Профспілка працівників охорони здоров'я України

  Оплата праці

  Права працівників



  Преса

  Дайджест

  Приймальня голови молодіжної ради

Представляємо колег

Кардіологія сьогодні і завтра


 Серце… Коли йому не хочеться спокою – у двері стукає лікар-кардіолог.

 Львівський обласний кардіологічний центр – заклад порівняно новий. Його створено у 1995 році на базі Львівського обласного кар­діологічного диспансеру. На базі центру функціонують 4 ста­ціонарні відділення на 220 ліжок, з них 60 ліжок інфарктного від­ділення з палатою інтенсивної терапії на 8 ліжок, та 3 кардіоло­гічні відділення на 160 ліжок. У кардіохірургічному центрі є все для зручності хворих: відділення функціональної діагностики, клінічно-діагностична лабораторія, диспансерне відділення, котре спроможне прийняти за день понад 160 осіб. Є тут й рентген­кабінет, кабінет рентгенопераційної.

Очолює Львівський обласний кардіологічний центр лікар ви­щої кваліфікації, Заслужений лікар України Степан Павлик.

Тут працюють кандидати медичних наук Неля Орищин, Галина Братівник, Уляна Черняга-Ройко, досвідчені лікарі Володимир Черкавський, Галина Брасюк, Леся Антоненко, Ігор Беш, Оксана Кузьмяк. Загалом, допомогу хворим у центрі надають 65 лікарів, з них 26 мають вищу кваліфікаційну категорію. В кардіологічному центрі працюють лікарі інших спеціальностей. Окрім 32 кардіологів, є дієтолог, стоматолог, акушер-гінеколог, рент­генолог, офтальмолог, отоларинголог, 2 невропатологи, 4 анестезіологи, 5 спеціалістів із функціо­нальної та 6 – з ультразвукової діагностики, 5 лаборантів. Допомагають при встановленому серцево-судинному захворюванні виявити ураження органів-мішені лікар-окуліст вищої категорії Ольга Петришин, невропатологи вищої ка­тегорії Юрій Жеребецький, Кристаліна Строкова та інші лікарі. Піклуються про хворих понад сто медсестер.

Достатньою є тут й матеріально-технічна база.

– Нещодавно центр отримав за державні кошти новий японський ангіограф – рентгено-хірургічний апарат вар­тіс-тю 10 мільйонів гривень. На апараті можна проводити дос­лідження судин та серцевих функцій. Отож, можна попе­редити багато інфарктів міокарда та зменшити смертність від сер­цевих захворювань. Розхідні матеріали на одну діаг­ностику коштують більше 2 000 гривень. На даний час обсте­ження пацієнтів проводяться безкоштовно, – каже головний лікар Степан Павлик.

Окрім ангіографа, у минулому році кардіоцентр придбав систему ультразвукової діагностики, два електро­кардіографи, чотири опромінювачі, дефіблятор – усього 20 одиниць ме­дичної техніки на суму понад 12 мільйонів гривень.

Та все ж будь-який заклад охорони здоров’я найкраще характеризують добрі показники у роботі. Львівський об­ласний кардіологічний центр може пишатися й ними. Планові нормативи центру у 2008 році виконані на 101,2% л/днів, у стаціонарі проліковано 6 437 пацієнтів. Летальність зали­шилась на рівні 2007 року і становить 1,7. У лабораторії цен­т­ру за рік проводять до 300 тисяч досліджень. А загалом у лабораторії можуть виконати 99 спеціалізованих методів дослідження: клініко-гематологічних та біохімічних. У від­діленні функціональної діагностики щороку проводять обстеження понад 50 тисячам хворих. Добре налагоджене надання допомоги хворим у фізіотерапевтичному, рент­гено­логічному кабінетах.

– У рамках обласної програми забезпечення ліками хворих на ГІМ в першу добу захворювання в інфарктному відділенні центру було проведено 62 системних тромболізиси. Всі пацієнти з ГІМ, які отримали тромболітик, а також 232 хворих з ГКС, які не ввійшли в програму, були забезпечені установою низькомолекулярним гепарином. Після лікування ми своїх хворих скеровуємо в санаторій «Великий Любінь». За рахунок спонсорських коштів проведено ремонт палат, закуплено побутову техніку, – каже завідувач інфарктного відділення, Заслужений лікар України Володимир Черкавський.

З метою перевірки стану та ефективності роботи кардіо­логічної служби кардіологи центру виїжджають у райони. Щорічно буває до 50 виїздів. Починаючи з 1998 року, прово­дяться акції вимірювання артеріального тиску у населення. Під час акції роздають пам’ятки. Минулоріч виміряли тиск у 788 589 осіб. Взяли на диспансерний облік 27 047 осіб.

Окрім того, що лікують хворих, кардіологи центру про­водять семінари, беруть участь у конференціях та конгресах, з метою пропаганди здорового способу життя виступають на телебаченні, радіо. Лише у 2008 році в пресі було надру­ковано 89 статей, прочитано 187 лекцій. Лікарями центру було подано до друку 30 статей та тез у наукові журнали.

 

Актуально

Реформи охорони здоров’я України....

Приймальня

Новини

15.04.24
Звернення ФПУ до КМУ
15.04.24
Задля перемоги
усі новини

Календар подій

Попередні April - 2024 Наступні
 Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
01
020304050607
08
091011121314
15
1617182021
22232425262728
2930 

Фотодокументи