19 вересня відбувся круглий стіл - незалежна платформа «Голос медсестринства». Захід організовано за
сприяння
World Health Organization Ukraine,
Міністерство охорони здоров'я України та Центру розвитку медсестринства МОЗ. В заході, який триватиме 2 дні, взяли участь 26 заступників керівників ЗОЗ з медсестринства та головних старших сестер медичних.
З вітальним словом виступила Ірина Кміть, начальник відділу післядипломної освіти та організаційного забезпечення управління організаційно-фінансового забезпечення ДОЗ ЛОВА, звернувши увагу на необхідності вагомішої підтримки медичних сестер на рівні держави та розвитку служби в області.
Поліна Гук, Національний професійний офіцер (медсестринство та акушерство), Офіс ВООЗ в Україні наголосила на стратегічних напрямах розвитку медсестринства та лідерство медичних сестер у світі. «Ми незабаром створимо простір для медсестер, де зможемо говорити про навчання та успішні кейси, адже зараз ВООЗ приділяє дуже велику увагу медсестринству».
Про проект стратегії розвитку медсестринства України розповіла @Kateryna Balabanova, директор Центру розвитку медсестринства МОЗ України. Основними цілями проекту буде моніторинг, визначення та підтримка ключових нагальних потреб в Україні для посилення ролі медсестер та братів як інтегрованого члена команд охорони здоров’я по всій країні, взаємодія з Центром розвитку медсестринства МОЗ України шляхом обміну досвідом, стратегіями та рішеннями між собою та експертами з медсестринської та акушерської справи, вченими з європейського регіону ВООЗ та всього світу.
За словами експерта департаменту охорони здоров’я ЛОВА з медсестринства
Наталія Галапац, станом на 1 липня в області працює понад 17 173 молодших медичних і фармацевтичних спеціалістів, бакалаврів, магістрів, з них 13 316 - сестри медичні. Свій вклад в галузь медицини медичні сестри робили завжди і продовжують його робити надалі. Сьогодні, принагідно, на зустрічі згадали 20 років наполегливої праці, як розвивалась служба та які нові виклики з'являлись на її шляху.
«За свою новітню історію медсестри пройшли сотні сертифікованих обласних науково-практичних семінарів, конференцій, з’їздів, конгресів, форумів та багато іншого. «Асоціація була створена 18 лютого 2002 року і за цей проміжок часу вже нараховує 62 районних та міських осередків та 9100 членів. Разом ми вдосконалюємось та підлаштовуємось під виклики часу», - зазначила Ірина Шевчук, президент Львівської обласної асоціації медичних сестер.
На закінчення круглого столу розібрали SWOT – аналіз сильних і слабких сторін, можливостей та загроз в напрямку медсестринства області.
За результатами зустрічей планується визначення пріоритетів, стратегічних напрямків та медсестринських політик на наступні 5 років, а також розробка Стратегії розвитку медсестринства України та Плану заходів.