Профспілка працівників охорони здоров'я України

  Оплата праці

  Права працівників  Преса

  Дайджест

  Приймальня голови молодіжної ради

Кадровий резерв профспілки

Профспілка – це об’єднання працівників, яке покликане захищати трудові та соціально-економічні інтереси людей праці. Та подивімося, що ми маємо зараз. Профспілка втратила свій вплив, значна кількість її членів перебуває в організації за інерцією.
Для початку хотіла б навести деякі цифри. Загальна кількість членів профспілки станом на 1.01.2009 року становить 1 145 055 осіб, в порівнянні з 2000 роком кількість спілчан зменшилась на 180 177 осіб. Із загальної чисельності членів профспілки 907 915 осіб (79,3 %) становлять жінки, 387.811 (33,8 %), – молодь до 35 років, 6 490 (0,54 %) – непрацюючі пенсіонери, які перебувають на профспілковому обліку.
Аналіз статистичних даних свідчить, що тенденція скорочення чисельності членів профспілки залишається актуальною і вимагає від профспілкових організацій посилення роботи на всіх її рівнях. Особливу увагу у врегулюванні даної ситуації слід приділити молоді так як саме вона представляє собою активне громадянське суспільство і відтак являється основною рушійною силою нашої організації.


Молодь як соціально-демографічна група характеризується не лише віковими ознаками, але і специфікою соціального ставлення, визначенням своїх проблем, особливим місцем у структурі суспільства. Орієнтовно молодь можна поділити на такі категорії: школярі-абітурієнти, студенти, молоді спеціалісти.


Сьогодні хотілося б приділити особливу увагу цим категоріям. Чому це важливо? Та тому, що українська молодь настільки незнайома з роботою профспілок, що навіть пише слово «профспілка» через букву «в» – «провспілка», оскільки не розуміє про що йдеться! Щоб змінити таку ситуацію потрібно розробити чіткий план дій.
Для початку пропоную організувати семінари-лекції для студентів-абітурієнтів, які щойно з’явились у наших лавах. Так чином, гадаю, ми зможемо задіяти якомога більше активу. Для перших – це буде цікавим пізнавальним процесом, а для других – змогою організувати змістовне дозвілля. Студенти могли б проводити такі заняття і у школах, ознайомлюючи учнів з роботою профспілки. Напевно ж, після таких лекцій школярі, приходячи додому, запитували б у батьків: «А ви член профспілки?», « Що дає профспілка саме вам?»
На мій погляд, лише застосування у роботі нових форм і методів, які відповідають сучасним умовам і реаліям розвитку суспільства, дадуть ефективний результат.


Ми можемо змиритися з необізнаністю школярів, але аж ніяк не студентів. Адже специфіка цієї категорії полягає у тому, що студентство є фундаментом не лише нашої, але і будь-якої організації. Ось тут слід звернути увагу на той банальний факт, що менталітет пересічного українця був і, на жаль, залишається: «моя хата скраю…». Як тільки особиста проблема вирішена, увага до спільноти зникає, і це стосується всіх, не тільки студентів, але і тих, котрі вже отримали освіту, знайшли роботу, написали дисертацію. Виникає питання: «Чому?». Знову ж таки, підґрунтя цієї проблеми ховається не у пасивності студентів, а у їхній необізнаності і браку певної інформації.


Щоб привернути увагу цієї категорії спілчан потрібно її зацікавити, пам’ятаючи, що головною специфікою роботи з молоддю є мотивація, яка б спонукала до активної громадської діяльності.


Діяльність студента буде лише тоді результативною, коли вона ґрунтуватиметься на внутрішній потребі. В особи, у якої є чітко визначені цілі, виробляються певні навики, і врешті-решт, діяльність стає внутрішньою потребою, без якої особистість не відчуватиме душевної рівноваги.
Тому потрібно підвищити рівень мотивації членства в профспілці, чітко визначити зв’язок цього членства із майбутньою практичною діяльністю так, як студенти засвоюють тільки те, чого хочуть навчитися.
Мотиви, котрі спонукають до активної діяльності можуть бути різноманітні: це і розвиток системи знижок, які надаються підприємствами всіх форм власності для придбанням студентами товарів і послуг; підготовка і впровадження у навчальних закладах програм молодіжного туризму, відновлення мережі центрів юнацького туризму, туристичних станцій; створення умов праці студентської молоді без відриву від навчального процесу. Також слід приділити увагу організації змістовного дозвілля, котре б передбачало виховання патріотизму, духовності та моральності у юнацтва, підготовку молоді до сімейного життя та підтримку молодих сімей, котре б дало змогу прищепити молоді почуття відповідальності і забезпечило б подальше зміцнення сім’ї як соціального інституту.


Потрібен чітко окреслений план дій, в якому варто зосередити увагу на наших можливостях і визначенні конкретних орієнтирів. Для активізації роботи з молоддю на всіх рівнях, потрібно, перш за все, при формуванні бюджету передбачити виділення цільових коштів на відповідні заходи. Отже у нас на меті стоїть наступне: залучення та утримання молоді у лавах профспілки; участь у формуванні позитивного іміджу нашої організації як такої, що послідовно відстоює права своїх членів; розширення інформування молодих людей про роботу профспілки, зокрема, окремих її організацій таких як Молодіжна рада; регулярний моніторинг стану роботи з молоддю на засіданнях керівних органів, членських організацій профспілки; створення умов для реалізації творчих ініціатив молоді; підтримка участі студентів у різноманітних форумах.
Дивлячись на пройдений шлях, виникає багато запитань, але ще більше їх виникає, коли дивишся у майбутнє. І основне з них – у ряди профспілки залучити молодь.


Марія ПАВЛУСЬ, член профкому Львівського медичного коледжу ім. Андрея Крупинського


Актуально

Реформи охорони здоров’я України....

Приймальня

Новини

16.05.18
Конкурс
16.05.18
Запрошуємо на конкурс
усі новини

Календар подій

Попередні May - 2018 Наступні
 Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 010203040506
070809
10
111213
14
15
16
17181920
212324252627
28293031 

Фотодокументи