Профспілка працівників охорони здоров'я України

  Оплата праці

  Права працівників



  Преса

  Дайджест

  Приймальня голови молодіжної ради

Мрія Євгенії Лещук

Бодай коротко варто нагадати читачам нашої газети про Євгенію Лещук. Євгенія Степанівна – поетеса, лауреат премії Василя Стуса, міжнародної премії Миру, Кавалер ордена Княгині Ольги, Голова державного фонду «Богун».
Вона – кандидат медичних наук. Її наукова робота була високо оцінена колегами, фахівцями і, як вони зазначали, варта була докторської дисертації.
Євгенія Лещук росла у сім’ї свідомих українців і сама стала великою патріоткою України, з юних літ вірою і правдою служить рідній Україні. Певно, це передалося їй з тих часів, коли закривавленими верталися брати у день пам’яті Берестецької битви. Адже їх сікли польськими нагайками тільки за те, що прагнули вшанувати пам’ять полеглих козаків.
Євгенія Лещук – автор 18 книг. Її поетичні рядки ставали відомими піснями, виконувалися і виконуються різними творчими колективами. Вона особисто немало зробила для музею Лесі Українки в Криму, її стараннями Лесю Українку вшановують в Італії. Досить сказати, що італійську нагороду за її творчу працю їй вручили у залі гербів саме в Італії. Збірка «Золота троянда», як і багато творів цієї авторки, побачила світ у перекладах різними мовами.
Особливістю поетеси, патріотки було те, що хоч і нелегко було їй видавати книжки, вона розсилала їх безкоштовно у бібліотеки. Кілька років тому замислилася над тим, як вшанувати пам’ять героя-козака Івана Богуна, який прославився у бою під Берестечком, прославився на віки своєю любов’ю до України, до свободи і незалежності. Це завдяки її старанням, хоч і підводило здоров’я, були видані поштові марки героїв-козаків, має з’явитися монета Івана Богуна. А ще Євгенія Лещук відкрила спеціальний рахунок у банку для того, аби за пожертвувані гроші встановити пам’ятник герою-козаку. До 345-річчя Дня пам’яті вірного сина України видано історично-мистецький, кольоровий, багатолистовий настінний календар, який розіслано по Україні, як і всі попередні твори. До неї надходило чимало дзвінків, відгуків, прохань про перевидання цього твору, а також альбому «Вічність Івана Богуна», «Берестечко – свята дорога». Так, з її допомогою багато людей уперше дізналися про українського героя.
І тільки тепер почули її голос у державних установах. У Міністерстві оборони високо оцінили цей твір і Міністр оборони України Юрій Іванович Єхануров уперше подав розпорядження про урочисту поїздку воїнів-ліцеїстів у день пам’яті Героя – 17 лютого до могили Івана Богуна на Сіверщину. Все було здійснено на державному рівні з повідомленням по центральному радіо, телебаченні, у пресі. Могилу Івана Богуна взято під шефство Міністерства з плануванням, щоби у майбутньому спорудити там пам’ятник. Євгенію Степанівну нагороджено медаллю за сприяння, в дипломі висловлено подяку від Міністерства і всього війська України. Від адмірала чорноморського флоту Ігоря Тенюка разом з нагородною медаллю надіслано їй повідомлення, що в майбутньому надсучасний бойовий корабель матиме назву «Іван Богун». І так багатолітні клопотання – пожертви книг – увінчалися успіхом. Це була найвища її мрія.


Шановна Євгеніє Степанівно!


Дозвольте від себе особисто та усього українського війська висловити Вам щиру вдячність за подвижницьку діяльність у справі відродження історичної правди, виховання у військовослужбовців та членів їх сімей почуття патріотизму, любові та гідності на прикладах славетного життя наказного гетьмана Івана Богуна – активного борця за незалежність України, ім’я якого гордо носить Київський військовий ліцей.
Як Берегиня українського козацтва Ви оспівуєте героїзм та жертовність славних синів українського народу. Яскравою сторінкою цього літопису є військова діяльність Івана Богуна, його талант державного діяча і полководця.
Завдяки Вашій наполегливій праці створені культурно-мистецькі твори, які увічнили пам’ять про Івана Богуна.
Вшановуючи 345-ту річницю пам’яті Івана Богуна, у лютому цього року вихованці Київського військового ліцею брали участь в урочистих заходах на місці поховання видатного військового діяча у м. Новгород-Сіверський Чернігівської області та з цього року започаткували шефство над його могилою.
Також цього року у Міністерстві оборони заплановано запровадження відзнаки імені Івана Богуна для заохочення кращих ліцеїстів.
Міністерство оборони України високо цінує Ваш внесок у військово-патріотичне виховання молоді на кращих традиціях українського козацтва та активну громадсько-політичну діяльність і сердечно бажає Вам, шановна Євгеніє Степанівно, міцного здоров’я, щастя, родинного благополуччя і довгих років життя. Нехай Господь дає Вам натхнення у всіх Ваших справах, а починання супроводжує удача, розуміння і підтримка з боку рідних, колег і однодумців. Життєвої Вам наснаги, невичерпної енергії, добробуту, нових досягнень та успіхів на благо України.


З глибокою повагою


Міністр оборони України Ю.І. Єхануров

 

Актуально

Реформи охорони здоров’я України....

Приймальня

Новини

20.04.24
В І Т А Є М О з обранням!
15.04.24
ДО ПИТАННЯ УКРАЇНСТВА ПРОФСПІЛОК
усі новини

Календар подій

Попередні April - 2024 Наступні
 Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
01
020304050607
08
091011121314
15
16171819
20
21
222324262728
2930 

Фотодокументи