Профспілка працівників охорони здоров'я України

  Оплата праці

  Права працівників  Преса

  Дайджест

  Приймальня голови молодіжної ради

№12 грудень 2019 року

Солідарний протест
Профспілка послідовно відстоює трудові, соціально-економічні права та інтереси працівників галузі. Вимоги Всеукраїнської акції протесту Профспілки працівників охорони здоров'я України 19 вересня 2017 року. В И М О Г И Профспілки працівників охорони здоров’я України до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Міністерства охорони здоров’я України 1. Погасити до 31 грудня 2019 року заборгованість по заробітній платі працівникам закладів охорони здоров'я, забезпечити в подальшому її своєчасну виплату. 2. Відновити норми Закону України «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення» для забезпечення доступної і якісної медичної допомоги населенню та підвищення зарплати медпрацівникам щодо: - фінансування Програми медичних гарантій на рівні не менше 5 % від ВВП; - оплати праці медичних працівників з розрахунку не менше за 250% середньої заробітної плати в Україні за липень попереднього року, та передбачити фінансування зазначених норм Закону. 3. Затвердити до 1 квітня 2020 р. для медпрацівників комунальних некомерційних підприємств: - нормативи навантаження; - умови оплати праці, які включатимуть виплату надбавки за вислугу років; тривалість безперервної роботи; за кваліфікаційну категорію; шкідливі умови праці, а також допомоги на оздоровлення. 4. Відновити колективні переговори та укласти до 1 квітня 2020 р. Галузеву Угоду в охороні здоров'я на новий строк. 5. Забезпечити вирішення до 15 лютого 2020 р. колективного трудового спору між Профспілкою та Кабміном, який передбачає, зокрема, прийняття Державної програми соціально-економічного захисту працівників охорони здоров’я в умовах реформування галузі (працевлаштування, навчання/перенавчання, «місцеві стимули», вихідна допомога при виході на пенсію). 6. Забезпечити виконання та фінансування Закону України «Про екстрену медичну допомогу» із збереженням лікарсько-фельдшерських бригад та підвищення заробітної плати працівникам служби ЕМД. 7. Відновити право медичних працівників на пенсію за вислугу років. 8. Забезпечити прийняття законопроєкту щодо соціальних гарантій працівників охорони здоров'я, реєстр. № 0909 від 29.08.2019. 9. Не допустити при прийнятті законодавства про самоврядування медичних професій запровадження для медпрацівників: - контрактної форми трудових договорів; - примусового членства в органах самоврядування медичних професій; - додаткової професійної відповідальності; - обмеження або позбавлення права на здійснення професійної діяльності. 10. Не допустити закриття закладів охорони здоров’я та масових вивільнень медичних працівників внаслідок впровадження Програми державних гарантій медичного обслуговування населення. 11. Не допустити в умовах лібералізації трудового законодавства звуження змісту та обсягу прав найманих працівників на оплату праці, зайнятість, відпочинок та свободу об’єднань, передбачених нормами міжнародного права, ратифікованими Україною. Під цими Вимогами поставили підписи понад 130 тисяч працівників галузі.

Актуально
Президія Профспілки працівників охорони здоров’я України відмічає подальшу втрату державою соціальної спрямованості у сфері охорони здоров’я та активізацію наступу на трудові, соціально-економічні права та інтереси працівників галузі. Кризові явища в охороні здоров’я, обумовлені хронічним недофінансуванням галузі та впровадженням радикальних реформаторських змін, які набувають руйнівного характеру. Через незабезпеченість фонду оплати праці на ІV кв. 2019 року постійно порушуються строки виплати заробітної плати працівникам закладів охорони здоров’я. За даними обласних організацій Профспілки, станом на 10 листопада 2019 року заборгованість працівникам галузі склала 140,53 млн грн, у тому числі прострочена (виплачено частково або не виплачено заробітну плату за вересень-жовтень) – 57,87 млн грн. Незабезпеченість фонду оплати праці комунальних закладів охорони здоров’я коливається від одного до двох місячних фондів оплати праці, що дорівнює 1 273,77 млн грн.

Особистості
Микола Пирогов запропонував низку операцій, що увійшли до золотого фонду хірургії під назвою «операції Пирогова». Запропоновану ним операцію «кістково–пластичного подовження кісток гомілки у разі ампутації стопи» широко використовують і в наші дні.

На завершення


офіціоз
Основні загрози, що несуть у собі пропоновані владою підходи до лібералізації трудових відносин*

Актуально

Реформи охорони здоров’я України....

Приймальня

Новини

27.09.21
З 23 вересня Україна перейшла у жовту зону карантину
27.09.21
Оновлення системи збору інформації про заборгованість з виплати зарплати – один з механізмів отримання оперативних і достовірних даних
усі новини

Календар подій

Попередні September - 2021 Наступні
 Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 
01
02
03
0405
06
07
08
09
10
1112
13
14
15
16171819
20
21
22
23
242526
27
282930 

Фотодокументи