Профспілка працівників охорони здоров'я України

  Оплата праці

  Права працівників



  Преса

  Дайджест

  Приймальня голови молодіжної ради

Виступ голови первинної профспілкової організації студентів ЛНМУ імені Данила Галицького Володира Бовгирі

Доброго дня Вам, шановні учасники форуму!

Я є головою первинної профспілкової організації студентів Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького Професійної спілки працівників охорони здоров’я України  і, спираючись на свій, хоча й невеликий досвід, а він становить всього рік, хочу звернути Вашу увагу на основні негативні та позитивні аспекти та проблеми в її діяльності.

Якщо чесно до третього курсу свого навчання я взагалі не знав, що така організація як профспілка існує і дізнався про це випадково, більше того, я переконаний, що половина студентів також не знає про цю організацію, а основна частина тих хто чув про неї не розуміють, що це за організація і чим вона займається. На даний час, це проблема не тільки студентів нашого університету, але в цілому молоді України. На сьогоднішній день в основному молодь пасивно відноситься до громадської діяльності, мало бере участь в реалізації її планів. Крім того, існує низка інших проблем в діяльності сучасної профспілки, зокрема, недостатня проінформованість студентів щодо діяльності профспілки та небажання студентів брати активну участь у її роботі. З кожним роком все менше і менше студентів, які хочуть чимось займатись, якось вплинути на покращення власних умов побуту, навчання, їм просто байдуже. Ці проблеми можна пов’язати з основною проблемою сучасної профспілки – падіння її авторитету. Якщо порівняти теперішню профспілку та профспілку яка була за радянських часів, то сучасна програє у багатьох відношеннях. Для прикладу вплив колишньої профспілки в порівнянні з теперішньою набагато менший, відповідно і авторитет знизився. Я не хочу сказати, що нам потрібно повернутись до старих часів, навпаки я вважаю що необхідно якось модернізувати профспілку,  пристосувати її до сучасних умов існування та заохотити людей вступати до неї і активно брати участь у її повсякденній діяльності. З перших днів обрання мене головою первинної профспілкової організації особисто мені легко було ввійти в курс профспілкового життя студентів, так як багато напрацювань було на цей час.  Профспілковий комітет студентів в медичному університеті  старається підтримати всі хороші починання наших студентів, допомагає вирішувати організаційні питання, тісно співпрацює з адміністрацією університету; організовує вечори, культпоходи в театр, велику увагу приділяє проведенню національних свят. Під патронатом профкому студентів проводиться традиційний фестиваль «Весна медика», а з 2009 року планується провести фестиваль «Осінь медика» де беруть участь студенти, що займаються художньою самодіяльністю, конкурс краси «Міс мед університету». Традиційним  вже стало проведення закритих вечірок для студентів медуніверситету у клубах “Міленіум”, “Пікассо”. Студенти мають можливість відпочивати в спортивно – оздоровчому таборі «Медик». Для них організовано хороший і насичений  відпочинок. Організовуються спортивні змагання, свято Нептуна. Путівки для студентів видаються зі значними знижками, що дає можливість відпочивати студентам і з малозабезпечених сімей. Коли ми аналізуємо оздоровлення студентів, то бачимо, що табір користується великим інтересом серед студентів.

На сьогодні  основним напрямком нашої діяльності стала переорієнтація уваги на кожну окремо взяту людину її запити і потреби. У цьому повинна бути сутність молодіжної політики.

В роботі профкому значна увага приділяється пошуку нових форм суттєвого поліпшення діяльності постійних комісій, щоб вони діяли ефективно, щоб посилювалась їх роль як школи виховання, у активістів навиків організаційної керівної роботи на основі посилення гласності в роботі профспілок. Необхідно, щоб члени профспілки постійно були в курсі того, які питання і як виконуються вище стоячими профспілковими органами. Для втілення цієї ідеї необхідно чітко розмежувати обов’язки кожної комісії та курувати роботу  голови кожної комісії. На мою думку необхідно розвивати зворотній зв’язок лідера і спілчанина, лідер повинен максимально бути в колі спілчан,розуміти їхні проблеми. Я,для прикладу, створив графік чергувань згідно якого кожен студент, який бажає висловити свої проблеми, ідеї та взагальному думки може прийти до кабінету профкому у визначений час і поговорити особисто зі мною.

В цих цілях ми повинні ширше використовувати можливості університетської газети “Alma mater”, газети профспілкової організації охорони здоров’я  “За медичні права“,  в яких необхідно відображати приклади об’єктивної громадської думки критики і самокритики. Важливим є той факт, що створено сайт обласної профспілки медичних працівників,що є дуже актуальним в теперішній час так як більша частина молоді не так буде читати газету, як скористається інтернетом та відвідає сайт. Ще одним позитивним моментом є майже відсутність затрат для того щоб донести інформацію до всіх бажаючих, зокрема до членів профспілки. Єдиним негативним аспектом є те, що не кожен профспілчанин має можливість доступу до інтернету та необізнаність деяких членів профспілки в методиці роботи з інтернетом, особливо старшого покоління.

В університеті активно працюють хорова капела «Музи Гіпократа» (керівник Галина Іванівна Гурей); танцювальний колектив «Горицвіт» (кер. народний артист Зенон Колобич); джаз оркестр «Медікус» (кер. Володимир Іванович Кіт) та рок ансамблі – «Маркер», «Верітас», «Серце», лідерами, яких є Андріана Романів, Микола Мікульський та Орест Туркевич. Діяльність даних колективів курує культурно-масова комісія. Для них організовуються різні фестивалі, для прикладу 12 листопада відбудеться фестиваль «Осінь медика», на яких вони можуть розкрити свої таланти. Цей напрямок діяльності є досить важливим, оскільки серед студентів є велика кількість талановитих людей, які не можуть себе показати.

В студентському колективі висловлюються різні пропозиції по удосконаленню навчального процесу в університеті, але ці пропозиції часто залишаються на рівні груп, курсу, не систематизуються і не доводяться до відома навчальної частини університету, кафедр, і тут є велике поле для діяльності профспілковим активістам університету. Для цього створений графік чергувань, який дозволяє почути кожного студента, який бажає висловитись також в подальшому планується створити скриньку побажань, за допомогою якої студенти зможуть висловити свої ідеї та проблеми.  Раціонально було б в цьому напрямку об’єднати зусилля навчально – виробничої комісії і громадських деканатів для їх спільної роботи з навчальною частиною. Уся ця робота повинна підпорядковуватись єдиному вектору розвитку. Необхідно об’єднати зусилля та направити її на задоволення проблем студентства.

            Зрозуміло, що процес оновлення форм і методів роботи не завжди йде гладко. Не всі члени нашої профспілкової організації вносять частку своєї праці для того, щоб покращити умови навчання, відпочинку та оздоровлення студентів.

Особисто мені ця робота подобається, адже за цей період мені приходилось безліч разів спілкуватись з людьми, виступати перед великою аудиторією, а це є практичний досвід, який, я переконаний в цьому, згодиться мені в майбутньому. Профспілкова робота допомагає реалізуватись мені як особистості, розвивати свої лідерські якості, ораторські здібності. Але, все ж таки, я залишаюсь студентом медичного університету, навчання в якому справа не з легких, і тому я не завжди можу присвятити профспілковій діяльності стільки часу, скільки мені хотілося б. Економити час у спілкуванні зі спілчанами мені допомагає електронна пошта та відеозв’язок який можливий завдяки інтернету.

 Дякую Вам  за увагу

Актуально

Реформи охорони здоров’я України....

Приймальня

Новини

14.03.24
Модернізація медичної освіти та медичної науки в Україні: відбувся «Інформаційний день»
08.03.24
Конференція трудового колективу
усі новини

Календар подій

Попередні January - 2018 Наступні
 Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
01020304050607
08091011
12
1314
15161718
19
2021
2223
24
25262728
29
30
31 

Фотодокументи