|
№ 11 листопад 2020року
До запитання про маски З середи, 25 листопада, лабораторія науково-дослідного інституту епідеміології та гігієни ЛНМУ ім. Данила Галицького розпочала безплатне тестування на Covid-19 студентів львівських навчальних закладів вищої освіти. Цей проект став можливим в результаті співпраці медуніверситету з обласним лабораторним центром МОЗ України та за підтримки департаменту охорони здоров’я ЛОДА, повідомляється на сайті Львівського національного медуніверситету ім. Данила Галицького.
Як це відбуватиметься на практиці? При підозрі на коронавірус студент звертається до адміністрації свого навчального закладу, яка, своєю чергою, формує списки тих, у кого потрібно відібрати мазки для подальшого дослідження. Далі ці списки передають у заклад охорони здоров’я, який скеровує мобільну бригаду для відбору мазків у студентів. Після цього мазки доставляють у лабораторію НДІ епідеміології та гігієни, яка впродовж 24 годин видає результат дослідження, проведеного методом ПЛР.
На думку в.о.керівника обласного лабораторного центру МОЗ Наталі Іванченко-Тімко, цей проект дозволить оперативно виявляти випадки захворювання серед найактивнішої категорії населення – молоді та своєчасно переривати ланцюги його поширення. Щодня планують обробляти до 100 проб біологічно активних матеріалів, що надходитимуть від вишів міста.
Перші мазки проб на коронавірус у середу, 25 листопада, надіслали студенти Львівської музичної академії.
До слова, лабораторія науково-дослідного інституту епідеміології та гігієни ЛНМУ ім. Данила Галицького проводить тестування на Covid-19 з квітня 2020 року. За цей час проведено понад 10 тис. ПЛР- досліджень методом ПЛР та понад 3 тис. ІФА-тестувань. Контактні не сидять вдома Наталію Іванченко (Тімко) називають головною епідеміологинею Львівщини. Це народна назва, яка вже протягом багатьох років закріпилася за нею через посаду позаштатного експерта департаменту охорони здоров’я ЛОДА з епідеміології. Донедавна вона працювала лікарем-епідеміологом та інфекціоністом у Львівській обласній інфекційній клінічній лікарні та асистентом кафедри інфекційних хвороб Львівського національного медичного університету. Її запрошують на засідання комісії ТЕБ і НС області, а журналісти не знають фаховішого коментатора щодо епідситуації в регіоні, інфекційних захворювань, вакцинації, аналізів тощо. До неї важко додзвонитися, а ще важче домовитися про інтерв’ю. Одного разу ми записували коментар, ідучи вулицею, бо після лекції у неї був ефір на радіо, а далі знову чекали пацієнти в інфекційній…
Скарга до Європейського суду
На завершення Шановний пане Прем’єр-міністре!
Професійна спілка працівників охорони здоров'я України (далі – Профспілка) звертається до Вас з приводу внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України «Деякі питання оплати праці медичних та інших працівників закладів охорони здоров'я» від 19 червня 2020 р. № 610, а саме доповнення переліку медичних та інших працівників закладів охорони здоров’я комунальної форми власності, яким встановлюються доплати до заробітної плати (далі – Перелік працівників) професіоналами з вищою немедичною освітою, які працюють в системі охорони здоров'я.
Офіціоз
|
|
|
|