Профспілка працівників охорони здоров'я України

  Оплата праці

  Права працівників



  Преса

  Дайджест

  Приймальня голови молодіжної ради

Детальніше

02.08.2024

Роз"яснення профспілки

ро додаткову відпустку і скорочений робочий час для фахівців у сфері реабілітації та професіоналів з вищою немедичною освітою.

Впродовж останніх років у медицині сформувалися такі окремі професійні групи працівників як: «професіонали у галузі охорони здоров’я у закладах охорони здоров’я», «фахівці у галузі охорони здоров’я у закладах охорони здоров’я», «професіонали з вищою немедичною освітою», «професіонали з вищою немедичною освітою, залучені до надання реабілітаційної допомоги у складі мультидисциплінарних реабілітаційних команд в закладах охорони здоров’я». Зазначені працівники стали невід’ємною частиною «медичного» персоналу, що безпосередньо приймають участь в основній діяльності закладів охорони здоров’я з надання медичних та реабілітаційних послуг населенню. Наприклад, з реформуванням системи охорони здоров’я та відкриттям реабілітаційних відділень в ЗОЗ виникла необхідність введення таких посад як фізичний терапевт, ерготерапевт, асистент фізичного терапевта, асистент ерготерапевта; у клінічних лабораторіях - цитоморфолог, мікробіологів і т. д., а у сфері надання психологічної допомоги та духовної опіки - клінічний психолог, психотерапевт тощо.

Таким чином, працівники даних професій на рівні з медичними працівниками займаються підтримкою або відновленням людського здоров’я. Водночас окремі питання трудових прав та гарантій, віднесених до сфери нормативно-правового регулювання, зокрема тривалість робочого часу та щорічної додаткової відпустки, залишаються не визначеними, оскільки такі посади є відносно новими, що потребує внесення відповідних змін до актів законодавства.

Так, наказом МОЗ України від 25.05.2006 №319 регулюється тривалість робочого часу для працівників закладів охорони здоров’я. Наприклад, для лікарів та фахівців з базовою та неповною вищою медичною освітою (середнього медичного персоналу), медичних реєстраторів, дезинфекторів ЗОЗ та їх структурних підрозділів за роботу в нормальних умовах передбачено скорочений робочий час - 38,5 год. на тиждень. Проте, тривалість робочого часу професіоналів у сфері реабілітації та професіоналів з вищою немедичною освітою не визначена ні наказом МОЗ України від 25.05.2006 №319, ні постановою КМУ від 21.02.2001 № 163 «Про затвердження Переліку виробництв, цехів, професій і посад із шкідливими умовами праці, робота в яких дає право на скорочену тривалість робочого тижня».

З аналогічних причин, відсутнє правове регулювання тривалості щорічної додаткової відпустки за особливий характер праці для професіоналів та фахівців у галузі реабілітації та професіоналів з вищою немедичною, оскільки відповідні зміни не внесені до постанови КМУ від 17.11.1997 р. №1290 «Про затвердження Списків виробництв, робіт, цехів, професій і посад, зайнятість працівників в яких дає право на щорічні додаткові відпустки за роботу із шкідливими і важкими умовами праці та за особливий характер праці». Хоча очевидним і доцільним є встановлення цим професіоналам і фахівцям щорічну додаткову відпустку (за умов відсутності шкідливих факторів) до 7 календарних днів, як це має місце щодо лікарів і середнього медичного персоналу.

Тому, Львівська обласна організація профспілки працівників охорони здоров’я України звернулася до Кабінету Міністрів України та МОЗ України щодо внесення змін до:

  • наказу МОЗ України 25.05.2006 №319 «Про затвердження норм робочого часу для працівників закладів та установ охорони здоров'я», якими встановити скорочений робочий час ( 38,5 год./тиждень) для посад, віднесених до професіоналів у галузі охорони здоров’я у закладах охорони здоров’я, фахівців у галузі охорони здоров’я у закладах охорони здоров’я, професіоналів з вищою немедичною освітою.

  • постанови Кабінету Міністрів України від 17.11.1997 р. №1290 «Про затвердження Списків виробництв, робіт, цехів, професій і посад, зайнятість працівників в яких дає право на щорічні додаткові відпустки за роботу із шкідливими і важкими умовами праці та за особливий характер праці», якими передбачити щорічну додаткову відпустку за особливий характер праці (тривалістю 7 кал. днів) для посад, віднесених до професіоналів у галузі охорони здоров’я у закладах охорони здоров’я, фахівців у галузі охорони здоров’я у закладах охорони здоров’я, професіоналів з вищою немедичною освітою.

 



Актуально

Реформи охорони здоров’я України....

Приймальня

Новини

24.12.24
Вітаємо з різдвяними святами !
23.12.24
Матеріали Виконавчого комітету Профспілки
усі новини

Календар подій

Попередні December - 2024 Наступні
 Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 01
020304
05
060708
09
10
1112131415
161718
19
202122
232425262829
3031 

Фотодокументи