Профспілка працівників охорони здоров'я України

  Оплата праці

  Права працівників  Преса

  Дайджест

  Приймальня голови молодіжної ради

Детальніше

15.09.2023

Лікарні без кондиціонерів у палатах втратять можливість укладати угоди з НСЗУ — МОЗ

Лікарні спроможної мережі, що не зможуть забезпечити кондиціонерами палати пацієнтів та ординаторські втратять можливість контрактуватися із Національною службою здоров’я за певними пакетами вже з 1 січня 2024 року.

 

Про це повідомили у Міністерстві охорони здоров'я України.

Зазначається, що у медичних закладах нормативно встановлені особливі вимоги до мікроклімату приміщень. Це стосується багатьох показників: рівня вологості, температури повітря, кондиціонування тощо. Від цього залежить як стан здоров’я самого пацієнта, так і самопочуття медичних працівників.

У МОЗ наголосили, що тогорічний опалювальний сезон в умовах повномасштабної війни та регулярних "блекаутів" показав наскільки важливо, щоб кожна лікарня була оснащена автономними джерелами безперебійного електроживлення.

Під час контрактування із НСЗУ на 2022 рік однією з вимог до лікарень, які надають спеціалізовану медичну допомогу, була наявність резервного джерела електропостачання. Це дозволило медичній системі вистояти попри численні атаки росіян на енергетичну інфраструктуру України.

"Сучасна якісна медицина — це не лише про актуальні стандарти лікування, високотехнологічне медичне обладнання, медиків-професіоналів, але і про комфортне перебування в медичних закладах як для пацієнтів, так і для медичних працівників. Забезпечення оптимальних умов мікроклімату в приміщеннях лікарень — елемент санітарно-протиепідемічних вимог. Що стосується генераторів, то включення їх наявності до вимог контрактів з НСЗУ сприяло тому, аби кожна лікарня завчасно подбала про те, щоб забезпечити себе автономними джерелами електропостачання. Наразі, у рамках підготовки до зими, українські медичні заклади мають 4 095 генераторів", — зазначив Віктор Ляшко.

За словами міністра охорони здоров’я, медичні заклади, які увійшли до спроможної мережі, повинні бути готовими не лише до викликів зими, а вже розпочинати підготовку до комфортного перебування пацієнтів у літній сезон. Актуально

Реформи охорони здоров’я України....

Приймальня

Новини

20.09.23
Повідомлення про публічне обговорення проєкту постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Порядку акредитації закладу охо
20.09.23
Депутати підтримали створення на Львівщині Клінічного центру дитячої медицини
усі новини

Календар подій

Попередні August - 2023 Наступні
 Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 0102
03
040506
0708
09
10
111213
1415
16
17
18
19
20
2122
23
24
252627
28
29
30
31
 

Фотодокументи