Профспілка працівників охорони здоров'я України

  Оплата праці

  Права працівників



  Преса

  Дайджест

  Приймальня голови молодіжної ради

Виступ голови обласного комітету Юрія Білого


Шановні колеги !

Саме словами «шановні колеги» я хочу звернутись до усіх присутніх на Першому молодіжному форумі Професійної спілки працівників охорони здоров’я України незалежно від віку, профспілкового стажу та посади. Переконаний, що всі ми є колегами, оскільки всі разом робимо одну справу: захист законних прав трудящих галузі охорони здоров’я України. Це почесна та відповідальна місія.


Сьогодні наша профспілкова організація знаходиться на важливому етапі свого розвитку. Нам належить працювати в складних умовах подолання негативних економічних тенденцій, зокрема, істотного зменшення фактичного фінансування бюджетної галузі охорони здоров’я. Основним учасником цієї роботи повинна стати і, по суті, вже стає наша молодь, що є найбільш активною складовою громадянського суспільства.
Проблеми молоді є актуальними для нашого суспільства і, по суті, саме від степені їх вирішення безпосередньо залежить майбутнє всього суспільства.
Молоде покоління є невід'ємною і органічною частиною спілчан і тому профспілкова молодіжна політика повинна реалізовуватися в єдності і внутрішній узгодженості з іншими напрямами статутної діяльності всіх профспілкових організацій по виконанню обов'язків професійної спілки перед працівниками галузі охорони здоров’я України.


Молодь завжди займала особливе місце в збереженні і примноженні традицій, культурно-духовних цінностей, спадкоємності поколінь. Ця соціальна група не живе у вакуумі і не є системою, що самостійно розвивається. Вона формується під впливом соціально-економічних, правових і політичних умов, і, в той же час, саме молодь найбільш відособлена, дезінтегрована і легко піддається впливу, оскільки не володіє достатнім досвідом і життєвою практикою.
Професійна спілка працівників охорони здоров’я України не має морального права стояти осторонь від процесу соціалізації молоді, її професійної адаптації та культурно-просвітницького виховання.


У зв'язку з цим принципово важливим інструментом в проведенні результативної молодіжної політики я бачу виховання у молоді почуття пошани до законів України, суспільно-корисної праці в системі охорони здоров’я, проголошених в державі соціальних та культурних цінностей.
Стаття 21 Конституції України визначає, що усі люди є вільні і рівні у своїй  гідності та правах. Проте реалії підтверджують фактичну диференціацію молоді по майновим і іншим ознакам, що в майбутньому може привести до утворення соціального протистояння певних сил. У зв'язку з цим наше загальне завдання бачиться в реальному забезпеченні кожній молодій людині рівних практичних можливостей в реалізації свого особового потенціалу як у професійній діяльності на ниві практичної медицини чи науково-викладацької діяльності, так й в профспілковій справі.
Питання молодіжної політики дуже специфічні за своєю суттю. Молоде покоління володіє якостями, необхідними в умовах становлення демократичних інститутів і ринкової економіки, такими як мобільність, здатність орієнтуватися в обстановці, що змінюється, сприйнятливість до нових ціннісних ідей.


Суспільна практика України доказала, що наявність у молоді активного творчого потенціалу дозволяє підсилити ефективність вирішення завдань в самих різних сферах суспільного життя. Переконаний, що цей потенціал буде для нашої профспілки невичерпним стратегічним ресурсом. Але для того, щоби використати цей потенціал усім нам необхідно докласти зусиль щодо пошуку та практичного закріплення механізмів, які дозволяють результативно реалізовувати ці позитивні особистісні якості молодих спілчан у профспілковій справі. У цьому я бачу головну мету проведення молодіжного форуму.


Уся наша профспілкова робота, в тому числі молодіжна політика, підпорядкована єдиній меті: захисту законних прав спілчан. За яких умов цей захист буде ефективним ? На мій погляд, для цього повинна бути наявною система загальних умов, а саме: Професійна спілка працівників охорони здоров’я України -


1) повинна бути єдиною організацією;
2) мати ресурси;
3) функціонувати у відповідності до обраної стратегії розвитку.


По суті, це три блока питань, кожний з яких має свої пріоритети, методику втілення в життя. У аспекті сьогоднішнього форуму хочу звернути Вашу увагу на важливий ресурс профспілкової організації - молодь.
Я звертаюсь до своїх колег - голів обласних та регіональних профспілкових організацій - підтримати мене в цьому питанні. Формально оголосити молодіжну політику напрямком роботи і залишити стан справ без істотних прогресивних змін - це найгірший сценарій розвитку. Потреба модернізації профспілки очевидна. У нас є два шляхи: зробити наш розвиток прогнозованим або залишити все на самоплив. Особисто я прихильник першого варіанту, а Ви ? Якщо ми затискаємо молодь, усуваючи її від управління профспілковими справами, то, мимоволі, напрошується висновок або сьогодні не бачимо свого майбутнього, або боїмось конкуренції завтра. Й то, й інше - не служить для розвитку профспілкової організації.
У вирішенні завдання ефективності молодіжної політики особливо значимою може стати роль молодіжних рад при обласних комітетах профспілки, націлених на реалізацію творчих починань спілчан нової генерації.
Створення молодіжних рад при обласних комітетах профспілки знаходиться в векторі тієї молодіжної політики, яка цілеспрямовано повинна проводитись профспілкою і спрямована на створення сприятливих умов для ефективної соціалізації молодого покоління. Молодіжна політика розглядається мною в контексті стійкого прогресивного розвитку профспілки в цілому.


Проблеми молоді завжди були у полі зору профспілкових активістів у всі часи роботи профспілки. Але сьогодні цього замало. Нам необхідний якісно новий підхід у цьому питанні, а саме: вивірена з точки зору стратегічного розвитку профспілки молодіжна політика як пріоритетний напрямок її статутної діяльності. З цією метою ми повинні розробити комплекс організаційних, економічних та правових заходів як єдину систему дій профспілки.

На мою думку, головними з цих заходів є:

 
Усі ці заходи запропоновані нами у проекті Концепції молодіжної політики, яку отримали всі учасники форуму. Давайте активно обговоримо її, викристалізуємо спільну думку і почнемо діяти. У цьому аспекті нам потрібно виробити та застосовувати важливий механізм реалізації профспілкової молодіжної політики – комплексні і цільові програми (проекти). Як на всеукраїнському, так й на регіональному рівні. Окремо слід, на мою думку, розробити методичні рекомендації для наших первинних профспілкових організацій в аспекті молодіжної політики.
Виконання програмних цільових заходів дозволить удосконалити координацію дій між Центральним комітетом профспілки та обласними комітетами по вирішенню проблем молодого покоління спілчан, підняти на якісно новий рівень систему роботи з молоддю.
Окремо хочу відзначити, що нам не потрібні гасла. Нам потрібна планомірна, системна робота в одному векторі розвитку солідарно зі всіма профспілковими організаціями, якщо ми хочемо мати позитивний ефект.
Упевнений, що сьогоднішня зустріч буде для всіх нас корисною і ми зможемо намітити наступні кроки своєї діяльності.

Актуально

Реформи охорони здоров’я України....

Приймальня

Новини

15.04.24
Звернення ФПУ до КМУ
15.04.24
Задля перемоги
усі новини

Календар подій

Попередні February - 2018 Наступні
 Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 01020304
05
06
07
08091011
12
13
14
15161718
19
20
2122232425
26
27
28 

Фотодокументи