Профспілка працівників охорони здоров'я України

  Оплата праці

  Права працівників



  Преса

  Дайджест

  Приймальня голови молодіжної ради

Реалізація молодіжної політики первинною профспілковою організацією Професійної спілки працівників охорони здоров’я України

Високоповажна президія, шановні учасники форуму

Дозвольте, насамперед, відрекомендуватись: мене звати Кмиць Ігор Михайлович, мені 31 рік, загальний профспілковий стаж 14 років. У 2001 році я закінчив Тернопільську медичну академію імені І.Я. Горбачевського і прийшов працювати лікарем-хірургом в 1-у комунальну міську клінічну лікарню міста Львова імені Князя Лева.

Вперше з профспілкою я познайомився ще будучи студентом: декілька разів я залучався до профспілкових акцій, оскільки усі роки навчання виконував обов’язки старости академічної групи. Не можу сказати, що робота профспілки мене цікавила, свою основну увагу я приділяв навчанню, здобуттю фаху лікаря-хірурга. Переконаний, що приблизна така сама ситуація була й у моїх одногрупників.

У загальному, можна вказати дві причини, з яких студенти не цікавляться профспілковою роботою:

- перша причина, ця причина об’єктивна: студент завантажений навчанням;

- друга причина, ця причина має також об’єктивний характер:  студент не бачить цінності свого членства у професійній спілці, не розуміє соціального призначення професійної спілки.

Не можу не відзначити, що громадське життя студентів за час мого навчання було абсолютно не організовано: студентів залучали політичні партії для проведення суспільно-політичних акцій; комерсанти також залучали наших студентів для різноманітних рекламних акцій; представники влади роз’яснювали нам свою позицію, збираючи студентів на збори та мітинги. Що стосується профспілкової організації, у цьому аспекті, хотілось би відзначити: мало місце проведення лише декількох культурно-розважальних заходів для студентів. Ось в принципі і все, що я можу згадати про профспілку за період навчання.

Коли у 2001 році я прийшов працювати в лікарню, то вперше стикнувся з роботою профспілкового комітету, коли отримав подарунок до новорічних свят та запрошення на урочистий концерт. Чесно кажучи, тоді я вперше зрозумів, що профспілкова організація виявляє турботу про мене. Я навіть здивувався - тому, що це був 2001 рік, дуже важкий рік в житті і лікарні, і України в цілому. Було приємно, що мене «не використовують» задля політичної цілі (як це робили політичні партії) або задля отримання прибутку (як це робили комерсанти). З того моменту, я вперше звернувся до голови профспілкового комітету з проханням дати мені ознайомитись з колективним договором. Мені стало цікаво самому розібратись з механізмом захисту трудових прав лікаря, подивитись: які ж права та обов’язки я маю стосовно адміністрації лікарні, стосовно пацієнта, яким чином розраховується моя заробітна плата, в які терміни я можу її отримати. Не все було зрозуміло, тому я звертався до голови профкому. Я отримав багато цінних порад та ділових консультацій. І саме тоді я вперше, по суті, познайомився з профспілковою роботою.

Професійна робота лікаря не вичерпує весь його потенціал як людини та особистості. Переконаний, що це стосується багатьох людей, які присутні в цій залі. Я побачив, що працівники лікарні, які мають поважні професійні результати, як правило, відзначаються активною громадянською позицією, беруть участь в управлінні справами трудового колективу лікарні. У цьому аспекті, мені повезло з моїми наставниками, які не лише навчили мене як оперувати пацієнтів, але й прищепили небайдужість до справ цілого трудового колективу, окремих працівників, яким потрібна допомога. Культурні заходи, що проводились профкомом гуртували нас і це позитивно позначалось на ділових взаємостосунках між лікарями, між лікарями та медсестрами.

Я переконався на власні очі, що профспілковий комітет здатний реально впливати на роботу трудового колективу, коли на підсумковій медичній раді голова профкому зайняв принципову позицію по відношенню до невиконання окремих положень колективного договору в частині охорони праці і прямо вказав на це адміністрації. Вказані порушення були фактично усунені. Більш того, заходи з охорони праці почали розроблятись з урахуванням усіх негативних чинників без жодного формалізму в цьому питанні.

Усе це переконало мене в ефективності профспілкової роботи. Я зробив висновок для себе, що можу не лише лікувати пацієнтів, але й реально допомагати своїм колегам. Я свідомо почав працювати профспілковим активістом.

Так склалось, що у 2009 році трудовий колектив лікарні довірив мені очолити профспілкову організацію. Одночасно я відчув й велику відповідальність, й недостатність знань для практичної профспілкової роботи на якісно новому рівні. Три місяці я працюю головою профкому. Складно, виникає безліч юридичних, фінансових, організаційних питань. Мушу постійно консультуватись з спеціалістами обласного комітету, головою молодіжної ради. Буду відвертим, не все вдається. Намагаюсь аналізувати причини невдач.

Я вважаю, що тепер я маю повне право проаналізувати роботу профспілки в сфері молодіжної політики.

Профспілкові активісти повинні наполегливо роз’яснювати молоді - студентам цінність такої організації як професійна спілка; показувати, що профспілка має реальний механізм по захисту їх трудових прав. Саме профспілка гуртує трудовий колектив, полегшує ділові взаємозв’язки. З допомогою голови профкому можна організувати систему наставництва для молодого спеціаліста, тобто допомогти вчорашньому студенту увійти в трудовий ритм, врешті-решт зрозуміти пацієнта як людину. Буде дуже шкода, що студентством будуть займатись лише політичні партії та комерсанти. Оскільки працювати більша кількість студентів прийде в практичну медицину, то й займатись ними повинна професійна спілка. Особисто я готовий взяти участь у цій роботі.

Якщо для студентів-медиків більша потрібна загальна інформація про сутність та соціально-правове призначення профспілкової роботи, то для голів первинних профспілкових організацій, особливо для тих, які мають невеликий стаж роботи потрібні спеціальні знання у галузі: трудового права, медичного права, психології, фінансів. Нам потрібна література, яка на доступному (можливо, аматорському) рівні пояснювала би ці суспільні науки. Нам потрібні спеціалізовані семінари та консультації з актуальних питань. Потреба у цих знаннях є.

Я вважаю, що необхідно організувати школу для молодого профактивіста. Робота такої школи буде служити не лише способом передачі знань, але й способом передачі досвіду, засобом популяризації профспілкової роботи. Нам елементарно потрібно агітувати за профспілкове членство. Нічого в тому поганого немає, оскільки ми даємо працівникові шанс об’єднатись заради захисту своїх, наголошую саме своїх, законних трудових прав. Профспілкова солідарність - це ефективний механізм захисту законного трудового права. Один в полі не воїн.

Давно всім зрозуміло, що якщо ми не будемо активно висувати владі та роботодавцеві свої вимоги для покращення соціально-економічного стану працівників медичної галузі, то наша заробітна плата буде на рівні двірника. Я з повагою відношусь до всіх професій, але вважаю, що людина, яка відповідає за життя інших не може мати заробітну плату на рівні працівника, що виконує некваліфіковану працю. Заробітна плата лікаря сьогодні - це питання не стільки фінансового плану, скільки питання нашої гідності.

Уся робота профспілки повинна мати свої пріоритети та загальний вектор розвитку якщо ми хочемо досягнути результату. Робота з молоддю дозволить нам значно посилити свій тиск на роботодавця та владу. Активність та потенціал у студентів та молодих спеціалістів є. Наше завдання навчити їх гуртуватись за професійною ознакою, цим самим акумулюючи їхній вплив.

Я уважно ознайомився з матеріалами, які були роздані учасникам форуму. Особливу увагу привернула Концепція молодіжної політики профспілки. На мій погляд, якщо ми хочемо працювати з молоддю, нам необхідно узгодити усі параметри цієї роботи. Я погоджуюсь з тим, що молодь необхідно активно залучати до реальної й важливої роботи в профспілці. Вказана Концепція визначає пріоритети цієї роботи. Я підтримую ці положенні і готовий долучитись до активної роботи. Закликаю й Вас до цього.

Актуально

Реформи охорони здоров’я України....

Приймальня

Новини

14.03.24
Модернізація медичної освіти та медичної науки в Україні: відбувся «Інформаційний день»
08.03.24
Конференція трудового колективу
усі новини

Календар подій

Попередні August - 2017 Наступні
 Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 010203
04
0506
0708
09
10111213
14151617181920
21222324252627
2829
30
31 

Фотодокументи