Профспілка працівників охорони здоров'я України

  Оплата праці

  Права працівників



  Преса

  Дайджест

  Приймальня голови молодіжної ради

Детальніше

18.04.2018

Актуально! Про звільнення комунальних некомерційних підприємств від обов’язку отримувати нові ліцензії та проходити нову акредитацію

Львівська обласна організація профспілки працівників охорони здоров’я України ініціює питання про звільнення комунальних некомерційних підприємств від обов’язку отримувати нові ліцензії та проходити нову акредитацію

          

Реформування системи фінансування охорони здоров’я передбачає в тому числі реорганізацію закладів охорони здоров’я шляхом перетворення з комунальних бюджетних установ у комунальні некомерційні підприємства відповідно до законів України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення законодавства з питань діяльності закладів охорони здоров’я» від 06.04.2017р. №2002-VIII та «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення» від 19.10.2017р. №2168-VIII.

Відповідно до Прикінцевих положень Закону №2002-VIII комунальні некомерційні підприємства є правонаступниками всіх прав та обов’язків відповідних бюджетних установ, а органи, що здійснюють управління майном відповідних державних та комунальних закладів охорони здоров’я - бюджетних установ, повинні передати відповідним комунальним некомерційним підприємствам, що утворюються у результаті реорганізації таких установ, майно, що входить до цілісного майнового комплексу державного чи комунального закладу охорони здоров’я - бюджетної установи, яким користувалися на законних підставах ці заклади згідно даних бухгалтерського обліку відповідних бюджетних установ щодо такого майна та результатів обов’язкової його інвентаризації. При цьому зміна основного виду діяльності державного та комунального закладу охорони здоров’я з медичного обслуговування населення (медична практика) у зв’язку із зміною його організаційно-правової форми забороняється.

Трудові договори з працівниками закладів охорони здоров’я, реорганізованих у комунальні некомерційні підприємства, продовжують свою дію згідно вимог ст. 36 КЗпП України.

Таким чином, в процесі реорганізації шляхом перетворення, яку проходять бюджетні заклади охорони здоров’я,  фактично має місце зміна лише «вивіски» (найменування) закладу, оскільки матеріально-технічна база, включаючи приміщення та медичне обладнання, медичний персонал, а також види діяльності у цьому випадку залишаються незмінними.

Незважаючи на це, заклади охорони здоров’я повинні пройти усю процедуру, яка передбачена для реорганізації юридичної особи. Крім того, комунальні некомерційні підприємства, що утворюються в результаті реорганізації бюджетних установ,  повинні переоформити усі дозвільні та інші документи, а також відповідно до вимог закону України «Про ліцензування видів господарської діяльності» повинні впродовж трьох місяців отримати нові ліцензії як з медичної практики, так і на провадження господарської діяльності у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів. При цьому той комунальний заклад, в якого на даний час закінчується строк ліцензії на провадження господарської діяльності у сфері обігу наркотичних засобів, буде змушений її виробляти двічі – зараз як комунальна установа, і вдруге - після перетворення у підприємство.

Відповідно до Порядку акредитації закладу охорони здоров’я, затвердженого постановою КМУ від 15.07.1997р. №765, підприємствам, що утворенні в результаті перетворення бюджетних установ,  також необхідно пройти і нову акредитацію закладу охорони здоров’я.

 

Виходячи з наведеного, з метою уникнення додаткових ресурсних затрат, в тому числі фінансових, існує об’єктивна необхідність  створити для закладів охорони здоров’я - комунальних підприємств ефективні та сприятливі умови для підготовки до роботи в нових реформованих умовах фінансування галузі та звільнити їх, де це можливо, від обов’язку проходити цілий ряд формальних процедур.

Тому Львівська обласна організація профспілки працівників охорони здоров’я України  звернулася до Президента України Петра Порошенка, Прем’єр-Міністра України Володимира Гройсмана, в.о. Міністра охорони здоров’я Уляни Супрун, голови профільного комітету ВРУ Ольги Богомолець та інших народних депутатів, як суб’єктів законодавчої ініціативи, з клопотанням внести зміни до законодавчих актів у сфері ліцензування та акредитації закладів охорони здоров’я, зокрема:

   

-   передбачити за комунальними некомерційними підприємствами, які утворюються в результаті реорганізації державних та комунальних закладів охорони здоров’я - бюджетних установ, право провадити господарську діяльність  з медичної практики та обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів на підставі раніше виданих бюджетним установам відповідних ліцензій (зміни до Закону України  «Про ліцензування видів господарської діяльності»,

-   встановити для закладів охорони здоров’я  безстроковий характер дії ліцензії у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів (зміни до Закону України  «Про наркотичні засоби, психотропні речовини і прекурсори»);

-   передбачити можливість переоформлення  акредитаційного сертифіката у разі реорганізації закладу охорони здоров’я - бюджетної установи шляхом перетворення у комунальне некомерційне підприємство без прохолодження нової акредитації (зміни до Порядку акредитації закладу охорони здоров’я, затвердженого постановою КМУ від 15.07.1997р. №765).

 

Оскільки триває активний процес реформування системи охорони здоров’я та перетворення закладів охорони здоров’я,  старт медичної реформи на первинному рівні уже з 01.07.2018 року, вважаємо, вказані питання є надзвичайно важливими та актуальними для закладів охорони здоров’я та потребують першочергового вирішення.

 

 

<xml></xml>



Актуально

Реформи охорони здоров’я України....

Приймальня

Новини

20.04.24
В І Т А Є М О з обранням!
15.04.24
ДО ПИТАННЯ УКРАЇНСТВА ПРОФСПІЛОК
усі новини

Календар подій

Попередні April - 2024 Наступні
 Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
01
020304050607
08
091011121314
15
16171819
20
21
222324262728
2930 

Фотодокументи