Профспілка працівників охорони здоров'я України

  Оплата праці

  Права працівників



  Преса

  Дайджест

  Приймальня голови молодіжної ради

Консультує Тамара Маценко

Надбавка за вислугу років: Розгляд нестагдартних ситуацій

Наталія МАКЄЄВА, редактор «Баланс БЮДЖЕТ»

 НАДБАКА ЗА ВИСЛУГУ РОКІВ МЕДПРАЦІВНИКАМ:

РОЗГЛЯД НЕСТАНДАРТНИХ СИТУАЦІЙ

Медпрацівник до обрання на посаду депутата райради працював лікарем у районній лікарні. Чи зараховується період його роботи депутатом на виборній посаді заступника голови районної ради до стажу, який дає право на встановлення надбавки згідно з По­рядком № 1418, якщо зараз він працює за спеціальністю на посаді лікаря?


Так. зараховується. Час роботи депутата в міс­цевій раді на постійній основі зараховується до його загального й безперервного стажу роботи (служби), а також стажу роботи (служби) за тією спеціальністю, за якою він працював до обран­ня на виборну посаду в раді (ч. 4 ст. 33 Зако­ну від 11.07.02 р. 93-ІУ «Про статус депутатів місцевих рад»).

Звертаємо увагу: у ст. 2 указаного документа роз'яснюється, що під поняттям «депутат місце­вої ради» у цьому законі мається на увазі посада депутата сільської, селищної, міської, районної у місті, районної та обласної ради.

У поставленому запитанні йдеться про медпра­цівника, який до обрання депутатом обіймав посаду лікаря, тому час роботи депутатом буде зараховуватися йому і до стажу роботи за лі­карською посадою, тобто до стажу, що дає право на виплату надбавки відповідно до По­рядку1418.


Чи включається до стажу, який дає право на встановлення надбавки медсестрі полікліні­ки, період військової служби (за контрактом протягом трьох років) у разі, якщо у трудовій книжці відповідного запису немає, проте у військовому квитку вказано дату і номер наказу про призначення та звільнення медсестри з військової служби у запас?


Так, включається. Документом для визначен­ня стажу роботи, який дає право на отримання надбавки, є трудова книжка або інші документи, що відповідно до законодавства підтверджують наявність стажу роботи (п. 5 Порядку1418). У ситуації, що розглядається, запис у трудовій книжці працівника відсутній, тому для визначен­ня стажу слід ураховувати період, зазначений у військовому квитку за датою та номером на­казу про призначення та звільнення з військової служби. Нагадаємо, час проходження військової служби зараховується громадянам України до їх страхового стажу, стажу роботи, стажу роботи за спеціальністю та стажу державної служ­би (ч. 1 ст. 2 Закону від 25.03.92 р. № 2232-ХІІ «Про військовий обов'язок і військову службу», далі - Закон № 2232). У поставленому запитанні йдеться про визначення стажу роботи медичної сестри, тому період її військової служби вклю­чається до стажу за спеціальністю «сестринська справа».

При цьому на такий висновок не впливає той факт, що особа проходила військову службу за контрактом, оскільки контрактна служба осіб рядового, сержантського і старшинського складу є одним із видів військової служби згідно із ч. 4 ст. 2 Закону № 2232. Отже, військова служ­ба медсестри за контрактом також належить до державної військової служби, що підтверджує необхідність зарахування цього періоду до стажу роботи за її спеціальністю.

Ще одним доказом необхідності включення пе­ріоду проходження військової служби медсестри до стажу для нарахування надбавки є той факт, що військові частини (військові навчальні закла­ди, установи тощо) відносяться до державних установ, що відповідає вимогам п. 4 Порядку 141§, згідно з яким до вказаного стажу входить час роботи в будь-яких державних та комуналь­них установах, закладах та організаціях незалеж­но від підпорядкування на посадах, визначених у п. З цього Порядку.

 Інструктор із фізкультури обласної психіатричної лікарні має вищу немедичну освіту.  Чи нараховується йому надбавка відповідно до Порядку № 1418 з огляду на норму про її виплату професіоналам із вищою немедичною освітою?


Ні, не нараховується. Обґрунтуємо нашу відпо­відь. Як випливає з п. З Порядку № 1418, для ви­плати надбавки має виконуватися не лише умо­ва про віднесення працівників до професіоналів з вищою немедичною освітою, а ще й умова про їх допущення до медичної діяльності в закла­дах охорони здоров'я.

Для з'ясування питання, кого саме із працівників слід уважати допущеним до медичної діяльності в закладах МОЗ, звернемося до наказу МОЗ від 12.08.09 р. № 588. У цьому документі наведена номенклатура спеціальностей професіоналів з вищою немедичною освітою, які працю­ють у системі охорони здоров'я: бактеріологія, біологія, генетика лабораторна, ентомологія, зоологія, клінічна біохімія, клінічна лабораторна діагностика, лабораторні дослідження факторів навколишнього середовища, лабораторна іму­нологія, мікробіологія і вірусологія. Як бачимо, інструктора з фізкультури до цього переліку не включено, тому на отримання надбавки він пра­ва не має.

Зазначимо, що наказом Держкомітету з питань фізичної культури і спорту від 17.10.02 р. № 2264 посада інструктора з фізкультури віднесена до групи фахівців спортивної галузі.

 

Консультує головний спеціаліст департаменту розвитку профспілкового руху Тамара МАЦЕНКО

Актуально

Реформи охорони здоров’я України....

Приймальня

Новини

20.04.24
В І Т А Є М О з обранням!
15.04.24
ДО ПИТАННЯ УКРАЇНСТВА ПРОФСПІЛОК
усі новини

Календар подій

Попередні April - 2024 Наступні
 Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
01
020304050607
08
091011121314
15
16171819
20
21
222325262728
2930 

Фотодокументи