легкових автомобілів у разі потреби може встанов­люватися ненормований робочий день, тобто понад нормальну тривалість робочого часу. Ця робота не вважається надурочною, і за неї не здійснюється додаткова оплата перепрацьованого часу.

Кількість годин перепрацьованого часу при такій роботі може визначатися у колективному дого­ворі.

Відпрацьованим водієм часом вважаються годи­ни, проставлені в табелі обліку робочого часу.

Доплата встановлюється в межах фонду заробіт­ної плати, затвердженого в кошторисі.

Доплата установлюється до посадового окладу з урахуванням підвищень і без урахувань інших до­плат та надбавок (п. 3.5 Умов № 308/519).

Також нагадаємо, що відповідно до п. 2 ст. 8 Закону України «Про відпустки» від 15.11.96 р. 504/96-ВР працівникам з ненормованим робо­чим днем мають право на додаткову відпустку три­валістю до 7 календарних днів згідно із списками посад, робіт та професій, визначених колективним договором, угодою.

Конкретна тривалість щорічної додаткової від­пустки за особливий характер праці встановлюєть­ся колективним чи трудовим договором залежно від часу зайнятості працівника в цих умовах.

Актуально

Реформи охорони здоров’я України....

Приймальня

Новини

14.09.21
Зміни до постанови № 1236
10.09.21
Парламентський Комітет з питань інтеграції до ЄС не підтримав одіозний антитрудовий законопроект
усі новини

Календар подій

Попередні September - 2021 Наступні
 Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 
01
02
03
0405
06
07
08
09
10
1112
13
14
15161718
20212223242526
27282930 

Фотодокументи