Профспілка працівників охорони здоров'я України

  Оплата праці

  Права працівників



  Преса

  Дайджест

  Приймальня голови молодіжної ради

Колегія підбила підсумки


 

26 лютого 2010 року  відбулася робоча колегія  Головного управління охорони здоровя ЛОДА, присвячена підсумкам роботи медичної галузі Львівщини за 2009 рік.

Із звітною доповіддю перед присутніми  виступив начальник ГУОЗ ЛОДА, професор
В. Кімакович.

 Він, зокрема, розповів про основні показники діяльності галузі,  загальні тенденції демографічної ситуації і стану здоров’я  населення області,  стан фінан­сування та видатки, виконання державних та регіональних  програм, матеріально-технічний стан лікувально-профілактичних закла­дів області. Окрім цього В.Й. Кімакович  визначив пріоритетні  напрямки  діяльності галузі у 2010 році.

Зі співдоповідями перед присутніми  виступили заступник на­чальника ГУОЗ ЛОДА  І. Микичак та заступник державного  санітарного лікаря області О. Когут. В обговоренні доповіді взяли участь головний лікар  Регіо­нального лікувально-діагнос­тичного центру І. Ковальчук, головний лікар Турківської ЦРЛ М. Кінь, проректор ЛНМУ
ім. Д. Галицького проф. О. Лукавецький. У колегії ГУОЗ ЛОДА брали участь заступник  голови ЛОДА  Я. Кашуба та перший заступник  голови Львівської обласної ради Р. Ілик.

Підсумовуючи виступи учасників колегії,  заступник голови ЛОДА  Я. Кашуба сказав: „Я хочу подякувати  всім медикам області  за хорошу роботу  у минулому році, за самовіддані дії під час першої хвилі пандемії грипу.  Хочу також відзначити, що у роботі галузі були як позитивні, так і негативні питання. До позитиву, безумовно,  належить  підписання угоди про єдиний медичний простір медицини різних відомств,  зростання народжуваності та зниження смертності, зменшення дорічної летальності у хворих з онкопатологією,  покращення лікувального процесу хвороб серцево-судинної системи. Серед мінусів  назву проблему недоукомплек­тованості ФАПів середнім  медперсоналом, внут­рішньо­лікарняні інфекції, зростання онкопатологій, цукрового діабету, туберкульозу. Серед пріоритетів на 2010 рік буде  розвиток ПМСД на засадах  сімейної медицини, створення медицини катастроф, поліативна та хоспісна допомога, проведення профілактичних акцій тощо. Сподіваюсь, що спільними зусиллями  ми вирішимо ці питання

Медичний ресурс

Для надання медичної допомоги населенню Львівщини в сфері відповідальності головного управління охорони здоров’я Львівської обласної держадміністрації працює 345 закладів охорони здоров’я (проти 342 у 2008 році). Ам­булаторно-поліклінічна допомога надається 223 установами, функціонує 1011 фельдшерсько-акушерських пунктів.

Надання невідкладної медичної допомоги населенню області та ліквідацію медичних наслідків техногенного, природного та епідемічного характеру в області забезпечує обласний центр медицини катастроф, 2 станції і 59 пунктів швидкої медичної допомоги.

Основні показники діяльності лікарняних ліжок ЛПЗ області залишаються стабільними і свідчать про достатньо ефективне використання стаціонарного фонду. Лікарняна летальність у медичних закладах області утримується практично на рівні минулого року і становить 0,84%.

 В області продовжується розвиток сімейної медицини – кількість закладів загальної практики-сімейної медицини зросла за останні роки у 10 разів (з 25 до 250 одиниць) – понад 80% сільських лікарських амбулаторій уже перепрофільовано в амбулаторії ЗПСМ. Впродовж поточного року кількість закладів ЗПСМ збільшилась на 20 одиниць, у тому числі відкрито 16 СЛА ЗПСМ. 46% населення Львівщини спостерігається у лікарів загальної практики – сімейної медицини.

З метою формування організаційно-правових засад міжвідомчої взаємодії у сфері охорони здоров’я Львівщини 17 вересня 2009 році за ініціативи Львівської обласної державної адміністрації та Головного Управління охорони здоров’я підписано Договір про партнерство між терито­ріальними та відомчими органами управління охорони здоров’я, закладами охорони здоров’я, профспілковим об’єд­нанням працівників охорони здоров’я Львівської області.

Станом на 01.01.2010 року у лікувально-про­філактичних закладах області, було зареєст­ровано 11 072 штатних посад лікарів. Укомплек­тованість лікарями – 96,8 %. Лише у містах Стрий і Трускавець є 100% забезпеченість лікарями, а найгірша ситуація у Сколівському і Пустоми­тівському районах на рівні 90%.

В практичній медицині сьогодні працює 3 доктори медичних наук, 170 кандидатів медичних наук, біля 100 магістрів державного управління. За роки незалежності України 72 лікарів були від­значені високими державними нагородами, в тому числі у 2009 році – 12 ( Почесні звання – 9, ордени – 3). За здобутки у професійній діяльності у 2009 році 28 працівників медицини Львівщини нагороджені Почесною грамотою МОЗ.             

Загальні тенденції демографічної ситуації і стану здоров’я населення

У 2009 році в області зареєстровано подальше зростання народжуваності з 11,3 у 2008 році до 11,8 на 1000 населення.

У 2009 році у Львівській області всього народилося живими – 30079 дітей, що на 1100 дітей більше проти 2008 року.

Завдяки реалізації обласної прог­рами «Стратегія подолання материн­ської і дитячої смертності у Львівській області на період 2007-2011 років» досягнуто стабільного зниження рівня дитячої смертності. Зокрема, за 2009 рік показник малюкової смертності становить 8,0 на 1000 народжених живими проти 9,0 за 2008 рік.

19 закладів області сертифіковані МОЗ України як «Лікарні доброзичлива до дитини». Активно впроваджуються сучасні ефективні перинатальні технології: працює 113 індивідуальних і сімейних пологових зали у 38 пологових стаціонарах. Рівень «партнерських пологів» досягнув 56%. В області створена мережа з «Клінік дружніх до молоді» (Львів, Стрий, м.Червоноград, Новояворівськ, м.Самбір).

Завдяки зусиллям медичних працівників області, впровадженню сучасних методик і протоколів ліку­вання в області вдалося досягнути у 2009 році зниження рівня загальної смертності населення майже на 6% (13,7 у 2008 році до 12,9 у 2009 році).

Вперше за кілька останніх років на Львівщині досягнуто зниження показника смертності населення працездатного віку на 20,5% - з 5,28 у 2008 році до 4,2 у 2009 році.

Захворюваність з вперше вста­новленим діагнозом серед усіх вікових груп у 2009 році  дещо зросла і становить 863,4 на 1000 населення (проти 831,4 на 1000 населення у 2008 році). В структурі захворюваності населення області у 2009 переважають хвороби органів дихання, хвороби системи кровообігу, хвороби шкіри та підшкірної клітковини.

Для запобігання поширення і лікування пандемічного грипу та гострих респіраторних захворювань Львівщина додатково отримала від МОЗ  кошти в сумі 29,8 млн.грн.

Експертами ВООЗ відзначено своєчасні і правильні кроки закладів охорони здоров’я Львівщини щодо боротьби з епідемією.

В області виконано 919 операцій на серці (з них 446 – зі штучним кровообігом), 846 катетеризацій серця (790 коронарографій), 122 операції за ендоваскулярними методиками, у 2009 році проведено 127 тромболізисів з приводу гострого інфаркту міокарда.

Продовжує  зростати рівень захворюваності на онко­патологію. Натомість зменшилась дорічна летальність серед первинно виявлених онкохворих. Значна робота проводилась в розвитку спеціалізованої онкологічної допомоги. Зокрема, в регіональному онкологічному центрі відкрито радіологічний корпус, введено в експлуатацію лінійний прискорювач, відкрито лапароскопічне відділення.

Введення в експлуатацію достатньо великої кількості нового діагностичного обладання у закладах охорони здоров’я області (комп’ютерний томограф та магнітно-резонансний томограф в діагностичному центрі, новий мамограф – обласний центр репродуктивного здоров’я, введено в експлуатацію, відкриття 8 нових кабінетів УЗД в поліклініках м.Львова) дасть змогу покращити якість ранньої діагностики онкопатології.

В структурі інфекційної патології найбільш соціально значущими є туберкульоз і ВІЛ-інфекція. Тут ми маємо певну негативну динаміку – це зростання захворюваності на активний туберкульоз (73,6 на 100 тисяч нас. проти 71,9 у 2008 році); збільшення кількості випадків ВІЛ/СНІД-асоційованого туберкульозу (45 випадків проти 41 у 2008 році).

Позитивними зрушеннями у боротьбі з туберкульозом можна вважати: зниження питомої ваги деструктивного туберкульозу серед вперше виявлених хворих; зменшення захворюваності дітей підліткового віку; стабільне зниження смертності від туберкульозу. В області забезпечений необмежений доступ до добровільного консультування та тестування на ВІЛ-інфекцію у будь-якому закладі охорони здоров’я, підпорядкованому ГУОЗ ЛОДА. Випадків професійного інфікування вірусом імунодефіциту людини серед медичних працівників області упродовж 2009 році не зареєстровано.

З метою підвищення якості життя мешканців в області проводились масові акції з профілактики таких захворювань як туберкульоз, артеріальна гіпертензія, цукровий діабет, онкологічна патологія тощо.

Результативність діяльності медичної галузі знач­ною мірою визначається належним фінансовим забезпеченням, що вимагає збільшення асигнувань на охорону здоров’я. У 2009 року виконання бюджету медустанов області склало 1 414,8 млн.грн., що становить 96,3% від затверджених призначень. Профінансовані в повному обсязі видатки на заробітну плату медичних працівників області.

За 2009 рік виконання обласних програм та заходів програмного характеру по медичних установах склало 28503,5 тис.грн. Закладами охорони здоров’я області за 2009 рік залучені позабюджетні кошти та гуманітарна допомога на суму 73,3 млн.грн, що становить на 1 мешканця області 28,7 грн. Впродовж 2009 року з МОЗ України згідно з Державними програмами отримано обладнання і медикаментів на суму 48 424,4 тис.грн.

У 2009 році, незважаючи на фінансову кризу проводилась значна робота з підготовки закладів охорони здоров’я до Євро-2012.

Перспективи розвитку

Незважаючи на певні позитивні результати у розвитку системи охорони здоров’я, в області залишається низка невирішених проблем, зокрема:

– слабкою залишається матеріально-технічна база лікувально-профілактичних закладів, особливо ланка первинної медико-санітарної допомоги, у т.ч. амбулаторій сімейного лікаря; 

– недостатньо виділяється коштів на медикаментозне лікування хворих, особливо для закладів сільської місцевості;

– значна частина мешканців області не задоволена якістю медичної допомоги;

– прийняття обласних цільових програм лікування хворих з інфекційними гепатитами;

– подальший розвиток служби медицини катастроф: відкриття повноцінних дистанційних міжрайонних пунктів служби медицини катастроф з реанімаційними автомобілями;

– будівництво нової обласної клінічної лікарні (інвес­тиційний проект);

– створення обласного Банку крові;

– невідповідний рівень оплати праці працівників галузі, що створює відтік кваліфікованих медичних працівників з галузі. 

 

Актуально

Реформи охорони здоров’я України....

Приймальня

Новини

20.04.24
В І Т А Є М О з обранням!
15.04.24
ДО ПИТАННЯ УКРАЇНСТВА ПРОФСПІЛОК
усі новини

Календар подій

Попередні April - 2024 Наступні
 Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
01
020304050607
08
091011121314
15
16171819
20
21
222324262728
2930 

Фотодокументи