Профспілка працівників охорони здоров'я України

  Оплата праці

  Права працівників



  Преса

  Дайджест

  Приймальня голови молодіжної ради

№ 3-4 квітень - травень 2020 року

З Днем медичноїсестри
Більшість працівників охорони здоров'я в усьому світі – це медичні сестри. Проте роль медсестер у суспільстві та навіть в медичному середовищі залишається недооціненою. Для того, щоб змінити цю ситуацію, Україна підтримала резолюцію ВООЗ про Міжнародний рік медсестринства в 2020 році. Про те, з якими проблемами стикаються медсестри в Україні та як їх планується вирішити, розповідає Катерина Балабанова, директор Центру розвитку медсестринства МОЗ України.

Робота у карантині
Відкрите звернення з приводу критичної ситуації щодо фінансового забезпечення закладів охорони здоров’я та оплати праці медичних працівників

На допомогу профактиву


Один день життя лікарні
Він мовчки виходить із реанімаційного відділення. Іще декілька хвилин тому на ньому був захисний костюм, який чомусь на вигляд – важкий і мокрий. Крізь запотілу маску та капюшон упізнати людини майже нереально. Мовою жестів він дає зрозуміти, що невдовзі вийде і щоб я почекала на нього у відведеному місці. Так заввідділенням «реанімації» інфекційної лікарні Віктор Токарев «живе» уже упродовж останніх 42 днів. Днів, коли робота перестала бути роботою, а життя поза лікарнею фактично не існує. Про те, що навантаження на медичних працівників за останній період збільшилося у рази, ми всі чуємо з екранів телевізорів кожного дня. Але коли навпроти сидить людина, яка щодня витягує із «того світу» людей, яка має багато чого сказати, але замість слів – лише невимовна втома в очах та руки, які пахнуть антисептиком…У голові все плутається. «Я працюю у реанімації з 1985 року, власне з моменту заснування нашого відділення, - розпочинає першим свою розповідь пан Токарев, ніби вгадуючи моє цілком логічне запитання, скільки ж можна «витримати» і продовжувати лікувати людей у таких умовах. – І такої критичної ситуації не було ніколи».

Один день з життя лікарні
За словами Сергія Мирославовича, найбільше досягнення нині - це здорові медики. "Колектив - це головне,що нам треба вберегти. І я пишаюся,тим що практично жоден медик з нашої лікарні не захворів. Це колективна відповідальність кожного перед кожним". За словами керівника медичної установи, найважчим періодом був початок пандемії. Коли страх переважав над усіма іншими емоціями. І саме в цей час говорити з колективом лікарні було непросто. "Я дотримуюся принципу чесності. Тому, коли стало зрозумілим, що нас чекає, я зібрав медиків і сказав, щоб залишалися ті, хто в змозі вистояти і підставити плече іншим колегам. Решті запропонував оплачувані відпустки. Приємно, що більшість моїх колег "відпочивати" відмовилися".

Борис Кузьмінов інтерв"ю
Сучасний медичний лабораторний центр НДІ епідеміології та гігієни ЛНМУ ім. Данила Галицького нещодавно розпочав проводити високоточну ПЛР-діагностику (тестування методом полімеразної ланцюгової реакції) на наявність коронавірусу у львів’ян. Це стало результатом співпраці університету та Львівської облдержадміністрації спільно із Львівською міською радою.

Борис Кузьмінов - продовження
Ви говорите революційні речі, завтра у всіх аптеках Львова викуплять всі препарати – індуктори інтерферону. Закликаю всіх читачів радитися із своїм сімейним лікарем, щоб не переборщити. І на завершення нашої розмови хотів запитати, чи не думаєте Ви, що проблема коронавірусу вплине на ставлення у нашій країні до проблем медицини. Адже, наша еліта, мільярдери та олігархи, які раніше могли розраховувати на здобутки західної медицини, могли лікуватися у Німеччині чи Ізраїлі, а сьогодні змушені бути тут, в Україні, і користуватися тим рівнем медицини, який вони ж створили. І ніхто нікуди не втече – бо світова пандемія. Це великий позитив коронавірусу: всі повертаються у свої країни. Що скажете?

На завершення
Національна академія медичних наук України нагородила ректора ЛНМУ ім. Данила Галицького, академіка НАМН України, професора Бориса Зіменковського найвищою нагородою академії – орденом Преподобного цілителя Агапіта Печерського. У вітальному листі, зокрема, сказано: «Вітаючи з ювілейним Днем народження, Президія Національної академії медичних наук України, високо цінуючи визначний внесок у розвиток науки і вищої медичної освіти, нагородила академіка Національної академії медичних наук України, професора Бориса Зіменковського, ректора ЛНМУ ім. Данила Галицького найвищою відзнакою НАМН України – орденом Преподобного цілителя Агапіта Печерського» Вітаємо із високою відзнакою!

Актуально

Реформи охорони здоров’я України....

Приймальня

Новини

14.03.24
Модернізація медичної освіти та медичної науки в Україні: відбувся «Інформаційний день»
08.03.24
Конференція трудового колективу
усі новини

Календар подій

Попередні August - 2021 Наступні
 Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 01
02
03
04
05
06
0708
0910
11
12
13
1415
16
17
1819202122
23
24
25
26
27
2829
30
31
 

Фотодокументи