Профспілка працівників охорони здоров'я України

  Оплата праці

  Права працівників



  Преса

  Дайджест

  Приймальня голови молодіжної ради

Інструкція з охорони праці

 Інструкція з охорони праці як невід'ємна частина системи управління закладом охорони здоров'я.

Система управління охороною праці — це частина загальної системи управління організацією, яка сприяє запобіганню, зокрема, нещасним випадкам та професійним захворюванням. Необхідність створення системи охорони праці у закладі охорони здоров'я регламентується законодавством, а обов'язкові для дотримання працівниками вимоги з охорони праці при виконанні ними робіт певного виду або за певною професією визначаються інструкціями з охорони праці, затвердженими керівником закладу. Пропонуємо вам ознайомитись із порядком розроблення, затвердження та введення в дію інструкцій з охорони праці

Повна відповідальність за створення належних, безпечних і здорових умов праці покладається державою на роботодавця Відповідно до Закону України «Про охорону праці» від 14 жовтня 1992 р. № 2694-ХІІ (далі — Закон про охорону праці) він зобов'язаний забезпечити додержання вимог законодавства що до прав працівників у галузі охорони праці.

З цією метою роботодавець забезпечує функціонування системи управління охороною праці й, зокрема, розробляє і затверджує положення, інструкції, інші акти з охорони праці, що діють у межах підприємства та встановлюють правила виконання робіт і поведінки працівників на території підприємства, у виробничих приміщеннях, на будівельних майданчиках, робочих місцях від­повідно до нормативно-правових актів з охорони праці.

Наказом Комітету по нагляду за охороною праці Міністер­ства праці та соціальної політики України від 29 січня 1998 р. № 9 затверджено Положення про розробку інструкцій з охорони пра­ці (далі — Положення № 9), яке встановлює вимоги до змісту, по­будови і викладу інструкцій з охорони праці, визначає порядок опрацювання та введення в дію нових, перегляду та скасування чинних інструкцій. Вимоги Положення № 9 є обов'язковими, зо­крема, для всіх підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності та виду діяльності.

Примірні інструкції затверджуються міністерствами або ін­шими органами виконавчої влади, виробничими, науково-виробничими та іншими об'єднаннями підприємств, які мають відповідну компетенцію, за узгодженням з органами державного нагляду за охороною праці, до компетенції яких належить дана інструкція або окремі її вимоги, і Національним НДІ охорони пра­ці. Ці інструкції можуть використовуватись як основа для розро­блення інструкцій, що діють на підприємстві.

Інструкції, що діють на підприємстві, належать до норма­тивних актів про охорону праці, чинних у межах конкретного підприємства. Такі інструкції розробляються на основі дер­жавних міжгалузевих і галузевих нормативних актів про охо­рону праці, примірних інструкцій та технологічної документа­ції підприємства з урахуванням конкретних умов виробництва та вимог безпеки, викладених в експлуатаційній та ремонтній документації підприємств-виготовлювачів обладнання, що ви­користовується на даному підприємстві. Вони затверджуються роботодавцем і є обов'язковими для дотримання працівниками відповідних професій або при виконанні відповідних робіт на цьому підприємстві.

Інструкції з охорони праці мають відповідати чинному зако­нодавству України, вимогам державних міжгалузевих і галузевих нормативних актів про охорону праці: правил, норм, стандартів, інших нормативних і організаційно-методичних документів про охорону праці, на основі яких вони розробляються. Інструкції ма­ють містити лише ті вимоги щодо охорони праці, дотримання яких обов'язкове самими працівниками. Порушення працівни­ком цих вимог повинно розглядатися як порушення трудової дис­ципліни, за яке до нього може бути застосовано стягнення згідно з чинним законодавством.

Постійний контроль за додержанням працівниками вимог інструкцій покладається на роботодавця.

Кожній інструкції, що розробляється і затверджується у за­кладі, службою охорони праці закладу присвоюється назва і ско­рочене позначення (код, порядковий номер). У назві інструкції стисло вказується для якої професії або виду робіт вона призна­чена. Наприклад: «Інструкція з охорони праці рентгенлаборанта»

Включенню до інструкції піддяга­ють загальні положення щодо охоро­ни праці та організаційні і технічні ви­моги безпеки, що визначаються на основі:

      • чинного законодавства України про працю та охорону праці, стандартів, правил, норм та інших нормативних і організаційно-методичних доку­ментів про охорону праці;

·        аналізу документів з охорони праці стосовно відповідної професії (виду робіт);

·        характеристики робіт, що підлягають виконанню працівником конкретної професії відповідно до кваліфіка­ційної характеристики;

·        вимог безпеки до технологічного процесу, обладнання, інструментів і пристроїв, що застосовуються при виконанні відповідних робіт, а також вимог безпеки, що містяться в експлуатаційній та ремонтній документації! і в технологічному регламенті;

·        виявлення небезпечних і шкідливих виробничих факторів, характерних для відповідної професії (виду робіт) як при нормальному протіканні процесу, так і при відхиленнях від оптимального режиму, визначення заходів та засобів захисту від них, вивчення конструктивних та | експлуатаційних особливостей і ефективності використання цих засобів;

·        аналізу обставин та причин найбільш імовірних аварійних  ситуацій, нещасних випадків та професійних захворювань, характерних для відповідної професії (виду робіт);

·        вивчення передового досвіду безпечної організації праці та виконання відповідних робіт, визначення найбезпечніших методів та прийомів їх виконання.

 

 

Актуально

Реформи охорони здоров’я України....

Приймальня

Новини

31.10.24
Черговий номер газети
25.10.24
При НСЗУ створять нове підприємство
усі новини

Календар подій

Попередні November - 2024 Наступні
 Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 0102
04050607080910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

Фотодокументи