Калейдоскоп
У світлі добра і поезії
З ініціативи профспілкової організації працівників охорони здоров’я Самбірської центральної районної лікарні 20 травня у поліклініці відбулося поетично-пісенне свято приурочене Дню матері, Всесвітньому Дню медичної сестри та з нагоди Дня медичного працівника.
Лідер профспілки Оксана Настьошин щиро привітала медичних працівників з весняними знаменними датами, пов’язаними з нелегкою, але благородною працею медика, побажала всім трудової наснаги, тепла і сонця в щоденних буднях, особистого щастя, вдячних пацієнтів.
У програмі свята була презентована поетично-пісенна творчість лікаря поліклініки , поетеси, голови Всеукраїнського об’єднання «Письменники Бойківщини» Любові Рудавської – Вовк. З уст автора прозвучала ціла низка філософсько-ліричних, гумористично-сатиричних поетичних творів. Сенс і краса поезії були підсилені піснями на вірші Любові Рудавської– Вовк у виконанні відомих самбірських співаків: Ярослава Надуличного, Дарії Куціль та Івана Костя.
Під акомпанемент Степана Цебенка, музичного керівника багатьох вокальних колективів, учителя музичного мистецтва самбірських середніх шкіл № 1 та № 3, автора понад 300 пісень, линули чарівні мелодії любові, віри та надії. То краяли серця слухачів пісні про розлуку, журбу, чужину, то наповнювали радістю мелодії всеперемагаючого добра, що творить справжнє людське щастя на Землі. Щемливо і проникливо звучало сопрано Дарії Куціль, солістки народного естрадно-духового оркестру «Ретро», народної жіночої хорової капели «Червона калина», ансамблю «Калинонька».
Співак Іван Кость, соліст Народного естрадно-духового оркестру «Ретро», лауреат багатьох Всеукраїнських та Міжнародних пісенних конкурсів та фестивалів, зворушив до глибини душі піснями, що звучали у його виконанні. Могутнім хором линула в залі разом з його красивим голосом всім знайома пісня « Два кольори». Самбір таки багатий на таланти!
Завершилася ця весняна зустріч у медичному колективі поетичною присвятою медикам з вуст ведучої Любові Рудавської-Вовк та своєрідним гімном рідної Бойківщини – патетичною піснею на її вірш «Ми вийшли з бойківського роду», музику до якої написав Роман Паньків, керівник Народного симфонічного оркестру м. Самбора, працівник культури України.
З великою приємністю було оголошено, що імена всіх запрошених самбірських артистів включені в Почесну книгу-альманах «Золотий фонд Бойківщини», про них вміщено обширний біографічно-творчий матеріал у книзі «Антологія Бойківського краю».
Разом зі щирими словами подяки всім учасникам святкового дійства звучало традиційне «Многая літа».
У такій світлій аурі добра і поезії завершилася зустріч медичного колективу поліклініки м. Самбора з творцями Вічного і Прекрасного.
Зустріч через роки
У Самбірському медичному коледжі відбулась зустріч випускників.
Завжди хвилюючими і теплими є зустрічі колишніх однокурсників. Спогади, виправдані і невиправдані надії, сподівання, перші симпатії і розчарування. Все це, ніби зворотні кадри кіно, пропливає перед очима. Не винятком була і цьогорічна зустріч випускників фельдшерського відділення Самбірського медичного коледжу 1980 та 1990 років випуску.
Теплий суботній ранок... Перед входом до коледжу людно: сміх, гамір, жарти. Солідні, впевнені в собі люди впізнають один в одному колишніх одногрупників.
Не обійшлось і без хвилин смутку. Згадали тих викладачів та колишніх студентів, які відійшли у засвіти. Присутні вшанували їх пам’ять хвилиною мовчання.
Ведучий Мирослав Ніженецький, педіатр Самбірської дитячої лікарні запрошував до слова класного керівника Прибасну Ірину, ветерана коледжу – викладача латинської мови Юрія Гутнікевича, який акцентував увагу присутніх на гордості коледжу – його випускниках, які своєю благородною працею творять його славу на теренах Західного регіону України та за його межами на різних ділянках роботи – від ФАПів до медуніверситетів. На зустріч приїхав колишній студент, а нині професор, доктор медичних наук кафедри патоморфології та судової медицини, автор 147 наукових праць, 9 навчальних посібників, 4-х патентів на винаходи Ігор Олійник, який за 20 років роботи у Чернівецькому Державному медичному університеті пройшов шлях від асистента до професора, доктора медичних наук.
Був на зустрічі з випускниками 1975 року випуску і професор кафедри топографічної анатомії та оперативної хірургії, доктор медичних наук Буковинського медуніверситету, автор 130 наукових праць та 7 патентів на винаходи, відповідальний секретар науково фахового видання України «Клінічна анатомія та оперативна хірургія» – Олександр Слободян. Керівником групи був Йосип Куць.
Серед випускників багато лікарів, які сумлінно трудяться у нашому регіоні, та найбільше переважали вартові здоров’я сільського населення – фельдшери.
Наближається День медика. Від щирого серця хочеться щиро привітати всіх, хто пов’язаний з нелегкою, але благородною працею медика, побажати трудової наснаги, тепла і сонця в щоденних буднях, особистого щастя, вдячних пацієнтів. Саме медики, вартові, що стоять на сторожі здоров’я людини. Вдень і вночі, в холод і в спеку, в дощ і в мороз вони на перший поклик поспішають на допомогу людям, бо це – їх моральний і професійний обов’язок медика. Тож зі святом Вас, дорогі медики!
Голова студентського профкому Самбірського медичного коледжу Ірина Прибасна