Профспілка працівників охорони здоров'я України

  Оплата праці

  Права працівників  Преса

  Дайджест

  Приймальня голови молодіжної ради

№ 10-11 жовтень - листопад 2013 року

Питання, які не можна відкладати на завтра
10 жовтня 2013 року відбулося засідання Центрального Комітету Профспілки працівників охорони здоров’я України, на якому розглядалося питання соціально-економічних інтересів спілчан у процесі реформування системи охорони здоров’я, а також ряд інших важливих питань.

Шанс на життя
Розв’язавши представлені проблеми та ряд інших на шляху інтеграції до соціально-орієнтованої держави буде змога забезпечити доступність професійної паліативної допомоги, незалежно від віку, нозологічної категорії захворювання, соціального статусу, національності, релігійних та політичних переконань, місця проживання хворого тощо.

Семінар юристів
Незважаючи на недосконалість чинного законодавства, про яку сьогодні говориться дуже багато, це законодавство надає чимало можливостей і лікарям, і пацієнтам для захисту їхніх прав. І тому системна законотворча, експертно-аналітична робота та практична правова підтримка – сьогодні одне з пріоритетних завдань діяльності, як департаменту охорони здоров’я ЛОДА , так і Профспілки.

Обмін досвідом
Одним з ключових і гострих проблемних питань залишається розуміння органів місцевого самоврядування та центральних органів виконавчої влади вимог другого речення частини 3 статті 49 Конституції України, яка чітко і безумовно забороняє скорочувати мережу державних і комунальних закладів охорони здоров'я, що надають безоплатну медичну допомогу населенню. На жаль, по всій країні мають місто прийняття рішень щодо злиття, приєднання і, навіть, ліквідації вказаних закладів, та поряд з цим різні підходи судів до застосування статті 49 Основного закону відносно таких рішень. Накопичений досвід правозахисної роботи Донецької обласної організації профспілки працівників охорони здоров'я України у цьому напрямку та ґрунтовний аналіз понад 20 судових рішень з зазначеного проблемного питання, - надали можливість спрямувати конституційне звернення до Конституційного Суду України про надання офіційного тлумачення конституційної заборони скорочувати мережу ЗОЗ. На сьогодні це звернення знаходиться на розгляді колегії суддів КС.

Обмін досвідом
правове забезпечення лікувальних установ базується/ на конституції україни,законах україни та інших галузевих нормативно0правових актах.статут є основним нормативно правовим актом який регулює діяльність установи.На жаль депутати місцевого рівня при затвердженні статуту медичного закладу грубо порушують чинне законодавство намагають урізати повноваженнгя головного лікаря та його підпорядкованість департаменту охоронит здоровя.великим недоліком в діяльності лікувальнгих установ євідсутність у відділі кадрів медзакладів фахівців з юридичною освітою,що призводить до значних помилок і порушення прав працівників.Неналежним чином ведуться посадові та робочі інструкції працівників, не ознайомлені працівники з колективними договорами,правилами внутрішнього розпорядку.пропоную провести конференцію для кадровиків та бухгалтерів установ з питань заробітної плати .пільг порядку нарахування та виплати ,відповідальності за порушення прав медиків.

На допомогу профактиву
Порядок накладення штрафів за порушення законодав¬ства про зайнятість населення затверджено постановою КМУ від 17.07.2013 № 509 (далі — Порядок № 509; див. с. 93). В даній постанові йдеться про штрафи як про фінсанкції. Застосовувати їх будуть до підприємства. Перелік порушень, за якими штрафуватимуть працівники Держпраці згідно із По-рядком № 509, наведено в частинах другій — сьомій статті 53 Зако¬ну України «Про зайнятість населення» від 05.07.2012 № 5067-VI.

Калейдоскоп
24 вересня на фасаді Львівського обласного клінічного діагностичного центру відкрито і освячено меморіальну дошку пам’яті професора, завідувача кафедрою Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького, головного фахівця МОЗ України з ендоскопії, колишнього начальника головного управління охорони здоров’я Львівської облдержадміністрації , Заслуженого діяча науки і техніки України Віктора Кімаковича.

Офіціоз


Актуально

Реформи охорони здоров’я України....

Приймальня

Новини

27.09.21
З 23 вересня Україна перейшла у жовту зону карантину
27.09.21
Оновлення системи збору інформації про заборгованість з виплати зарплати – один з механізмів отримання оперативних і достовірних даних
усі новини

Календар подій

Попередні September - 2021 Наступні
 Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 
01
02
03
0405
06
07
08
09
10
1112
13
14
15
16171819
20
21
22
23
242526
27
282930 

Фотодокументи