Профспілка працівників охорони здоров'я України

  Оплата праці

  Права працівників



  Преса

  Дайджест

  Приймальня голови молодіжної ради

Мрія Євгенії Лещук

Бодай коротко варто нагадати читачам нашої газети про Євгенію Лещук. Євгенія Степанівна – поетеса, лауреат премії Василя Стуса, міжнародної премії Миру, Кавалер ордена Княгині Ольги, Голова державного фонду «Богун».
Вона – кандидат медичних наук. Її наукова робота була високо оцінена колегами, фахівцями і, як вони зазначали, варта була докторської дисертації.
Євгенія Лещук росла у сім’ї свідомих українців і сама стала великою патріоткою України, з юних літ вірою і правдою служить рідній Україні. Певно, це передалося їй з тих часів, коли закривавленими верталися брати у день пам’яті Берестецької битви. Адже їх сікли польськими нагайками тільки за те, що прагнули вшанувати пам’ять полеглих козаків.
Євгенія Лещук – автор 18 книг. Її поетичні рядки ставали відомими піснями, виконувалися і виконуються різними творчими колективами. Вона особисто немало зробила для музею Лесі Українки в Криму, її стараннями Лесю Українку вшановують в Італії. Досить сказати, що італійську нагороду за її творчу працю їй вручили у залі гербів саме в Італії. Збірка «Золота троянда», як і багато творів цієї авторки, побачила світ у перекладах різними мовами.
Особливістю поетеси, патріотки було те, що хоч і нелегко було їй видавати книжки, вона розсилала їх безкоштовно у бібліотеки. Кілька років тому замислилася над тим, як вшанувати пам’ять героя-козака Івана Богуна, який прославився у бою під Берестечком, прославився на віки своєю любов’ю до України, до свободи і незалежності. Це завдяки її старанням, хоч і підводило здоров’я, були видані поштові марки героїв-козаків, має з’явитися монета Івана Богуна. А ще Євгенія Лещук відкрила спеціальний рахунок у банку для того, аби за пожертвувані гроші встановити пам’ятник герою-козаку. До 345-річчя Дня пам’яті вірного сина України видано історично-мистецький, кольоровий, багатолистовий настінний календар, який розіслано по Україні, як і всі попередні твори. До неї надходило чимало дзвінків, відгуків, прохань про перевидання цього твору, а також альбому «Вічність Івана Богуна», «Берестечко – свята дорога». Так, з її допомогою багато людей уперше дізналися про українського героя.
І тільки тепер почули її голос у державних установах. У Міністерстві оборони високо оцінили цей твір і Міністр оборони України Юрій Іванович Єхануров уперше подав розпорядження про урочисту поїздку воїнів-ліцеїстів у день пам’яті Героя – 17 лютого до могили Івана Богуна на Сіверщину. Все було здійснено на державному рівні з повідомленням по центральному радіо, телебаченні, у пресі. Могилу Івана Богуна взято під шефство Міністерства з плануванням, щоби у майбутньому спорудити там пам’ятник. Євгенію Степанівну нагороджено медаллю за сприяння, в дипломі висловлено подяку від Міністерства і всього війська України. Від адмірала чорноморського флоту Ігоря Тенюка разом з нагородною медаллю надіслано їй повідомлення, що в майбутньому надсучасний бойовий корабель матиме назву «Іван Богун». І так багатолітні клопотання – пожертви книг – увінчалися успіхом. Це була найвища її мрія.


Шановна Євгеніє Степанівно!


Дозвольте від себе особисто та усього українського війська висловити Вам щиру вдячність за подвижницьку діяльність у справі відродження історичної правди, виховання у військовослужбовців та членів їх сімей почуття патріотизму, любові та гідності на прикладах славетного життя наказного гетьмана Івана Богуна – активного борця за незалежність України, ім’я якого гордо носить Київський військовий ліцей.
Як Берегиня українського козацтва Ви оспівуєте героїзм та жертовність славних синів українського народу. Яскравою сторінкою цього літопису є військова діяльність Івана Богуна, його талант державного діяча і полководця.
Завдяки Вашій наполегливій праці створені культурно-мистецькі твори, які увічнили пам’ять про Івана Богуна.
Вшановуючи 345-ту річницю пам’яті Івана Богуна, у лютому цього року вихованці Київського військового ліцею брали участь в урочистих заходах на місці поховання видатного військового діяча у м. Новгород-Сіверський Чернігівської області та з цього року започаткували шефство над його могилою.
Також цього року у Міністерстві оборони заплановано запровадження відзнаки імені Івана Богуна для заохочення кращих ліцеїстів.
Міністерство оборони України високо цінує Ваш внесок у військово-патріотичне виховання молоді на кращих традиціях українського козацтва та активну громадсько-політичну діяльність і сердечно бажає Вам, шановна Євгеніє Степанівно, міцного здоров’я, щастя, родинного благополуччя і довгих років життя. Нехай Господь дає Вам натхнення у всіх Ваших справах, а починання супроводжує удача, розуміння і підтримка з боку рідних, колег і однодумців. Життєвої Вам наснаги, невичерпної енергії, добробуту, нових досягнень та успіхів на благо України.


З глибокою повагою


Міністр оборони України Ю.І. Єхануров

 

Актуально

Реформи охорони здоров’я України....

Приймальня

Новини

10.01.25
Про проєкт Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо ротації медичних працівників»
10.01.25
Сторона профспілок не погодила проект Трудового кодексу України
усі новини

Календар подій

Попередні February - 2025 Наступні
 Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 0102
03040506070809
10111213141516
171819202123
2425262728 

Фотодокументи