Профспілка працівників охорони здоров'я України

  Оплата праці

  Права працівників  Преса

  Дайджест

  Приймальня голови молодіжної ради

Детальніше

06.09.2023

Тільки у Львові

У Львові хлопчику із саркомою Юїнга трансплантували кістку, надруковану на 3D-принтері

У Львові вперше провели операцію з пересадження кістки, яку надрукували на 3D-принтері. Пацієнтом став 8-річний Богдан з Прикарпаття.

Операцію у Львівській лікарні Святого Миколая разом проводили фахівці Львова, Києва та Івано-Франківська.

8-річний Богдан вже вдруге бореться з онкологією. Коли хлопчику було 3 року, йому діагностували рак печінки. Тоді задля одужання йому видалили пухлину разом з жовчним міхуром.

Згодом хлопчик пішов до школи та розвивався, як усі інші діти. Однак хвороба знову нагадала про себе: цього разу рак вразив кістку Богдана.

“Якось після школи Богданчик поскаржився батькам на сильний біль у нозі. Пізніше кінцівка ще й набрякла. Сім’я відразу звернулася до лікарів в Івано-Франківську, які раніше вже вилікували їхнього хлопчика. Богданові зробили всі необхідні обстеження і біопсія підтвердила найстрашніші побоювання – знову рак. Цього разу – саркома Юнга. Це тип раку кістки, який найчастіше трапляється в дітей та підлітків. Щороку його діагностують у 3 дітей з 1 млн”, – мовиться у повідомленні.

Злоякісна пухлина вразила 28 см стегнової кістки. Аби зберегти йому ногу, необхідно було видалити уражену частину та вживити на її місце імплант. Богдана готували до операції пів року. У цей час він проходив курс хімієтерапії.

Коли настав час оперувати, хлопчик приїхав до Львова. Операція була складною. Спершу спеціалісти видалили саму пухлину, а потому провели експрес-біопсію, аби точно з’ясувати, який об’єм кістки необхідно забрати.

Київські інженери, які виготовили титановий імплант для Богданчика, підготували три варіанти різної довжини. Всі вони надруковані на 3D-принтері.


Проєктували імпланти місяць і ще два тижні друкували. Після біопсії лікарі видалили уражену раком кістку та встановили хлопчику імплант підходящого розміру, який ростиме разом із дитиною. Втручання тривало 6 годин і минуло успішно.

Богданчик уже повернувся до Івано-Франківська та продовжує лікування, яке буде тривалим. Попереду в хлопчика – кілька курсів поліхімієтерапія та променевої терапії, а також трансплантація кісткового мозку.

 

 Актуально

Реформи охорони здоров’я України....

Приймальня

Новини

20.09.23
Повідомлення про публічне обговорення проєкту постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Порядку акредитації закладу охо
20.09.23
Депутати підтримали створення на Львівщині Клінічного центру дитячої медицини
усі новини

Календар подій

Попередні September - 2023 Наступні
 Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 
01
0203
04
05
06
07
08
0910
11
12
13
14
15
1617
18
19
20
21222324
2527282930 

Фотодокументи