Профспілка працівників охорони здоров'я України

  Оплата праці

  Права працівників  Преса

  Дайджест

  Приймальня голови молодіжної ради

Детальніше

15.09.2023

Ментальне здоров’я входить до п’ятірки найбільших глобальних викликів майбутнього – результати дослідження

Як показало дослідження, вплив війни в Україні відчуває кожен другий по всьому світу.

 

На замовлення третього Саміту перших леді та джентльменів, який пройшов 6 вересня у Києві за ініціативою першої леді Олени Зеленської, британська компанія Alligator Digital провела дослідження щодо ментального здоров’я та ставлення до нього в різних країнах світу.


Всього охоплено 11 країн світу, серед яких – Аргентина, Бразилія, Велика Британія, Ізраїль, Німеччина, Польща, США, Туреччина, Україна, Хорватія,  Японія. Проведено 11 000 інтерв’ю – по 1 000 в кожній країні. Такий підхід виключає спотворення даних, враховуючи різну чисельність населення.

 

На думку респондентів, ментальне здоров’я в наступні 5 та навіть 20 років залишатиметься серед найбільших глобальних викликів. Воно викликає таку ж стурбованість як інфляція, зміни клімату, бідність, втрата роботи або зниження доходів. Дослідження показує: для молоді ментальне здоров'я є більшим викликом, ніж для старшого покоління.

Серед факторів, які впливають на ментальне здоров’я, респонденти називають такі: з глобальних – світові економічні проблеми, наслідки пандемії Covid-19 та війни; з особистісних – тяжка втрата близьких чи рідних, розрив сімейних стосунків, виклики в професійному житті.

Варто зазначити, що як самі фактори, так і рівень їхнього впливу, відрізняється залежно від країни. Наприклад, в Україні найбільший вплив на ментальне здоров’я громадян має війна, в Туреччині – економічна нестабільність, в Японії – розрив сімейних стосунків тощо.

До слова, війна впливає не лише на тих, хто перебуває безпосередньо в зонах конфлікту, її наслідки відчуваються у всьому світі. Як показало дослідження, вплив війни в Україні відчуває кожен другий по всьому світу. Більше третини (35%) опитаних сказали, що все ще відчувають вплив конфліктів минулого століття.

Читайте також: Дві львівські лікарні співпрацюватимуть з іноземними партнерськими клініками.

Найбільш вразливі до впливу війни в Україні та світових конфліктів підлітки 13–15 років, найменш – молодь віком 16–24. Однак цей показник зростає відповідно до зростання віку.

Кожен другий українець почувається емоційно гірше, ніж три роки тому. Війна викликає емоційне виснаження, однак люди плекають свою стійкість та сповнюються надією. Дослідження показує, що люди, які на власному досвіді пережили потрясіння, мають більш стійке ментальне здоров’я. З опитаних в Україні 69% погоджуються, що почуваються не найкраще через війну, але водночас вірять, що зможуть з цим впоратися.

Опитування здійснено на замовлення третього Саміту перших леді та джентльменів в межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» з ініціативи першої леді України за підтримки Всесвітньої організації охорони здоров’я.

Експертну підтримку дослідження забезпечили Координаційний центр з психічного здоров’я при Кабінеті Міністрів України, BRAND UKRAINE та ГО «Безбар'єрність».

Детальніше з дослідженням можна ознайомитися за посиланням – https://bit.ly/3PsHU8P

Довідково. 6 вересня у Києві вже втретє відбувся Саміт перших леді та джентльменів, який у 2021 році започаткувала перша леді Олена Зеленська. Це міжнародна діалогова платформа подружжів перших осіб країн світу, мета якої – обмін досвідом та реалізація спільних проєктів заради добробуту людей на планеті.

Тема третього Саміту – «Ментальне здоров’я: крихкість і стійкість майбутнього». Захід складався з трьох панелей: «Ментальне здоров’я: баланс стійкості та крихкості», «Вплив війни на ментальне здоров'я», «Покоління, яке керуватиме світом за 15 років».

Всього особисто чи за допомогою відеозв’язку до Саміту приєдналися 28 учасниць та учасників – подружжів перших осіб країн світу. Повна трансляція заходу доступна на майданчиках Саміту – https://www.youtube.com/watch?v=3Jb4cWrihxk&t= Актуально

Реформи охорони здоров’я України....

Приймальня

Новини

20.09.23
Повідомлення про публічне обговорення проєкту постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Порядку акредитації закладу охо
20.09.23
Депутати підтримали створення на Львівщині Клінічного центру дитячої медицини
усі новини

Календар подій

Попередні September - 2023 Наступні
 Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 
01
0203
04
05
06
07
08
0910
11
12
13
14
15
1617
18
19
20
21222324
2527282930 

Фотодокументи