Профспілка працівників охорони здоров'я України

  Оплата праці

  Права працівників



  Преса

  Дайджест

  Приймальня голови молодіжної ради

Актуально


 

 

Реформи охорони здоров’я України. Проблеми і перспективи.

У медицині, як і в усіх інших сферах суспільного та державного життя, наполегливо впроваджуються  реформи, обумовлені потребами сьогодення. Стаття 3 Конституції України передбачає, що людина,  її  життя  і здоров'я,  честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю. Діяльність держави в сфері охорони здоров'я визнається однією з пріоритетних і забезпечується державним фінансуванням відповідних соціально-економічних, медико-санітарних і оздоровчо-профілактичних програм (ст.49 Конституції України). З огляду на сучасний стан соціального, економічного розвитку України слід констатувати, що наявність фінансових ресурсів, в тому числі на фінансування відповідних соціально-економічних, медико-санітарних і оздоровчо-профілактичних програм є вкрай обмеженою. В таких умовах існуючі матеріально-фінансові засоби слід витрачати вкрай раціонально, намагатись досягнути максимальної віддачі від здійснених капіталовкладень. Однак, проблему фінансування державної сфери охорони здоров'я, яка є на сьогодні домінуючою в порівнянні з недержавним сектором лікувально-профілактичних установ, слід розглядати комплексно, всебічно, повно та об'єктивно оцінюючи вхідні та вихідні показники процесу такого фінансування. Проблеми охорони здоров'я пов'язані не тільки з кількістю бюджетних та інших коштів, залучених до обслуговування галузі забезпечення здоров'я населення України, а й з багатьма іншими, зокрема, правовими проблемами, відсутністю якісної нормативно-правової бази діяльності лікарів та інших категорій медичного персоналу

Львівська обласна профспілкова організація працівників охорони здоров'я вбачає своїм пріоритетом соціальний захист працівників Основним механізмом такого захисту є правове забезпечення функціонування всієї системи охорони здоров’я.

На нашу думку, життєво необхідною сьогодні є проблема врегулювати весь комплекс суспільних відносин між пацієнтом та лікарем. І тут виникають запитання: які межі цього правового регулювання, який суб'єктний склад цих відносин, коли такі відносини виникають та припиняються, а також багато інших. У правовому регулюванні цих відносин зацікавлені всі члени нашого суспільства, в цьому ж зацікавлена й держава.

            Ми переконані, що необхідно визначити на рівні постанови Верховної Ради України критерії реформи охорони здоров’я в цілому, її цілі та завдання, етапи впровадження. З метою підготовки такого нормативного акту доцільно забезпечити функціонуванням цільової сторінки в Інтернеті з відкритим доступом для пропозицій від всіх зацікавлених осіб: спеціалістів з управління охороною здоров’я, науковців, практиків, представників профспілки, об’єднань громадян.

             Звертаємось до Федерації профспілок України з пропозицією провести цільовий форум представників профспілкових організацій всіх галузей народного господарства з метою аналізу існуючого стану медичного забезпечення спілчан та вироблення єдиної позиції профспілкових об’єднань щодо цілей реформи охорони здоров’я України.

Усі суб’єкти системи охорони здоров’я (органи управління, науковці, лікарі, пацієнти) повинні усвідомити важливість всебічного, науково-обгрунтованого та соціально-гуманістичного підходу до реформи охорони здров’я, уявляти мету реформи, етапи її досягнення.

На сьогоднішній день надання медичної допомоги вже не є проблемою суто лікарською, до цього процесу об'єктивно залучені фахівці інших галузей знань: юриспруденції, бухгалтерського обліку, економіки та інших. Саме ці фахівці, спільно з лікарями та науковцями в сфері медичних знань повинні комплексно, комісійно займатись розробкою окремих аспектів реформи в медицині, які після відповідної оцінки та апробації повинні втілюватись в життя.

Реформа в медицині так чи інакше зачіпає права та законні  інтереси працівників охорони здоров'я, які повинні бути враховані при впровадженні такої реформи. Тому, на нашу думку, при розробці окремих аспектів реформи повинні бути залучені фахівці – представники профспілкової організації. Лише на засадах соціального партнерства ми можемо впроваджувати життєздатні реформи, які є прийнятними для пацієнтів, працівників закладів охорони здоров'я, уповноважених органів власника  закладів охорони здоров’я.

Львівська обласна організація профспілки працівників охорони здоров’я ніколи не стояла осторонь нагальних потреб реформування галузі охорони здоров'я, ми переконані, що колективний розум здатний подолати на якісно новому рівні системні проблеми реформування.

Ми готові до активної співпраці з органами управління, науковцями, практиками, пацієнтами, об’єднаннями громадян.

 

  


Юрій БІЛИЙ, голова Львівської обласної організації професійної спілки працівників охорони здоров’я України

 

Актуально

Реформи охорони здоров’я України....

Приймальня

Новини

24.12.24
Вітаємо з різдвяними святами !
23.12.24
Матеріали Виконавчого комітету Профспілки
усі новини

Календар подій

Попередні December - 2024 Наступні
 Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 01
020304
05
060708
09
10
1112131415
161718
19
202122
232426272829
3031 

Фотодокументи