Профспілка працівників охорони здоров'я України

  Оплата праці

  Права працівників



  Преса

  Дайджест

  Приймальня голови молодіжної ради

Детальніше

02.08.2024

Роз"яснення профспілки

ро додаткову відпустку і скорочений робочий час для фахівців у сфері реабілітації та професіоналів з вищою немедичною освітою.

Впродовж останніх років у медицині сформувалися такі окремі професійні групи працівників як: «професіонали у галузі охорони здоров’я у закладах охорони здоров’я», «фахівці у галузі охорони здоров’я у закладах охорони здоров’я», «професіонали з вищою немедичною освітою», «професіонали з вищою немедичною освітою, залучені до надання реабілітаційної допомоги у складі мультидисциплінарних реабілітаційних команд в закладах охорони здоров’я». Зазначені працівники стали невід’ємною частиною «медичного» персоналу, що безпосередньо приймають участь в основній діяльності закладів охорони здоров’я з надання медичних та реабілітаційних послуг населенню. Наприклад, з реформуванням системи охорони здоров’я та відкриттям реабілітаційних відділень в ЗОЗ виникла необхідність введення таких посад як фізичний терапевт, ерготерапевт, асистент фізичного терапевта, асистент ерготерапевта; у клінічних лабораторіях - цитоморфолог, мікробіологів і т. д., а у сфері надання психологічної допомоги та духовної опіки - клінічний психолог, психотерапевт тощо.

Таким чином, працівники даних професій на рівні з медичними працівниками займаються підтримкою або відновленням людського здоров’я. Водночас окремі питання трудових прав та гарантій, віднесених до сфери нормативно-правового регулювання, зокрема тривалість робочого часу та щорічної додаткової відпустки, залишаються не визначеними, оскільки такі посади є відносно новими, що потребує внесення відповідних змін до актів законодавства.

Так, наказом МОЗ України від 25.05.2006 №319 регулюється тривалість робочого часу для працівників закладів охорони здоров’я. Наприклад, для лікарів та фахівців з базовою та неповною вищою медичною освітою (середнього медичного персоналу), медичних реєстраторів, дезинфекторів ЗОЗ та їх структурних підрозділів за роботу в нормальних умовах передбачено скорочений робочий час - 38,5 год. на тиждень. Проте, тривалість робочого часу професіоналів у сфері реабілітації та професіоналів з вищою немедичною освітою не визначена ні наказом МОЗ України від 25.05.2006 №319, ні постановою КМУ від 21.02.2001 № 163 «Про затвердження Переліку виробництв, цехів, професій і посад із шкідливими умовами праці, робота в яких дає право на скорочену тривалість робочого тижня».

З аналогічних причин, відсутнє правове регулювання тривалості щорічної додаткової відпустки за особливий характер праці для професіоналів та фахівців у галузі реабілітації та професіоналів з вищою немедичною, оскільки відповідні зміни не внесені до постанови КМУ від 17.11.1997 р. №1290 «Про затвердження Списків виробництв, робіт, цехів, професій і посад, зайнятість працівників в яких дає право на щорічні додаткові відпустки за роботу із шкідливими і важкими умовами праці та за особливий характер праці». Хоча очевидним і доцільним є встановлення цим професіоналам і фахівцям щорічну додаткову відпустку (за умов відсутності шкідливих факторів) до 7 календарних днів, як це має місце щодо лікарів і середнього медичного персоналу.

Тому, Львівська обласна організація профспілки працівників охорони здоров’я України звернулася до Кабінету Міністрів України та МОЗ України щодо внесення змін до:

  • наказу МОЗ України 25.05.2006 №319 «Про затвердження норм робочого часу для працівників закладів та установ охорони здоров'я», якими встановити скорочений робочий час ( 38,5 год./тиждень) для посад, віднесених до професіоналів у галузі охорони здоров’я у закладах охорони здоров’я, фахівців у галузі охорони здоров’я у закладах охорони здоров’я, професіоналів з вищою немедичною освітою.

  • постанови Кабінету Міністрів України від 17.11.1997 р. №1290 «Про затвердження Списків виробництв, робіт, цехів, професій і посад, зайнятість працівників в яких дає право на щорічні додаткові відпустки за роботу із шкідливими і важкими умовами праці та за особливий характер праці», якими передбачити щорічну додаткову відпустку за особливий характер праці (тривалістю 7 кал. днів) для посад, віднесених до професіоналів у галузі охорони здоров’я у закладах охорони здоров’я, фахівців у галузі охорони здоров’я у закладах охорони здоров’я, професіоналів з вищою немедичною освітою.

 



Актуально

Реформи охорони здоров’я України....

Приймальня

Новини

10.01.25
Про проєкт Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо ротації медичних працівників»
10.01.25
Сторона профспілок не погодила проект Трудового кодексу України
усі новини

Календар подій

Попередні January - 2025 Наступні
 Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 0102030405
06070809101112
13141516171819
212223242526
2728293031 

Фотодокументи