Профспілка працівників охорони здоров'я України

  Оплата праці

  Права працівників



  Преса

  Дайджест

  Приймальня голови молодіжної ради

Виступ голови Львівської міської організації Ольги Ходжиєвої


Високоповажна президія, шановні учасники форуму!

 Я представляю на цьому форумі не лише Львівську міську організацію профспілки працівників охорони здоров’я України, але й профспілкових активістів, які пропрацювали в професійній спілці більше 20 років.

Сьогодні у нас унікальний форум: в цій залі зібралися разом і молоді, і досвідчені профактивісти. Для мене це знакова подія, оскільки я переконана, що робота цього форуму є масштабною акцією по передачі досвіду, набутого роками.

Ми, ветерани профспілкового руху, маємо значний практичний досвід роботи. Переконана, що наші знання стануть в нагоді сучасному поколінню молодих профспілкових активістів.

Нам, представникам різних поколінь, потрібно вміти слухати та бути почутим. Це дуже важливо для розвитку професійної спілки.

Давайте спробуємо реально подивитись на стан наших справ сьогодні. Вочевидь, що у нас є певні результати роботи, вагомі надбання, набутий авторитет у спілчан. Це з одного боку. З іншого боку, професійна спілка сьогодні втрачає свої позиції. Судіть самі, маємо негативну тенденцію до зменшення кількості спілчан; істотно скорочені законні права профспілок; нам не вдається переломити стан прав з оплатою праці медичного персоналу (низька заробітна плата лікаря сьогодні є просто принизливою). Нам треба робити належні висновки: ми повинні змінювати методи своєї роботи.

IV-та звітно-виборна конференція Львівської обласної організації професійної спілки працівників охорони здоров’я України прийняла рішення про необхідність розроблення нової стратегії розвитку профспілки. Важливим елементом цієї стратегії визнана робота з молоддю.

На мій погляд, для того, щоби ця робота була ефективною необхідно створити дієвий механізм передачі досвіду молодим. Це складна задача; для її вирішення потрібно використати не лише професійні знання, але й життєвий досвід. Не будемо забувати, що молоді спілчани – це, по суті, наші діти та онуки. Щоби вони нас почули нам необхідно вчити їх роботі, але не повчати. Ми, представники різних поколінь, зобов’язані знайти спільну мову. Окремо хочу наголосити, що зміна поколінь, яка вже відбувається в профспілці, – це ні в якому разі не повинно бути результатом конфлікту цих поколінь. Молодь нам потрібна: вони все одно нас замінять - рано чи пізно.

Молода людина – це не неук, а сформована особистість, якій необхідно допомагати в її особистому розвиткові та становленні як фахівця своєї справи. Досвід повинен зрозуміти проблему молоді, побачити її перспективу, щиро проникнутися цим. Це мистецтво.

Я маю достатній життєвий та професійний досвід і маю моральне право радити Вам. Старше покоління, якщо дійсно хоче передати свої знання, повинно стати на одну площину з молодим поколінням, вникнути у спосіб його мислення, життєві пріоритети та соціальні цінності. Таке наближення не загубить Вашого авторитету, навпаки, Ви будете викликати щиру повагу та захоплення у молоді.

Немає більш вдячною роботи, чим вчити молоду людину. Повірте мені, втілюватись у справах своїх учнів – це шанс отримати другу молодість. Ветеранам потрібна не лише шана та повага, яких вони чесно заслужили своєю працею, але й можливість узагальнити та передати свій досвід молодим.

Для забезпечення наступництва поколінь профспілкових лідерів нам необхідні не лише бажання, але й організаційний механізм такої роботи. З цією метою, на мій погляд, при обласних комітетах профспілки повинні бути створені молодіжні ради та ради ветеранів-наставників. Кожна з цих рад може провадити як самостійний напрямок статутної діяльності профспілки, так й ефективно взаємодіяти. На конкретних проектах взаємодії можна буде вчити молодих, це з одного, й вчитися самим, з іншого боку. А нам є чому повчитись у молоді: комп’ютерній грамотності, сучасності поглядів на проблему, вмінню швидко адаптуватися,  мобільності у вирішенні питань, сприйняттю нового.

Сплав досвіду і молодості буде надійним фундаментом професійної спілки, запорукою її розвитку та ефективності діяльності.

Шановні мої! Наші спілчани чекають від нас істотних змін, принаймні в оплаті праці. Слід визнати, що нам не вдалось подолати цю проблему на сьогоднішній день. Можливо, молодь з її сучасним підходом до сьогодення, зуміє, використавши наш досвід, віднайти нові та дієві механізми вирішення цієї проблеми. Більш ефективного ресурсу, ніж молодь, як показує практика у профспілки сьогодні немає.

Я звертаюсь до молодих учасників форуму. Вам будувати своє майбутнє, розвивати профспілкову справу, захищати працівників охорони здоров’я. Оволодівайте знаннями, набувайте досвід, запитуйте нас, сперечайтесь. Ніхто, крім Вас, не змінить Ваше життя на краще. Прийшовши, на своє перше робоче місце, зверніться до голови профспілкового комітету. З своєї практики, знаю, як важко молодому спеціалісту набувати практичний досвід, іноді морально складно звернутись до свого керівника. Профспілковий комітет ніколи не відмовить Вам у допомозі, завжди порадить. У профспілковому комітеті Ви однозначно знайдете розуміння та підтримку.

Декілька слів щодо наставництва. Мені дуже шкода, що в нашій галузі практично загублений інститут наставництва. Саме у допомозі молодому спеціалісту, а особливо на першому робочому місці, неоціненне високе значення має робота досвідчених спеціалістів, наших ветеранів. Тому ми повинні розробити усі умови для розвитку наставництва в кожному закладі охорони здоров’я. І справа кожного профспілкового комітету активно залучитись до впровадження інституту наставництва  в закладі охорони здоров’я.

На сучасному етапі, чітко прослідковуються ознаки конкуренції за пацієнта серед висококваліфікованих лікарів, що супроводжується відтисканням молодих спеціалістів від реальної медичної практики. Наставництво під егідою профспілки, за таких умов, служить не лише вагомим чинником мотивації профспілкового членства - для профспілки, але й способом розширення кількості кваліфікованих спеціалістів - для закладу охорони здоров’я. Соціальне партнерство голів профкомів та головних лікарів в цьому аспекті набуде реального значення.

Грошей для розвитку інституту наставництва, по суті, не потрібно. Потрібні небайдужі досвідчені профспілкові активісти та молодь, яка прагне стати спеціалістом. А це вже задача профспілкових органів відповідним чином налаштувати організаційну культуру профспілки. А ще для цього потрібний механізм.

У аспекті вищенаведеного відзначу, що Концепція молодіжної політики містить цінні, на мій погляд, ідеї. Звертаюсь до всіх Вас, шановні учасники форуму, розглянути її, зробити відповідні висновки та прийняти рішення. А головне діяти, працювати.

Розуміючи свою відповідальність за стан розвитку профспілкової організації, ми, ветерани профспілкового руху, готові прийняти активну участь у виробленні нової стратегії розвитку профспілки. Переконана, що також і у справу реалізації молодіжної політики досвідчені профспілкові активісти внесуть свій істотний внесок.

Дякую Вам за увагу. 

Актуально

Реформи охорони здоров’я України....

Приймальня

Новини

14.03.24
Модернізація медичної освіти та медичної науки в Україні: відбувся «Інформаційний день»
08.03.24
Конференція трудового колективу
усі новини

Календар подій

Попередні February - 2018 Наступні
 Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 01020304
05
06
07
08091011
12
13
14
15161718
19
20
2122232425
26
27
28 

Фотодокументи