Профспілка працівників охорони здоров'я України

  Оплата праці

  Права працівників



  Преса

  Дайджест

  Приймальня голови молодіжної ради

Постанова Президії ЦК 18.04.2011р.


 

 

                                        П Р Е З И Д І Я

 

                                           П О С Т А Н О В А

 

18.04.2011                                                                                                                                                 ПР-2-1

                                                                                                                                                   

 

Про дії Профспілки щодо  вирішення

актуальних  проблем  в оплаті праці

працівників галузі

 

 

Президія Профспілки працівників охорони здоров’я України  констатує, що ситуація із забезпечення конституційних прав працівників галузі на гідну оплату праці та  достойний рівень життя ще більш ускладнюється.

Програмні засади Президента України  щодо поступового збільшення обсягів бюджетного фінансування системи охорони здоров’я до загальноєвропейського рівня залишаються нереалізованими. У 2011 році видатки на фінансування охорони здоров’я у Державному бюджеті враховано на рівні 3,1% від ВВП проти 3,64 % від ВВП минулого року.

Уряд продовжує в ручному режимі, в порушення законодавства та норм   Генеральної угоди на 2010-2012 р.р., встановлювати розмір посадового окладу працівника І тарифного розряду ЄТС нижче розміру законодавчо визначеної мінімальної заробітної плати, збільшивши при цьому грошовий розрив: з 1 квітня п. р. до  335 грн. проти існуючого на 31 грудня минулого року 322 грн. Зберігається негативна тенденція щодо порушення диференціації в оплаті праці працівників з 1 по 6 тарифні розряди. Внаслідок такої політики  працівники у 2011 році  зазнають  втрат заробітної плати від 2526 грн. до 21 417 грн.

На тлі позитивних тенденцій в економіці держави рівень середньої заробітної плати в галузі охорони здоров'я у лютому п.р. зменшився на 42 гривні і становить 1591 проти 1633 гривень в 2010 році. Погіршилося і  співвідношення середньої заробітної плати  працівників галузі до середньої заробітної плати у промисловості з 1,58  до 1,72  раза. При цьому медики працюють в надскладних умовах  - епідемії туберкульозу, СНІДу, гепатиту, кадровому дефіциті (46,2 тисяч лікарів та 19,6 тисяч молодших спеціалістів).

У поточному році набули поширення випадки переведення працівників на умови роботи з неповним робочим днем або робочим тижнем,  надання примусових відпусток без збереження заробітної плати, зменшення та скасування  виплат  обов’язкового, стимулюючого та компенсаційного характеру.

Не виконуються домовленості, досягнуті в листопаді 2010 року за результатами зустрічі Голови Профспілки Коваль В.М. з Прем’єр-міністром України Азаровим М.Я., щодо запровадження з січня поточного року виплати медикам допомоги на оздоровлення, надання державної підтримки випускникам медичних навчальних закладів та додаткових гарантій при направленні лікарів на курси підвищення кваліфікації.

Без погодження з профспілками Кабінет Міністрів України схвалив проект  Основних напрямів бюджетної політики України на 2012 рік, в  якому відсутні відповідні цілі та завдання щодо суттєвого поліпшення ситуації в галузі охорони здоров’я, зокрема оплати праці працівників бюджетної сфери, реалізації програмних засад Президента України в сфері охорони здоров’я, впровадження модернізації медицини, задекларованої Урядом, та відродження  престижу медичної професії.

Затягується прийняття Плану заходів щодо поліпшення умов оплати праці та соціального забезпечення медичних працівників.

Бракує коштів на реалізацію постанови КМУ «Про деякі заходи щодо підвищення престижності праці медичних працівників, які надають медичну допомогу хворим на туберкульоз» від 16.02.2011р. № 123 (термін запровадження - 01.07.2011 р.).

Постійні звернення Профспілки до владних структур, довготривалі переговори та консультації з урядом не дають бажаних результатів та перспектив щодо вирішення питань оплати праці працівників охорони здоров'я.

Дії уряду в умовах стрімкого зростання цін, тарифів та падіння життєвого рівня призвели до загострення ситуації в трудових колективах. У зв’язку з цим члени профспілки вимагають вжиття заходів щодо активного відстоювання своїх  конституційних прав.

Враховуючи викладене та з метою реалізації рішень VI З’їзду Профспілки щодо забезпечення гідної оплати праці працівників галузі, Президія Профспілки працівників охорони здоров’я України

 

ПОСТАНОВЛЯЄ:

 

         1. Визнати незадовільним стан забезпечення соціально-економічних прав працівників охорони здоров’я.

         2. Звернутися до Кабінету Міністрів України з вимогами щодо:

         - внесення до Верховної Ради України проекту змін до Державного бюджету України на 2011 рік у частині збільшення фінансування галузі охорони здоров’я, у тому числі на оплату праці працівників;

- встановлення рівня базового посадового окладу працівника I тарифного розряду ЄТС на рівні законодавчо визначеної мінімальної заробітної плати;

- встановлення працівникам галузі охорони здоров’я допомоги на оздоровлення у розмірі одного посадового окладу працівника, надбавок за престижність праці, за сумлінну працю, зразкове виконання службових обов’язків;

- збереження за лікарями, які направлені на підвищення кваліфікації з відривом від роботи, середньої заробітної плати як за основним місцем роботи, так і за сумісництвом;

         - встановлення виплат випускникам вищих медичних навчальних закладів одноразової допомоги у п’ятикратному розмірі мінімальної заробітної плати.

         3. Керівникам територіальних організацій підтримати, започаткований  первинними профспілковими організаціями,  збір підписів під Зверненням членів Профспілки  до Кабінету Міністрів України (додається).  

4. У зв’язку з неефективністю соціального діалогу провести у травні 2011 року акцію протесту на захист трудових та соціально-економічних прав працівників.

         5. Для консолідації зусиль вважати за доцільне проведення спільного засідання президій профспілок працівників бюджетної сфери.

         6. Контроль за виконанням постанови покласти на Голову Профспілки Коваль В.М. та голів територіальних організацій Профспілки.

 

 Голова ЦК                                      В.Коваль                              

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                  Додаток

                                                                                                          до постанови Президії

                                                                                                               від 18.04.2011  № ПР-2-1

 

З В Е Р Н Е Н Н Я

членів Профспілки працівників охорони здоров’я України

до Кабінету Міністрів України

 

 

Шановні члени Кабінету Міністрів України!

 

Члени Профспілки працівників охорони здоров’я України обурені, що з 1996 року держава не виконує своїх зобов’язань щодо встановлення гарантованого рівня оплати праці медичних працівників до рівня оплати праці працівників промисловості, що в поєднанні з хронічним недофінансуванням галузі загрожує її існуванню.

Невиконання законів України та ігнорування Урядом домовленостей щодо підвищення оплати праці та соціальних гарантій працівникам медичної галузі призводить до втрати престижності професії та зубожіння кожного з нас і наших родин.

Ми, члени Профспілки, небайдужі до процесів, які сьогодні відбуваються у сфері охорони здоров’я,  ВИМАГАЄМО від Кабінету Міністрів України:

 

         - внесення до Верховної Ради України проекту змін до Державного бюджету України на 2011 рік у частині збільшення фінансування галузі охорони здоров’я, у тому числі на оплату праці працівників;

- встановлення рівня базового посадового окладу працівника I тарифного розряду ЄТС на рівні законодавчо визначеної мінімальної заробітної плати;

- встановлення працівникам галузі охорони здоров’я допомоги на оздоровлення у розмірі одного посадового окладу працівника, надбавок за престижність праці,  сумлінну працю, зразкове виконання службових обов’язків;

- збереження за лікарями, які направлені на підвищення кваліфікації з відривом від роботи, середньої заробітної плати як за основним місцем роботи, так і за сумісництвом;

         - встановлення виплат випускникам вищих медичних навчальних закладів одноразової допомоги у п’ятикратному розмірі мінімальної заробітної плати.

 

Члени Профспілки працівників охорони здоровя України первинної профорганізації________________________________________________________

                                                           (назва закладу)

__________________________________________________________________________________________________

 

пп

Прізвище, ім’я, по батькові

Підпис

 

 

 

 

 

Актуально

Реформи охорони здоров’я України....

Приймальня

Новини

24.12.24
Вітаємо з різдвяними святами !
23.12.24
Матеріали Виконавчого комітету Профспілки
усі новини

Календар подій

Попередні December - 2024 Наступні
 Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 01
020304
05
060708
09
10
1112131415
161718
19
202122
232425272829
3031 

Фотодокументи