Лист про оплату відряджень.
Оплата відряджень
Міністерство соціальної політики України.
Лист від 31.05.2011 р. № 5562/0/14/-11113
У зв'язку з прийняттям постанови Кабінету Міністрів України від 24 травня 2011 р. № 524 «Питання оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери» (далі — постанова) Міністерство соціальної політики України з питань реалізації абзаців третього та четвертого пункту 2 постанови роз'яснює.
Згідно з абзацом третім постанови за медичними і фармацевтичними працівниками державних та комунальних закладів (установ), які направляються до закладів післядипломної освіти для підвищення кваліфікації, підготовки і перепідготовки, зберігається середня заробітна плата за кожним місцем роботи згідно із законодавством.
Середня заробітна плата обчислюється з урахуванням Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.02.2005 р. № 100 (далі — Порядок).
При направленні працівників до закладів післядипломної освіти для підвищення кваліфікації, підготовки і перепідготовки обчислення середньої заробітної плати провадиться виходячи з виплат за два календарні місяці, які передують місяцю, в якому працівника направляють на підвищення кваліфікації, підготовки і перепідготовки (пункт 2 Порядку).
Відповідно до пункту 3 Порядку при обчисленні середньої заробітної плати у всіх випадках її збереження, у тому числі й для проведення нарахувань за час підвищення кваліфікації, підготовки і перепідготовки, враховуються: основна заробітна плата (оклади, ставки заробітної плати); доплати, надбавки, премії, які не мають разового характеру, індексація тощо.
Згідно з пунктом 8 Порядку нарахування виплат, що обчислюються із середньої заробітної плати за останні два місяці роботи, провадяться шляхом множення середньоденного (годинного) заробітку на число робочих днів (годин), які мають бути оплачені за середнім заробітком.
Середньоденна (годинна) заробітна плата визначаться діленням заробітної плати за фактично відпрацьовані протягом двох місяців робочі дні на число відпрацьованих робочих днів (годин) за цей період.
Крім того, відповідно до пункту 10 Порядку у випадку підвищення посадових окладів в установі, організації відповідно до актів законодавства як у розрахунковому періоді (2 місяці), так і в періоді, протягом якого за працівником зберігається середній заробіток, заробітна плата, включаючи премії та інші виплати, що враховуються при обчисленні середньої заробітної плати за проміжок часу до підвищення, коригуються на коефіцієнт їх підвищення.
У випадку коли підвищення окладів (ставок заробітної плати) відбулося у періоді, протягом якого за працівником зберігався середній заробіток, за цим заробітком здійснюється нарахування тільки в частині, що стосується збереження середньої заробітної плати з дня підвищення окладів (ставок заробітної плати).
При підвищенні окладів (ставок заробітної плати) працівникові у зв'язку з присвоєнням вищого розряду, переведенням на іншу вищеоплачувану роботу (посаду) тощо таке коригування середньої заробітної плати не провадиться
Абзацом четвертим пункту 2 постанови передбачено виплату з 1 січня 2012 року медичним і фармацевтичним працівникам державних і комунальних закладів (установ) допомоги на оздоровлення у розмірі посадового окладу під час надання основної щорічної відпустки.
Допомога на оздоровлення виплачується при паданні чергових відпусток згідно з графіком їх надання. У разі виплати компенсації за невикористану відпустку допомога на оздоровлення не виплачується.
Зазначені норми постанови поширюються на медичних і фармацевтичних працівників державних та комунальних закладів (установ) незалежно від відомчого підпорядкування.
Перший заступник Міністра В.Надрага