Профспілка працівників охорони здоров'я України

  Оплата праці

  Права працівників



  Преса

  Дайджест

  Приймальня голови молодіжної ради

Фінансування молодіжної політики


Я представляю фінансових працівників профспілкової організації. Ми не так часто виступаємо на профспілкових нарадах, зборах чи мітингах, оскільки бухгалтерський облік та фінансова звітність, які ми здійснюємо, тісніше пов’язані з документами, ніж з роботою з широкими масами спілчан.
Перший Всеукраїнський Молодіжний форум – непересічна подія, яка не може нас не хвилювати, і ми не маємо права відкрито не висловити свою позицію щодо актуальних питань молодіжної політики професійної спілки працівників охорони здоров’я України.
Зокрема, з питань фінансового забезпечення молодіжної політики профспілки.
Це питання знаходиться, насамперед, в загальній площині ефективного управління всіма профспілковими ресурсами. Як відомо, оптимізація і збільшення ефективності використання ресурсів відносяться до основних цілей профспілкової організації, що прагне свого стійкого та прогресивного розвитку. Фінансові ресурси профспілкової організації повинні витрачатись ефективно.  Це – аксіома. При цьому створення об’єктивної та працездатної системи оцінки ефективності витрачання фінансових ресурсів є одним з найбільш важких завдань нашої роботи.
Основним завданням фінансових працівників профспілки є складання фінансової звітності, надання користувачам для прийняття рішень повної, правдивої та  неупередженої інформації про фінансове становище, результати діяльності та рух грошових коштів профспілкової організації у відповідності до вимог Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» та Статуту професійної спілки.
Важливою передумовою створення системи оцінки ефективності витрачання фінансових ресурсів є організаційне відокремлення усіх заходів та проектів з реалізації молодіжної політики в окремий напрямок роботи відповідної профспілкової організації та професійної спілки в цілому. З одного боку, це дозволить фінансовим працівникам профспілки, внести відповідні зміни до облікової політики профспілки, удосконалити систему регістрів обліку, порядку і способу реєстрації та узагальнення інформації з урахуванням вимог актів чинного законодавства України та специфіки профспілкової діяльності. З іншого боку, це дозволить отримати повну інформацію щодо фінансових результатів окремого напрямку діяльності профспілки.
Загалом вся діяльність профспілки повинна бути організаційно поділена на окремі напрямки, по кожному з яких ведеться бухгалтерський облік.
Молодіжна політика об’єктивно створює окремий організаційний напрямок діяльності профспілкової організації. Цілком логічно, що цільове забезпечення цього напрямку вимагає певних змін у структурі видатків профспілкового бюджету. Тому, принаймні, методологічно нам необхідно це врахувати. Рішення сьогоднішнього форуму, покладені в основу відповідних рішень органів, які є розпорядниками кредитів профспілкового бюджету, будуть служити нам для цього відповідною правовою підставою.
Фінансування молодіжної політики усім нам слід розглядати не лише суто з фінансової та організаційно-правової точок зору, але й в широкому аспекті перспективи розвитку профспілки. Як профспілковий активіст з 13-річним стажем роботи у профспілці, я розглядаю питання фінансування молодіжної політики як інвестицію в наш, по суті, найголовніший капітал – нашу молодь. Історична практика вже неодно¬разово доказала, що інвестиція в молодь, безумовно, є ефективним витрачанням фінансових ресурсів.
Скажімо, експерти авторитетної фінансової структури – Світового банку дійшли висновку, що «теперішній час, як ніколи раніше, сприятливий для інвестування в молодь, оскільки ця вікова група є здоровішою і освіченішою, чим попередні покоління… Проте нездатність урядів скористатися цією можливістю підвищити ефективність професійної підготовки молоді для подальшої трудової діяльності і здійснення цивільних прав і обов’язків може привести до виникнення у молодих людей відчуття розчару¬вання і перерости в соціальну напруженість».
Давайте задумаємось: чи актуальний цей висновок саме для нашої організації?  Чи не констатуємо ми в повсякденній роботі розчарування молоді у професійній спілці? Питання риторичне. Отже, ми повинні працювати в режимі реального часу, щоб запобігти втраті впливу професійної спілки на молодь. Без молоді не буде мати майбутнього ні країна, ні будь-яка громадська організація.
В умовах, коли ресурси, в тому числі фінансові, профспілкової організації вкрай обмежені, ми повинні визначити свої пріоритети, скласти чіткий план-графік реалізації та фінансування кожного напрямку профспілкової роботи. Усі ці напрямки повинні бути об’єднані в єдину стратегії розвитку професійної спілки.
Я уважно ознайомилась з проектом Концепції молодіжної політики професійної спілки працівників охорони здоров’я України. В цьому документі присутнє головне: це системна спроба осягнути перспективний напрямок діяльності профспілки як один з стратегічних векторів її розвитку. Ми зобов’язані прийняти для себе план наших дій від сьогоднішнього дня і на майбутнє; ми зобов’язані чесно виконувати його. Ми повинні запропонувати нашим спілчанам модель перспективного розвитку профспілки.  Сьогодні для нас молодіжна політика це не модне словосполучення, а спосіб подивитись якою буде наша профспілка через 5-10 років. Важливим є не просто створити систему пошуку освіченої, талановитої та соціально-активної молоді в профспілковому середовищі, а також навчити цю молодь теорії та практиці профспілкової роботи, самостійно приймати рішення і нести за них відповідальність. Це повинно стосуватись і фінансових питань.
Не може бути закритих тем профспілкової роботи для молоді, якщо ми дійсно хочемо підготовити собі достойну зміну. У зв’язку з цим буде правильним запровадження практики вирішення важливих питань профспілкового життя з участю молоді на всіх щаблях прийняття рішень у профспілці: профком, президія та пленум обласного комітету, президія та пленум центрального комітету профспілки, нарешті, з’їзд профспілки.
Молодіжні ради, як органи профспілки, юридично позбавлені права бути розпорядниками кредитів профспілкових фінансових ресурсів, однак не вислухати їхню думку при прийнятті рішення про фінансування того чи іншого проекту, який формує молодіжну політику, це, по суті, означає не запитати думку одного з основних виконавців цієї молодіжної політики. Однозначно, що в таких умовах фінансові ресурси профспілки будуть витрачатись неефективно.
Склад молодіжних рад повинен залучатись до роботи відповідного профспілкового органу, якщо ми хочемо, щоб профспілка працювала ефективно. Я вважаю, що учасники форуму повинні підтримати нашу позицію з цього питання.   Солідарність як основа діяльності профспілки повинна мати своє втілення також й в солідарності поколінь. На наш погляд, це дуже важливо сьогодні.
Олександра ШКІЛЬНА, завідувач фінансовим відділом Львівської обласної організації Професійної спілки працівників охорони здоров’я України

Актуально

Реформи охорони здоров’я України....

Приймальня

Новини

31.10.24
Черговий номер газети
25.10.24
При НСЗУ створять нове підприємство
усі новини

Календар подій

Попередні November - 2024 Наступні
 Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
2526272830 

Фотодокументи