Профспілка працівників охорони здоров'я України

  Оплата праці

  Права працівників



  Преса

  Дайджест

  Приймальня голови молодіжної ради

Представляємо колег

Кардіологія сьогодні і завтра


 Серце… Коли йому не хочеться спокою – у двері стукає лікар-кардіолог.

 Львівський обласний кардіологічний центр – заклад порівняно новий. Його створено у 1995 році на базі Львівського обласного кар­діологічного диспансеру. На базі центру функціонують 4 ста­ціонарні відділення на 220 ліжок, з них 60 ліжок інфарктного від­ділення з палатою інтенсивної терапії на 8 ліжок, та 3 кардіоло­гічні відділення на 160 ліжок. У кардіохірургічному центрі є все для зручності хворих: відділення функціональної діагностики, клінічно-діагностична лабораторія, диспансерне відділення, котре спроможне прийняти за день понад 160 осіб. Є тут й рентген­кабінет, кабінет рентгенопераційної.

Очолює Львівський обласний кардіологічний центр лікар ви­щої кваліфікації, Заслужений лікар України Степан Павлик.

Тут працюють кандидати медичних наук Неля Орищин, Галина Братівник, Уляна Черняга-Ройко, досвідчені лікарі Володимир Черкавський, Галина Брасюк, Леся Антоненко, Ігор Беш, Оксана Кузьмяк. Загалом, допомогу хворим у центрі надають 65 лікарів, з них 26 мають вищу кваліфікаційну категорію. В кардіологічному центрі працюють лікарі інших спеціальностей. Окрім 32 кардіологів, є дієтолог, стоматолог, акушер-гінеколог, рент­генолог, офтальмолог, отоларинголог, 2 невропатологи, 4 анестезіологи, 5 спеціалістів із функціо­нальної та 6 – з ультразвукової діагностики, 5 лаборантів. Допомагають при встановленому серцево-судинному захворюванні виявити ураження органів-мішені лікар-окуліст вищої категорії Ольга Петришин, невропатологи вищої ка­тегорії Юрій Жеребецький, Кристаліна Строкова та інші лікарі. Піклуються про хворих понад сто медсестер.

Достатньою є тут й матеріально-технічна база.

– Нещодавно центр отримав за державні кошти новий японський ангіограф – рентгено-хірургічний апарат вар­тіс-тю 10 мільйонів гривень. На апараті можна проводити дос­лідження судин та серцевих функцій. Отож, можна попе­редити багато інфарктів міокарда та зменшити смертність від сер­цевих захворювань. Розхідні матеріали на одну діаг­ностику коштують більше 2 000 гривень. На даний час обсте­ження пацієнтів проводяться безкоштовно, – каже головний лікар Степан Павлик.

Окрім ангіографа, у минулому році кардіоцентр придбав систему ультразвукової діагностики, два електро­кардіографи, чотири опромінювачі, дефіблятор – усього 20 одиниць ме­дичної техніки на суму понад 12 мільйонів гривень.

Та все ж будь-який заклад охорони здоров’я найкраще характеризують добрі показники у роботі. Львівський об­ласний кардіологічний центр може пишатися й ними. Планові нормативи центру у 2008 році виконані на 101,2% л/днів, у стаціонарі проліковано 6 437 пацієнтів. Летальність зали­шилась на рівні 2007 року і становить 1,7. У лабораторії цен­т­ру за рік проводять до 300 тисяч досліджень. А загалом у лабораторії можуть виконати 99 спеціалізованих методів дослідження: клініко-гематологічних та біохімічних. У від­діленні функціональної діагностики щороку проводять обстеження понад 50 тисячам хворих. Добре налагоджене надання допомоги хворим у фізіотерапевтичному, рент­гено­логічному кабінетах.

– У рамках обласної програми забезпечення ліками хворих на ГІМ в першу добу захворювання в інфарктному відділенні центру було проведено 62 системних тромболізиси. Всі пацієнти з ГІМ, які отримали тромболітик, а також 232 хворих з ГКС, які не ввійшли в програму, були забезпечені установою низькомолекулярним гепарином. Після лікування ми своїх хворих скеровуємо в санаторій «Великий Любінь». За рахунок спонсорських коштів проведено ремонт палат, закуплено побутову техніку, – каже завідувач інфарктного відділення, Заслужений лікар України Володимир Черкавський.

З метою перевірки стану та ефективності роботи кардіо­логічної служби кардіологи центру виїжджають у райони. Щорічно буває до 50 виїздів. Починаючи з 1998 року, прово­дяться акції вимірювання артеріального тиску у населення. Під час акції роздають пам’ятки. Минулоріч виміряли тиск у 788 589 осіб. Взяли на диспансерний облік 27 047 осіб.

Окрім того, що лікують хворих, кардіологи центру про­водять семінари, беруть участь у конференціях та конгресах, з метою пропаганди здорового способу життя виступають на телебаченні, радіо. Лише у 2008 році в пресі було надру­ковано 89 статей, прочитано 187 лекцій. Лікарями центру було подано до друку 30 статей та тез у наукові журнали.

 

Актуально

Реформи охорони здоров’я України....

Приймальня

Новини

10.01.25
Про проєкт Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо ротації медичних працівників»
10.01.25
Сторона профспілок не погодила проект Трудового кодексу України
усі новини

Календар подій

Попередні February - 2025 Наступні
 Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 0102
03040506070809
10111213141516
171819202123
2425262728 

Фотодокументи