Профспілка працівників охорони здоров'я України

  Оплата праці

  Права працівників



  Преса

  Дайджест

  Приймальня голови молодіжної ради

№ 7 липень 2021 року

Майбутнє - з профспілками
Майбутнє без профспілок Міркуючи над питанням, що відбуватиметься в майбутньому з працівником без профспілок в Україні, за прикладом сценарію науково-популярного фільму, знятого History Channel, в якому американські вчені прогнозують, що станеться з територією США, тваринами та рослинами на ній, якщо людина зникне, то вимальовується наступна картина. Тригером для знищення останнього оплоту захисту прав працівника – профспілок умовно можна визначити намагання держави прийняти численні законопроєкти, спрямовані на звуження або скасування їх прав та повноважень. І насамперед це стосується підриву традиційних профспілкових функцій – права на захист трудових прав та права на колективні переговори.

Офіційно. Листи.
Голові Верховної Ради України Дмитру РАЗУМКОВУ Про проєкт Закону України щодо дерегуляції трудових відносин Шановний пане Дмитре! Професійна спілка працівників охорони здоров’я України звертається до Вас у зв’язку з можливим розглядом Верховною Радою України на пленарному тижні 13-16 липня 2021 року проєкту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо дерегуляції трудових відносин» (реєстр. №5388 від 16.04.2021). Звертаємо Вашу увагу, що законопроєкт № 5388 порушує норми статей 9, 22, 36 Конституції України, приписи міжнародних нормативно-правових актів, містить низку вкрай загрозливих положень, що встановлюють дискримінаційні норми для найманих працівників, які значно послаблюють їх рівень захисту, звужує обсяг трудових прав та соціальних гарантій працівників у порівнянні з чинним національним законодавством, нівелює представницьку і захисну функцію профспілок

Для інформації
«У квітні Парламент ухвалив надзвичайно важливий закон, що забезпечує рівні можливості матері та батька у догляді за дитиною та запроваджує новий вид відпустки при народженні дитини. Рішення Уряду спрощує процедуру отримання такої відпустки шляхом визначення чіткого механізму, умов та підстав її надання»

За права медиківю Інтерв"ю з Іриною Швець.
Інтерв’ю Ірини Швець - Заступника Профспілки працівників охорони здоров’я України. Фінансування закладів пішло на спад – грядуть нові скорочення? Сьогодні статус безробітних мають майже 23 тис. працівників галузі. Їх може стати значно більше — медичним закладам скоротили фінансування порівняно з минулим роком у зв’язку зі скасуванням «перехідних» пакетів, зменшенням ковідних виплат і новими вимогами ПМГ. Перевірений роками шлях економії через оптимізацію й скорочення спрацьовує безвідмовно. Що вже відбувається на місцях?

Указ Президента
Указ Президента Про заходи щодо підвищення конкурентоспроможності закладів охорони здоров’я та забезпечення додаткових гарантій для медичних працівників З метою подальшого розвитку системи охорони здоров’я, підвищення конкурентоспроможності закладів охорони здоров’я та впровадження реальних інструментів щодо покращення управлінської діяльності у таких закладах, створення умов для ефективного використання фінансових, матеріально-технічних та кадрових ресурсів, розвитку медичного самоврядування, посилення ролі професійних спілок у питаннях захисту трудових прав медичних працівників постановляю:

Законодавчі зміни
З 1 липня в Україні виросте прожитковий мінімум: що зміниться? У другому півріччі міняється розмір прожиткового мінімуму. Як це вплине на доходи громадян і наскільки збільшуються платежі до бюджету? З 1.07.2021 актуальний новий розмір прожиткового мінімуму. Він складає 2294 грн на одну людину щомісячно. Для різних груп населення з 1.07.2021 його величина складає: - Діти до 6 років – 2013 грн. - Діти 6 – 18 років – 2510 грн. - Працездатні громадяни – 2379 грн. - Непрацездатні громадяни – 1854 грн. ВАЖЛИВО: Розмір мінімальної зарплати з 1.01.2021 залишився незмінним і складає 6000 грн в місяць або 36,11 грн в погодинному обчисленні.

Добрі новини
У Львівському обласному клінічному перинатальному центрі завершили роботи з реконструкції другої черги гінекологічного корпусу «Б-3». Відтак 6 липня відбулось урочисте відкриття. Участь у відкритті нового корпусу взяв голова Львівської облдержадміністрації Максим Козицький. «Впевнений, що відтепер лікарня функціонуватиме на повну, надаватиме професійну гінекологічну допомогу з використанням сучасного обладнання. Адже, перш за все, заклад обслуговує як жительок Львова, Львівської області, так й усього Західного регіону. Тому важливо, що тепер є оновлені приміщення, сучасне обладнання, що допоможе медичним працівникам і, сподіваюсь, полегшить їхню роботу. Вдвічі приємно бути на відкритті оновленого центру, адже свого часу у ньому народились мої син та донечка. Тож з усього серця бажаю усьому колективу, щоб у вашому центрі народжувалось якомога більше дітей. Сили вам, шановні медики, витримки та великої поваги від людей. Дякую за вашу працю!», - наголосив очільник Львівщини. Після завершення реконструкції у корпусі передбачили нові відділення. Серед них: гінекологічне відділення, патології вагітності, консультативно-поліклінічне відділення, центр підтримки лактації і грудного вигодовування, а також супровід вагітних.

Насамкінець
Напередодні Дня медичного працівника у Будинку воїна відбувся захід “Пліч-о-пліч в охороні країни” під час якого нагородили переможців регіонального відбору у Львівській області Орден Святого Пантелеймона - Львівська область Орден Святого Пантелеймона. Честь медичної професії.. Це поважна відзнака, яку отримують медичні працівники за професіоналізм та милосердя.

Актуально

Реформи охорони здоров’я України....

Приймальня

Новини

14.03.24
Модернізація медичної освіти та медичної науки в Україні: відбувся «Інформаційний день»
08.03.24
Конференція трудового колективу
усі новини

Календар подій

Попередні October - 2021 Наступні
 Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 010203
04050607080910
11121314151617
18
19
20
21
222324
25
26
27
28
293031

Фотодокументи